Jitka Asterová končí v rádiu, odmítla vysílat s Bartošovou

  9:00aktualizováno  10:33
Dlouholeté polední debaty o sexu s Jitkou Asterovou na Frekvenci 1 skončily. Herečka a moderátorka odmítla moderovat s Ivetou Bartošovou či Hanou Mašlíkovou, které měly posílit její pořad Sexy život.

Jitka Asterová | foto: archiv TV Barrandov

"Osobně proti nim nic nemám, ale nemyslím si, že zrovna ty dvě by mi byly ve vysílání oporou," řekla exkluzivně iDNES.cz Jitka Asterová.

Moderátorka původně zkusila natočit pilotní díl, aby si poslechla, jak by její pořad s novými kolegyněmi mohl vypadat. To ale byla definitivní tečka. "Uvědomila jsem si, že nechci být v takové společnosti. A že se nechci dělit o pořad, který jsem si sama vystavěla," vysvětluje, proč z projektu nakonec úplně vycouvala.

"Připravujeme inovaci Sexy života inspirovanou televizní sérií Sex ve městě - tedy několik různých ženských typů dohromady. A v průběhu zkoušek jsme zjistili, že nový projekt se musí obejít bez Jitky Asterové," řekl iDNES.cz ke změnám ředitel Frekvence 1 Miroslav Škoda.

Situace se navíc vyhrotila i v živém vysílání, když Asterová bezprostředně po důležitém rozhovoru usedla k mikrofonu. V návalu emocí vypustila do éteru větu, kvůli níž ji okamžitě stáhli z vysílání.

"Těsně před vysíláním mi bylo doporučeno, abych neříkala nic špatného. A já jsem vlastně původně ani nic špatného říkat nechtěla, ale to upozornění mě prostě vytočilo," líčí. "Řekla jsem, že je mi strašně smutno z určité situace a že se mi jednání některých lidí vůbec nelíbí. A použila jsem výraz "na blití"."

Michal Fleischmann a Jitka Asterová

Ředitel skupiny provozující Frekvenci 1 Michal Fleischmann a Jitka Asterová se již pracovně nepotkají

Konec Jitky Asterové na Frekvenci 1 je tak definitivní. Možnost vrátit se v budoucnu k mikrofonu v rádiu sice nevylučuje, jisté ale je, že si vybere jinou stanici. "Měla jsem vysílat ještě měsíc, ale já jsem si říkala, že v domě, kde vím, že se mnou už nepočítají, by se mi vysílalo špatně, takže jsem odešla a už prostě vysílat nebudu. Teď si chci nějakou chvíli odpočinout. Ale práci v rádiu mám ráda, takže vůbec není vyloučené, že někdy v budoucnosti v nějakém rádiu pracovat budu," uzavírá Jitka Asterová, která v TV Barrandov moderuje pořad o celebritách Prominenti.

Iveta Bartošová a Hana Mašlíková testováním v rádiu nakonec neprošly. O tom, kdo Asterovou nahradí, se jedná. Velmi reálně se podle zákulisních informací uvažuje o manželce Richarda Genzera Lindě Finkové. Spolu s ní budou moderovat další dvě známé ženy. "Bude to vlastně živý přenos z redakce lifestylového magazínu, který bude v průběhu vysílání také reálně vznikat," dodal Škoda z Frekvence 1.

Autoři:

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Dceři Lauře se ode mě a od táty dlouho nikam nechtělo, říká Dara Rolins

Dara Rolins (Praha, 25. 9. 2018)

Dara Rolins (46) se svěřila s tím, jak bude trávit prázdniny její jedenáctiletá dcera Laura. Tu má s muzikantem z...

Druhé manželství je prý vždy lepší, říká Šeredová o italském miliardáři

Alessandro Nasi a Alena Šeredová (Milán, 21. září 2017)

Modelka Alena Šeredová (41) se svěřila s tím, jak vychází její nový přítel, italský miliardář Alessandro Nasi (45), s...

Olga Menzelová zveřejnila po téměř půl roce novou fotku manžela

Jiří Menzel a Olga Menzelová (Výstava Václavák, 6. 11. 2017)

Olga Menzelová (41) a její manžel Jiří Menzel (81) společně vyrazili na představení do Divadla na Vinohradech. Při té...

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.

Najdete na iDNES.cz