Bezose vydíral bulvár. Chtěl zveřejnit jeho nahé selfie milence

  13:00aktualizováno  13:00
Nejbohatší muž světa Jeff Bezos (55) obvinil majitele bulvárního listu National Enquirer z vydírání. American Media Inc (AMI) mu hrozila, že zveřejnění intimní fotografie, které Bezos poslal přítelkyni. Společnost chtěla, aby Bezos veřejně prohlásil, že zprávy listu o něm nejsou politicky motivované.

Výkonný ředitel Amazonu Jeff Bezos | foto: Reuters

Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon se na svém blogu zmiňuje o spojení společnosti AMI s prezidentem USA. Donald Trump se totiž přátelí s šéfem AMI Davidem Peckerem.

Fotogalerie

„Stalo se mi něco neobvyklého. Dostal jsem nabídku, která se neodmítá. Nebo si to alespoň mysleli v National Enquireru. Já se však, spíš než abych se podvolil výhrůžkám a vydírání, rozhodl jejich zprávy zveřejnit,“ napsal Bezos v článku na webu Medium. Pod názvem Děkuji, ale nechci, pane Peckere, zveřejnil e-maily, které byly jemu a jeho právníkům údajně zaslány v úterý a ve středu. 

Bezosovi hrozili zveřejněním „důvěrných fotografií“, které ho zachycují s přítelkyní Lauren Sanchezovou, stejně jako nahých selfie, které posílal své milence.

Miliardář je také vlastníkem deníku The Washington Post, který má s National Enquirer „nevyřízené účty“. Podle Bezose mateřská společnost listu také chtěla, aby upustil od vyšetřování, jak AMI získala jeho soukromou korespondenci. Bulvár zveřejnil Bezosovy soukromé SMS zprávy, na jejichž základě odhalil jeho milostnou aféru se Sanchezovou. Tesně předtím minulý měsíc Jeff Bezos a jeho manželka MacKenzie oznámili rozvod.

Washington Post vs. AMI

Za to, že Enquirer choulostivé fotografie nezveřejní, chtěla AMI po Bezosovi jedinou věc, aby donutil list Washington Post odvolat „kontroverzní“ tvrzení.

Deník totiž mimo jiné i v souvislosti s vraždou novináře Džamála Chášakdžího propojil AMI s vládou Saúdské Arábie. Pravidelně také informuje o propojení vydavatelství s Donaldem Trumpem.

AMI totiž se současným americkým prezidentem úzce spolupracovala během jeho volební kampaně. Vydavatelství například zaplatilo bývalé milence Trumpa Karen McDougalové za výhradní práva na její příběh. Ten pak nezveřejnilo.

K této taktice, nazvané „chyť a zabij“, se pak podle listu The Guardian vydavatelství přiznalo žalobcům, se kterými nakonec dospělo k dohodě.  Přiznání vysloužilo Peckerovi ochranu před stíháním. Někteří novináři pak začali AMI přezdívat „Trump´s publisher pal“ (Trumpův vydavatelský kámoš).

„Bezosova strana prohlášením, se kterým budou souhlasit obě strany, v médiích potvrdí, že nemá informace, které by potvrzovaly nebo mohly napovídat, že bylo zpravodajství AMI politicky motivované či ovlivněné politiky,“ stojí v jednom z e-mailů, které Bezos zveřejnil.

Jeff Bezos (Washington, 13. září 2018)

Jeff Bezos (Washington, 13. září 2018)

Ten svou formulací silně připomíná smlouvu. Potvrzuje to i jeho odstavec označený jako Bod 6. „Pokud jeden nebo více členů Bezosovy strany poruší podmínky dohody, AMI může zveřejnit Nezveřejněné materiály.“

Co přesně AMI myslí „Nezveřejněnými materiály“ popisuje další e-mail. Ten do detailů popisuje deset fotografií, které má National Enquirer údajně k dispozici.  

„Nezáleží na tom, že mě AMI nejspíš poníží, jde o něco mnohem většího. Pokud bych se já, ve své pozici, nemohl postavit vydírání bulváru, kdo by mohl?“ dodal Bezos s tím, že není první, koho vydavatelství podobným způsobem vydíralo. Je však prvním, kdo si může dovolit nepřistoupit na jeho podmínky.

E-mail, který přišel právníkovi Gavina de Beckera, Bezosova přítele, který Washington Post pomáhal s vyšetřováním politického vlivu na AMI. Údajně ho odeslal člen představenstva AMI Dylan Howard.

V zájmu urychlení situace, a vzhledem k tomu, že Washington Post publikoval nepodložené zvěsti o původní zprávě National Enquireru, Vám popíši, jaké fotografie jsme během rešeršování získali.

Kromě selfie, která ukazuje, co váš klient nosí pod páskem – které se jinak hovorově říká d*ck pic – Enquirer získal devět dalších fotografií:

  • Obličej pana Bezose na pracovním jednání
  • Odpověď slečny Sanchezové, fotografii na které kouří cigaretu způsobem evokujícím orální sex
  • Pan Bezos bez trika, drží telefon v levé ruce a má na sobě snubní prsten. Na sobě má buď těsné černé kalhoty nebo kraťasy – a jeho penis v erekci prochází je vidět skrze jejich zip.
  • Selfie celého těla pana Bezose, který má na sobě těsné boxerky. Telefon drží v levé ruce, na jednom z prstů má snubní prsten.
  • Selfie oblečeného pana Bezose
  • Fotografie téměř nahého pana Bezose
  • Nahá selfie v koupelně – pan Bezos má „na sobě“ jen snubní prsten a bílý ručník. Je vidět vršek jeho pubického ochlupení.
  • Slečna Sanchezová v červených šatech s hlubokým dekoltem. Šaty odhalují část jejího rozkroku
  • Slečna Sanchezová v červených bikinách se zlatými detaily odhalující její výstřih

Žádného editora by netěšilo, že musí takovýto e-mail napsat. Doufám, že převládne selský rozum – a to rychle.

Dylan

Autoři: ,

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Připadá mi, že pěstujeme kult ošklivosti, říká Jaromír Hanzlík

Jaromír Hanzlík

V sedmdesáti letech si vyzkoušel novou disciplínu. Přesycen kriminálkami napsal scénář k romantické komedii Léto s...

Další z rubriky

Agáta Prachařová bude radit matkám. Do vaření zapřáhla babičku i syna

Agáta Prachařová a její babička Olga Žilková

Agáta Prachařová (33) se pochlubila svojí babičkou Olgou Žilkovou (94), kterou si pozvala do nového pořadu Máma nad...

Můj manžel je taková paní Columbová, říká tenistka Sestini Hlaváčková

Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková se svým manželem Fabriziem na tiskové...

Andrea Sestini Hlaváčková (32) nejčastěji běhá na kurtech za míčky. Pro příležitost, jakou byl Česko-Slovenský ples, se...

Na chlapy nemám ani pomyšlení, říká rozvádějící se Lucie Vondráčková

Lucie Vondráčková

Zpěvačka Lucie Vondráčková (38) svým fanouškům oznámila, že nemá nový vztah. Bulvár spekuloval o tom, že si rozvádějící...

Najdete na iDNES.cz