Jsem už méně divoká, tvrdí Ivana Christová

  10:21aktualizováno  10:21
Víc dbá na životní režim, chodí dříve spát, kouří jen občas a víno pije příležitostně. Stále má ráda lidi a snaží se k nim dobře chovat, jen je daleko opatrnější, každému slepě nedůvěřuje, nesází všechno na jednu kartu. Ví, že za úsměvy bývá až příliš často i něco jiného. "Už nejsem tak divoká jako dříve, ale pořád ještě dost!"

"Když někdo překročí meze, probudí se ve mně balkánská krev po otci Bulharovi. S mámou, slovenskou Maďarkou, mi dali dobrý základ! Už ale také vím, co si mohu a nemohu dovolit," řekla někdejší první a poslední Miss socialistického Československa z roku 1989 Ivana Christová.

Ivana přiznává, že velikým zklamáním byl pro ni krach manželství. "Ale neberu to jako tragédii, jen jako životní zkušenost. K minulosti se vracím jen velice nerada," podotkla stručně.

Co však někdejší miss neztratila, je přirozená sebejistota. "Musíte si věřit, jinak nic nedokážete! Naučila jsem se tomu v modelingu, kde panuje hodně tvrdá konkurence. Nic nepřijde jednoduše a snadno! Musíte na sobě makat, pak si i začnete věřit!"

O jejím dalším životě se rozhoduje právě v těchto dnech. "Už dva roky se naplno věnuji zpívání. Zdokonaluji se pod vedením učitelů, skládám hudbu i texty," řekla Ivana. Čerstvým plodem jejího snažení se stalo album Flám. Úspěch písniček u posluchačů rozhodne, zda přechod Christové od modelingu do zpěvácké branže bude definitivní. Časem by chtěla vystupovat s živou kapelou v klubech, případně i v muzikálu.

Její předchozí debutová deska z roku 1998 nazpívaná v angličtině se nesla v melancholickém duchu. "Vypovídala o mé tehdejší situaci, kterou poznamenal rozchod s přítelem," konstatovala Christová.

Aktuální album Flám odráží Ivaninu současnost, a proto zní naprosto jinak. "Prožívám jedno z nejlepších životních období," netají zpěvačka na počátku kariéry. "Mám super kamarády, přátele a fantastickou dceru, která začala v Bratislavě chodit do školy. Proto z desky uslyšíte veselý rockpop, na kterém jsem spolupracovala s výborným kytaristou, producentem a autorem Henry Tothem. Album vznikalo spontánně v Kalifornii. Seděli jsme s kytarou u bazénu, krásně svítilo sluníčko, 29 stupňů. V písních se ta nálada určitě odrazila."

Ivana Christová připouští, že k její dnešní pohodě trochu přispívá i fakt, že nemá stálého partnera. "Jsem zvláštní typ člověka. Deset let se víceméně starám sama o sebe, jsem velmi náročná a nemám jednoduchou povahu. Můj život je rychlý, během týdne mě můžete potkat ve Vídni, v Praze, v Německu, v Bratislavě. Navíc se starám o dceru. Vybudovat přitom vztah s mužem je složité. Chlapi jsou nároční, chtějí mít uvařeno, uklizeno… Zkrátka a dobře: nikoho nečekám, nikoho nehledám, co má přijít, to přijde."

Otázce o dalších dětech se Ivana směje: "To přece bez chlapa nejde!... No, vím, šlo by... Myslím si ale, že mám ještě hromadu času."

I když se těžištěm Ivaniny kariéry pozvolna stal zpěv, modeling neopustila. "Život je finančně náročný. Modeling mi přináší jednoduché peníze - mám stálé klienty a tuhle práci dobře znám," pragmaticky vysvětluje svoji rozdvojenost.

Ve volných chvilkách ráda čte životopisy slavných osobností, filosofické knihy a knihy o pozitivním myšlení. "Obdivuji osobnosti, které se dokáží zcela oddat druhým - jako byli Gándhí nebo Matka Tereza. Vedle nich si připadám strašně sobecká."

Ivana Christová je majitelkou poměrně čerstvého řidičského průkazu. "Protože jsem byla stále mimo, dělala jsem ho v Prešově po částech celé dva roky. Jsem patriot, a proto jsem si koupila oktávii. Cestu z Bratislavy do Prahy zvládám za dvě a půl hodiny, můžete to klidně napsat, snad nedostanu úřední obsílku. Záleží ovšem na situaci na hranicích. Dlouhé kolony na přechodu mě deprimují a bývám v takové situaci agresivní," prozradila na sebe.

Jednoduchý recept Ivany Christové na to, jak si udělat radost, zní: "Jedu do Vídně a koupím si tam nějaké pěkné oblečení. Musím se přiznat, že tam jezdím dost často..."

 

Král Valachů Bolek Polívka s královnou krásy Ivanou Christovou a její manažerkou Luciou Hajdu.

Miss z roku 1989 - Ivana Christová
První novodobou miss dodnes mnozí považují za nejkrásnější. Vypracovala se na uznávanou modelku.

Ivana Christová

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Šťastný otec Richard Gere prozradil jméno svého novorozeného syna

Richard Gere a Alejandra Silva (San Sebastian, Španělsko, 24. září 2016)

Richard Gere se stal počátkem února ve svých devětašedesáti letech dvojnásobným otcem. Pro první dítě, které má s...

Diety nedržím, cvičím jógu, tvrdí Lawsonová o svém výrazném zhubnutí

Slavná britská televizní kuchařka Nigella Lawsonová během posledních let...

Nigella Lawsonová (59) patří k nejslavnějším šéfkuchařkám světa. Přezdívalo se jí bohyně s vařečkou. Britská autorka...

Herec Orlando Bloom a zpěvačka Katy Perry se na Valentýna zasnoubili

Orlando Bloom a Katy Perry (Monako, 26. září 2018)

I když odborníci tvrdí, že dvojice, které se zasnoubí na svatého Valentýna, se častěji rozvádějí, britský herec Orlando...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz