Jonák sedí o patro výš než Kajínek

  16:37aktualizováno  16:37
V přeplněné cele věznice ve Valdicích si spolu s dalšími dvanácti spoluvězni odpykává svůj trest spolumajitel pražského Discolandu Sylvie Ivan Jonák. V oddělení se zvláštní ostrahou je velmi přísný režim, ale ještě tvrdší to má jeho soused, nejslavnější útěkář Jiří Kajínek, o patro níž na specializovaném oddělení. "Je to skoro stejné jako ve vazbě. Ivan Jonák je tam pořád zavřený a má pouze hodinu na vycházku," řekl blízký Jonákův přítel, který nechtěl uvést své jméno.

Spolumajitel pražského Discolandu Sylvie nemá ve vězení práci. Té je ve Valdicích nedostatek a Jonák navíc není zdravotně v pořádku. "Nejraději si čte, poslouchá rádio, píše dlouhé dopisy a vyrábí takové koláže," uvedl jeho přítel. V celách je však podle jeho slov špatné osvětlení a vězni si také stěžují na stravu a péči o jejich zdraví. Jonák má kromě jiného problémy se zuby.

Ivan Jonák budí u většiny spoluvězňů respekt. Ti si ho váží a uznávají ho i cizinci, protože je s nimi schopen komunikovat v angličtině. Přesto na cele často panuje napětí. "Nálada se tam mění z hodiny na hodinu. Jednou chtěl Ivan večer psát, ale někdo se na něj naštval a hodil po něm nůž," řekl kamarád. Proto se prý ani nemůže soustředit na to, aby se připravil na svůj soudní proces.

Ivan Jonák má starost o své dvě dcery, o které pečuje jeho matka. Sylvie chodí do osmé třídy, Veronika je v prvním ročníku střední školy.

Jeho někdejší milenka, kterou všichni znali pod přezdívkou Jahůdka, žije se svým přítelem. S Jonákem má syna Jakuba. "Rozhodla se změnit jeho jméno, takže z Jakuba Jonáka je teď Adam Jánský. Prý nechtěla, aby nosil jméno svého otce," uvedl přítel. O striptérce známé jako Plamínek, další z Jonákových přítelkyň, nikdo neví.

Dříve proslulý Discoland Sylvie, kam zavítalo mnoho celebrit včetně Karla Gotta a DJ Bobo, chátrá. "Ivan tam uměl přitáhnout lidi a když podnik fungoval, pohybovaly se měsíční tržby kolem 800 až 900 tisíc korun," vypráví přítel. Poté, co Jonák skončil za mřížemi, se podnik dostal do potíží. Vystřídalo se v něm několik pronájemců, ale nikomu z nich se nedařilo. Logo Discoland Sylvie skončilo na půdě, vystřídal ho nápis Bar Veronika.

Oficiálně se podnik jmenuje Disco Praha 2001. Také poslední nájemce však zkrachoval. "Mám od Ivana Jonáka plnou moc, a tak hledám nějakého slušného zájemce. Zatím se přihlásili tři," řekl Jonákův přítel. Měsíční pronájem by měl být podle jeho slov 120 tisíc korun.

Jonák nyní čelí obžalobě, že si objednal vraždu své ženy Ludviky. Jeho přítel však věří, že Ludviku zabít nenechal a že ani nepřipravoval vraždu jejího milence. "Udělali z něj atrakci, maškaru. Možná, že neměl provokovat svými zlatými prsteny, oblečením a chováním. Lidi to nemají rádi. A je zajímavé, že nikdo nikdy neobjasnil dva pokusy o atentát na Jonáka," dodává.

 

Členové justiční stráže odvádějí majitele Discolandu Ivana Jonáka do soudní síně. Jonáka tehdy Městský soud v Praze zprostil obžaloby, podle které si měl objednat vraždu vlastní manželky Ludviky.

Ošetřovatelé ze zoologické zahrady stěhují uspaného medvěda, který původně patřil Ivanu Jonákovi.

Ivan Jonák.

Autor:

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Lucie Bílá se dme pýchou. Její partner se kvalifikoval na mistrovství

Lucie Bílá a Radek Filipi (10. ledna 2019)

Zpěvačka Lucie Bílá (53) se pochlubila, že její přítel Radek Filipi (35) zabojuje na šampionátu. Bývalý fitness trenér...

Očkování nepodceňujeme. Syn je naše největší štěstí, říká Lašková

Gabriela Lašková a její syn Benedikt (15. června 2019)

Moderátorka a Česká Miss 2013 Gabriela Lašková (29) porodila loni v dubnu syna Benedikta. „S manželem jsme nikdy nebyli...

Žil dvojí život, je to zrůda, říká Andersonová po rozchodu s fotbalistou

Adil Rami a Pamela Andersonová (Paříž, 19. května 2019)

Pamela Andersonová (51) žila s Adilem Ramim (33) přes dva roky. Kvůli fotbalistovi se dokonce přestěhovala do Francie....

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.

Najdete na iDNES.cz