Předstíral, že ke mně nepatří, prozradila na Jana Krause exmanželka

  15:24aktualizováno  15:24
Jan Kraus (65) si do svého pořadu pozval exmanželku. Herečka a výtvarnice Jana Krausová (64) zavzpomínala mimo jiné na to, jak společně vymýšleli byznys, aby se uživili. Vyráběli keramiku.

Jana Krausová v Show Jana Krause | foto: FTV Prima

„Naši první výstavu jsme měli ve Strašecí a Honza dělal obchodního zástupce. Vymýšlel, jak to prodat, což se tehdy nesmělo. Napsal tedy cenovku nenápadně zespodu plastiky a pak předstíral, že ke mně nepatří a je jen náhodný návštěvník. Vzal vždycky sošku do ruky, podíval se na cenu a zase to položil, aby ostatním ukázal, co mají dělat,“ řekla Jana Krausová.

Fotogalerie

Manželům tenkrát pomohlo setkání s panem Halířem, který je vytrhl z bídy a byl dlouhé roky jejich sponzorem. „Řekl mi tehdy, že si jeho jméno dobře zapamatujeme, protože nemáme ani korunu a on se jmenuje Halíř,“ prozradil Jan Kraus.

Když si k nim pak přišel pro první objednané zboží, museli prý velmi improvizovat. Jana Krausová týden dopředu připravovala výrobky, které očekávala, že si koupí, a tím je zachrání.

„Dělala jsem pro něj takovou děrovatou mísu na ovoce, která vypadala jako krajka. Ovšem když jsme ji vyndávali z pece, upadla mi na tu mísu kulička z jiného výrobku a připekla se. Tím byla mísa úplně znehodnocená. Já jsem ji vyráběla strašně dlouho, takže jsem začala hystericky brečet,“ vyprávěla herečka a výtvarnice. 

„Honza vzal zlatěnku, tu kuličku nazlatil, a když pak přišel pan plukovník, slavnostně mu ji předával. Moc se mu líbila, ale když pak uviděl uvnitř tu zlatou kuličku, trochu se zarazil, ale Honza ho přesvědčil, že je to kulička štěstí, čímž ho naprosto dojal,“ dodala.

Jana Krausová a její synové Adam a David

Jana Krausová a její synové Adam a David na archivním snímku

Bývalí manželé zavzpomínali i na svůj starý ateliér, který mívali u půdy v pátém patře bez výtahu. Zatímco Jana Krausová si postěžovala, že tam nasbírala všechny své alergie, Jan Kraus prozradil, že tam všechny jejich návštěvy seděly, aniž by se cokoliv podávalo.

„Když už tam třeba návštěva seděla dvě tři hodiny, odvážil se někdo říct, že mají úplně vyschlo v krku. Jenomže když už tam člověk donesl vodu, byl rád, že ji má pro sebe,“ dodal v novém díle své středeční show na Primě.

Autor:

Nejčtenější

Režisér byl po inhalaci u pramene 40 minut bez kyslíku. Je v kritickém stavu

Záchrana muže, který se v Mariánských Lázních otrávil v šachtě, když inhaloval...

Režisér Jan Kačena (37) skončil po inhalaci výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních ve velice vážném stavu...

Karel Gott trpí akutní leukémií, léčí se ambulantně v nemocnici

Osmdesátiny Karla Gotta se slavily 21. června 2019 v pražském Divadle Na...

Karel Gott trpí akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Zpěvák to potvrdil na...

Manželka je mentálně nemocná. Syna jsem neviděl dva měsíce, tvrdí Janeček

Karel Janeček a jeho syn Yanis

Karel Janeček (46) zveřejnil na sociálních sítích informaci o tom, že jeho manželka Mariem Mhadhbi (35) na něj podala...

Volal jsem si sanitku a nechával se odvézt do blázince, řekl Michal Penk

Zpěvák a skladatel Michal Penk v diskusním pořadu Rozstřel.

Zpěvák, skladatel a muzikant Michal Penk (51) byl v pondělí hostem Rozstřelu. V 80. a 90. letech byl dívčím idolem, v...

Vondráčková a Michal prohráli spor s televizí Nova. Žalují i Primu

Martin Michal a Helena Vondráčková (20. listopadu 2017)

Vrchní soud v Praze v pondělí pravomocně zamítl žalobu zpěvačky Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala na...

Další z rubriky

OBRAZEM: Ohlédněte se za životem prince Harryho. Slaví pětatřicet let

Princ Harry

Přesně před pětatřiceti lety se princi Charlesovi a princezně Dianě narodil druhý syn, který dostal jméno Henry Charles...

Když se svléknu, jsem prostě sexy, a ne statečná, říká raperka Lizzo

Lizzo na MTV Video Music Awards (Newark, 26. srpna 2019)

Raperka Melissa Viviane Jeffersonová (31), která si říká Lizzo, má plné zuby lidí litujících ženy při těle. Hudebnice...

Občas kašlu na domácí práce a jdu s dětmi spát, říká Michaela Tomešová

Michaela Tomešová s manželem Romanem Tomešem a syny Kristiánem a Jonášem na...

Bývalá hvězda seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě Michaela Tomešová (28) má s manželem Romanem (31) dva malé...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz