Bezose vydíral bulvár. Chtěl zveřejnit jeho nahé selfie milence

  13:00aktualizováno  13:00
Nejbohatší muž světa Jeff Bezos (55) obvinil majitele bulvárního listu National Enquirer z vydírání. American Media Inc (AMI) mu hrozila, že zveřejnění intimní fotografie, které Bezos poslal přítelkyni. Společnost chtěla, aby Bezos veřejně prohlásil, že zprávy listu o něm nejsou politicky motivované.

Výkonný ředitel Amazonu Jeff Bezos | foto: Reuters

Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon se na svém blogu zmiňuje o spojení společnosti AMI s prezidentem USA. Donald Trump se totiž přátelí s šéfem AMI Davidem Peckerem.

Fotogalerie

„Stalo se mi něco neobvyklého. Dostal jsem nabídku, která se neodmítá. Nebo si to alespoň mysleli v National Enquireru. Já se však, spíš než abych se podvolil výhrůžkám a vydírání, rozhodl jejich zprávy zveřejnit,“ napsal Bezos v článku na webu Medium. Pod názvem Děkuji, ale nechci, pane Peckere, zveřejnil e-maily, které byly jemu a jeho právníkům údajně zaslány v úterý a ve středu. 

Bezosovi hrozili zveřejněním „důvěrných fotografií“, které ho zachycují s přítelkyní Lauren Sanchezovou, stejně jako nahých selfie, které posílal své milence.

Miliardář je také vlastníkem deníku The Washington Post, který má s National Enquirer „nevyřízené účty“. Podle Bezose mateřská společnost listu také chtěla, aby upustil od vyšetřování, jak AMI získala jeho soukromou korespondenci. Bulvár zveřejnil Bezosovy soukromé SMS zprávy, na jejichž základě odhalil jeho milostnou aféru se Sanchezovou. Tesně předtím minulý měsíc Jeff Bezos a jeho manželka MacKenzie oznámili rozvod.

Washington Post vs. AMI

Za to, že Enquirer choulostivé fotografie nezveřejní, chtěla AMI po Bezosovi jedinou věc, aby donutil list Washington Post odvolat „kontroverzní“ tvrzení.

Deník totiž mimo jiné i v souvislosti s vraždou novináře Džamála Chášakdžího propojil AMI s vládou Saúdské Arábie. Pravidelně také informuje o propojení vydavatelství s Donaldem Trumpem.

AMI totiž se současným americkým prezidentem úzce spolupracovala během jeho volební kampaně. Vydavatelství například zaplatilo bývalé milence Trumpa Karen McDougalové za výhradní práva na její příběh. Ten pak nezveřejnilo.

K této taktice, nazvané „chyť a zabij“, se pak podle listu The Guardian vydavatelství přiznalo žalobcům, se kterými nakonec dospělo k dohodě.  Přiznání vysloužilo Peckerovi ochranu před stíháním. Někteří novináři pak začali AMI přezdívat „Trump´s publisher pal“ (Trumpův vydavatelský kámoš).

„Bezosova strana prohlášením, se kterým budou souhlasit obě strany, v médiích potvrdí, že nemá informace, které by potvrzovaly nebo mohly napovídat, že bylo zpravodajství AMI politicky motivované či ovlivněné politiky,“ stojí v jednom z e-mailů, které Bezos zveřejnil.

Jeff Bezos (Washington, 13. září 2018)

Jeff Bezos (Washington, 13. září 2018)

Ten svou formulací silně připomíná smlouvu. Potvrzuje to i jeho odstavec označený jako Bod 6. „Pokud jeden nebo více členů Bezosovy strany poruší podmínky dohody, AMI může zveřejnit Nezveřejněné materiály.“

Co přesně AMI myslí „Nezveřejněnými materiály“ popisuje další e-mail. Ten do detailů popisuje deset fotografií, které má National Enquirer údajně k dispozici.  

„Nezáleží na tom, že mě AMI nejspíš poníží, jde o něco mnohem většího. Pokud bych se já, ve své pozici, nemohl postavit vydírání bulváru, kdo by mohl?“ dodal Bezos s tím, že není první, koho vydavatelství podobným způsobem vydíralo. Je však prvním, kdo si může dovolit nepřistoupit na jeho podmínky.

E-mail, který přišel právníkovi Gavina de Beckera, Bezosova přítele, který Washington Post pomáhal s vyšetřováním politického vlivu na AMI. Údajně ho odeslal člen představenstva AMI Dylan Howard.

V zájmu urychlení situace, a vzhledem k tomu, že Washington Post publikoval nepodložené zvěsti o původní zprávě National Enquireru, Vám popíši, jaké fotografie jsme během rešeršování získali.

Kromě selfie, která ukazuje, co váš klient nosí pod páskem – které se jinak hovorově říká d*ck pic – Enquirer získal devět dalších fotografií:

  • Obličej pana Bezose na pracovním jednání
  • Odpověď slečny Sanchezové, fotografii na které kouří cigaretu způsobem evokujícím orální sex
  • Pan Bezos bez trika, drží telefon v levé ruce a má na sobě snubní prsten. Na sobě má buď těsné černé kalhoty nebo kraťasy – a jeho penis v erekci prochází je vidět skrze jejich zip.
  • Selfie celého těla pana Bezose, který má na sobě těsné boxerky. Telefon drží v levé ruce, na jednom z prstů má snubní prsten.
  • Selfie oblečeného pana Bezose
  • Fotografie téměř nahého pana Bezose
  • Nahá selfie v koupelně – pan Bezos má „na sobě“ jen snubní prsten a bílý ručník. Je vidět vršek jeho pubického ochlupení.
  • Slečna Sanchezová v červených šatech s hlubokým dekoltem. Šaty odhalují část jejího rozkroku
  • Slečna Sanchezová v červených bikinách se zlatými detaily odhalující její výstřih

Žádného editora by netěšilo, že musí takovýto e-mail napsat. Doufám, že převládne selský rozum – a to rychle.

Dylan

Autoři: ,

Nejčtenější

Emilia Clarke ze Hry o trůny ukázala poprvé fotky po operaci mozku

Emilia Clarke na premiéře závěrečné řady seriálu Hra o trůny (Radio City Music...

Herečka Emilia Clarke (32) známá divákům jako Daenerys Targaryenová ze seriálu Hra o trůny se v uplynulých týdnech...

Očkování jsem ohlídala u dcer, u Jiřího mě to nenapadlo, říká Menzelová

Jiří Menzel a Olga Menzelová (Výstava Václavák, 6. 11. 2017)

Olga Menzelová (41) tvrdí, že vážné nemoci, kterou prodělal její manžel Jiří Menzel (81), se dalo snadno předejít....

Hrušínského vozili na natáčení z nemocnice. Věděl, že smrt je blízko

Rudolf Hrušínský s Janem Třískou v zákulisí při natáčení filmu Obecná škola.

Před čtvrtstoletím zemřel český herec Rudolf Hrušínský (†73). Zahrál psychopata, zloducha, poťouchlého kašpara,...

Fotit Havla jsem kdysi odmítl, bál jsem se, vzpomíná Jan Saudek

Jan Saudek (2019)

Jan Saudek (83) přiznává, že přišel o majetek, zestárl a pije. Fotografovat už ho nebaví. Přesto tvrdí, že má veškeré...

Nálepku Miss budu mít do konce života, říká starostka Monika Žídková

Monika Žídková, provdaná Brzesková (Praha, 8. dubna 2019)

Stala se Miss ČR 1995, ve stejném roce získala i titul Miss Europe a před osmi lety ji vyhlásili za nejoblíbenější...

Další z rubriky

Jsem duší spíš kominda, zlo nebude moje parketa, míní Martina Hudečková

Martina Hudečková

Martina Hudečková (55) coby dcera známého režiséra vždy tvrdila, že rodinní příslušníci spolu nemají pracovat. Svůj...

Maroš Kramár se po dvaceti letech rozvedl s právničkou Nikitinovou

Maroš Kramár a Nataša Nikitinová (Československý ples v pražském Obecním domě,...

Slovenský herec Maroš Kramár (59) se po dvacetiletém manželství rozvedl s právničkou Natašou Nikitinovou (51), se...

Pomalu se nemůžete nikomu smát, protože to může urazit, míní Gilliam

Terry Gilliam (New York, 10. dubna 2019)

Americký herec, režisér a člen legendárních Monty Pythonů Terry Gilliam (78) si posteskl nad současnou hyperkorektní...

Najdete na iDNES.cz