Lawrencová odmítá, že kvalitní role dostávala za sex s Weinsteinem

  15:00aktualizováno  15:00
Producent Harvey Weinstein (66) tvrdí, že výměnou za kvalitní filmové role s ním měla Jennifer Lawrencová (28) dobrovolně pohlavní styk. Herečka se proti tomu ostře ohradila. Weinsteina obvinilo ze sexuálních útoků více než sedmdesát žen včetně Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové.

Jennifer Lawrencová (Cannes, 17. května 2014) | foto: AP

Herečka Jennifer Lawrencová se prosadila v Hollywoodu už ve velmi nízkém věku. V pouhých třiadvaceti letech získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Terapie láskou.

Fotogalerie

Pomoci v kariéře jí přitom měl údajně také velice nadstandardní vztah s producentem Harveym Weinsteinem. Ten tvrdí, že s ním Lawrencová dobrovolně měla pohlavní styk výměnou za kvalitní role. Herečka toto tvrzení ostře odsoudila.

„Mé srdce je zdrceno příběhy žen, které byly obětmi Harveyho Weinsteina. Ale já jsem s ním nikdy neměla jiný než čistě profesionální vztah. Jeho tvrzení jsou jen dalším případem predátorských taktik a lží, které používal ve snaze svést mnoho žen,“ prohlásila Lawrencová.

Podle soudních dokumentů obvinila jistá nejmenovaná herečka Weinsteina z toho, že ji násilím donutil k orálnímu sexu, opakovaně před ní masturboval a vyhrožoval tím, že pokud se o těchto skutečnostech dozví veřejnost, postará se o konec její kariéry v Hollywoodu.

Právě této ženě, která producenta žaluje za pohlavní vydírání a zneužití, se měl Weinstein údajně chlubit souloží se známou herečkou. „Spal jsem s Jennifer Lawrenceovou a podívej, kde dnes je. Zrovna dostala Oscara,“ tvrdil podle ženy Weinstein kdysi během jejich soukromého setkání.

Lawrencová v rozhovorech vždy popírala, že by měla s Weinsteinem cokoli intimního. Dokonce tvrdila, že se k ní choval hezky. „Byl téměř jako můj otec,“ svěřila se loni herečka v rozhovoru pro magazín Hollywood Reporter.

Weinsteina obvinilo v posledních měsících ze sexuálních útoků více než sedmdesát žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Jeho případ následovala záplava dalších odhalení podobných činů a byl u zrodu celosvětové kampaně proti obtěžování a sexuálnímu násilí na ženách.

Filmový producent se na konci května dobrovolně přihlásil na policii. Soudce jej poté propustil na kauci v přepočtu 22 milionů korun. Před svým propuštěním musel odevzdat pas a souhlasit s tím, že bude nosit elektronické zařízení monitorující jeho pohyb.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Připadá mi, že pěstujeme kult ošklivosti, říká Jaromír Hanzlík

Jaromír Hanzlík

V sedmdesáti letech si vyzkoušel novou disciplínu. Přesycen kriminálkami napsal scénář k romantické komedii Léto s...

Další z rubriky

Po padesátce se za mnou přestali otáčet chlapi, říká Žilková

Veronika Žilková

Herečka Veronika Žilková (57) pendluje mezi Českem a Izraelem, kde je její manžel Martin Stropnický (62) velvyslancem....

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Beckhamová, Wintourová i Herzigová vzpomínají na Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld a Victoria Beckhamová (14. listopadu 2013)

Svět zaskočila zpráva o úmrtí jednoho z nejvlivnějších módních návrhářů Karla Lagerfelda (†85). První reakce slavných...

Najdete na iDNES.cz