Jiří Macháček si řekl o noc s šestnáctkou

  13:56aktualizováno  13:56
Zpěvák a herec Jiří Macháček se poprvé zúčastnil benefičního golfového turnaje Zibi cup 2007 na Konopišti, který již popáté organizuje známý lankškrounský farář Zbigniew Czendlik, a hned se mu zachtělo hřešit.

Ondřej Trojan (vlevo) a Jiří Macháček (vpravo) hráli v jednom týmu | foto: Archiv Zibi cup

Nestačilo mu, že vyhrál ve své kategorii třetí místo a domů si vezl bronzový golfový míček, ale nabídl se dělat společnost teprve šestnáctileté golfistce, která vyhrála víkendový pobyt v exkluzivním pražském hotelu Holiday Inn.

"Kdyby Beata neměla ještě vybráno, s kým pojede na tu noc v hotelu, tak se klidně hlásím," řekl doslova. Jestli to otec pětileté Berty, s níž mimochodem hraje ve filmu Medvídek, a teprve měsíčního syna Tondy myslel vážně, bude zřejmě nejvíc zajímat jeho manželku. Ta mimochodem také hraje golf a Macháček se těší, že až děti trochu vyrostou, budou moci hrát v takzvaném "flajtu", k němuž jsou potřeba právě čtyři hráči.

Prozatím s dětmi na léto plánuje krátké výlety po Čechách, dál za hranice se vypraví zřejmě až na podzim nebo v zimě. Kromě toho chystá s kapelou koncerty a pracuje na nových písničkách. Do prázdnin ještě bude hrát ve hře Na dotek v Divadle Na Jezerce. Na příští ročník golfového turnaje Zibi cup už se ale dnes těší. "Zibi mě zval už před rokem, ale já měl nějaký koncert. Musí mi dávat vědět hodně dopředu. Právě mi oznámil datum příštího turnaje, ve středu před Božím tělem. Nejsem z něj ale moudrý, protože neznám liturgii a nevyznám se v křesťanských rituálech," řekl s úsměvem.

V turnaji byl úspěšný i přes své problémy s kyčlí legendární fotbalista Antonín Panenka. Konopišťské hřiště sice projel na golfovém vozíku, ale uhrál ve své kategorii třetí místo. Mimochodem se potřebné operaci, kterou má za sebou i Karel Gott, už dlouho vyhýbá.

Turnaj tentokrát neozdobila svou přítomností moderátorka Lucie Borhyová. Zítra ji čeká poslední zápolení v Bailandu, a tak musel tentokrát golf ustoupit tanci. Zastoupil ji ale její mladší bratr Oskar, kterého ke golfu přivedla právě Lucie se svým bývalým přítelem, golfistou Alanem Babickým. Za své výsledky si vysloužil hned dvě ceny - večeři v luxusní restauraci a třídenní pobyt na Slovensku. Oboje si prý užije s přítelkyní.
 
Benefičního golfového turnaje se zúčastnil také producent Ondřej Trojan, Jiří Korn, Michal Kryštof ze skupiny Support Lesbiens nebo Bára Štěpánová, která se také ujala slavnostního zazpívání golfové hymny a vyhlašování výsledků. Přemlouvat k účasti se podle Czendlika nenechala ani jedna z přítomných celebrit.

"Troufám si říct, že Zibi cup je jeden z nejprestižnějších benefičních golfových turnajů, který už má takové jméno, že mám spíš problém odmítat zájemce. Může si ho totiž zahrát jen osmdesát hráčů. Jsem ale především rád, že potvrzuje fakt, že golfisté jsou hodní lidé, kteří dokážou pomáhat. Tentokrát turnaj vynesl téměř čtyři sta tisíc korun, které pomohou postiženým dětem, ale i seniorům," dodává farář Zibi podporující dohromady devět různých charitativních projektů.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Albert Černý: Rádi bychom na Eurovizi měli úspěch jako Mikolas Josef

Albert Černý ze skupiny Lake Malawi v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou na ÓČKO...

Albert Černý a skupina Lake Malawi budou hájit české barvy na letošním ročníku semifinálového klání mezinárodní hudební...

Herec Orlando Bloom a zpěvačka Katy Perry se na Valentýna zasnoubili

Orlando Bloom a Katy Perry (Monako, 26. září 2018)

I když odborníci tvrdí, že dvojice, které se zasnoubí na svatého Valentýna, se častěji rozvádějí, britský herec Orlando...

Meghan si po svatbě s princem Harrym hraje na Britku, míní fanoušci

Vévodkyně Meghan a princ Harry na návštěvě Muzea přírodní historie (Londýn, 12....

Podle mnoha komentářů na sociálních sítích i některých jazykovědců si Meghan Markle (37) od svatby s princem Harrym...

Ford Transit 2D 300S
Ford Transit 2D 300S

r.v. 2002, naj. 258 000 km, diesel
79 860 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz