Ve filmech typu Padesát odstínů už nechci nikdy hrát, tvrdí Dornan

  15:03aktualizováno  15:03
Britský herec Jamie Dornan (36) tvrdí, že smlouvu na další film podobný Padesáti odstínům, díky kterému se proslavil, by již nejspíš nikdy nepodepsal. „Chvíli jsem byl za hvězdu. Je však čas sklonit pokorně hlavu a jít dál vstříc hereckým výzvám a kvalitním rolím,“ říká Dornan.

Jamie Dornan a Dakota Johnsonová (Berlín, 11. února 2015) | foto: Reuters

Herec Jamie Dornan nahradil ve filmech Padesát odstínů natočených podle erotické trilogie spisovatelky E.L. Jamesové (55) herce Charlieho Hunnama (38). Ten měl hrát původně hlavní roli pohledného milionáře Christiana Greye. Kvůli pracovním závazkům ji však musel odmítnout.

Fotogalerie

Dornan si díky roli byznysmena Greye přišel na velké peníze. Role samotná mu však podle všeho úplně nesedla a se svou postavou se nedokázal nikdy plně ztotožnit.

„Spolu s Dakotou Johnsonovou (29) jsme to od začátku viděli stejně a věděli jsme, do čeho jdeme. Filmy tohoto typu nejsou nikdy dobře přijímány kritikou. Padesát odstínů však dokázalo vydělat opravdu velkou spoustu peněz a diváci byli nadšení. Byla to obrovská zkušenost. I co se týká pojetí, jsou všechny tři filmy celkem unikátní. Jsem rád, že jsem mohl být součástí něčeho tak velkého. Čas běží a mně občas připadá, jako by se to všechno snad nikdy ani nestalo,“ řekl Dornan v rozhovoru pro magazín Vulture.

Nejúspěšnějším filmem byl první díl, který vydělal 571 milionů dolarů. Celkově k 6. dubnu 2018 vydělala trojice filmů téměř 1,32 miliardy dolarů (v průměru téměř 440 milionů dolarů na každý film) a stala se tak jednou z komerčně nejúspěšnějších sérií snímků tohoto žánru vůbec.

Dornan se přesto chce do budoucna podobným hereckým rolím pokud možno vyhnout. „Nejspíš bych už nikdy nepodepsal smlouvu na podobný blockbuster určený širokému publiku. Mnoho diváků si mě díky Odstínům zapamatovalo a chvíli jsem byl za hvězdu, ale je čas sklonit pokorně hlavu a jít dál vstříc hereckým výzvám a kvalitním rolím,“ říká britský herec.

„Chápu, že pro fanoušky Christiana Greye a Anastasie Steelové bylo vzrušující čekat na každý další díl knihy a poté na každý další film. Pro mě a Dakotu to bylo opravdu náročné několikaleté období nejen co se týká natáčení, ale hlavně také propagace filmu po celém světě a naprosté ztráty soukromí. Stálo to však za to. Díky Padesáti odstínům jsem pak dostal role ve filmech Anthropoid, nebo v mém novém filmu, válečném dramatu A Private War,“ dodává vděčně Dornan.

Autor:

Nejčtenější

S veganstvím končím. Díky masu se mi restartoval mozek, říká Hathawayová

Anne Hathawayová na premiéře filmu Debbie a její parťačky (New York, 5. 6. 2018)

Anne Hathawayová (36) se svěřila s tím, proč se po několika letech vzdala veganství. Přiznala, že svým způsobem za to...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Úspěšná show po čtrnácti letech končí. Kvůli podezřelé smrti účastníka

Moderátor Jeremy Kyle (5. března 2018)

Britská televize ITV oznámila, že po čtrnácti letech vysílání ruší úspěšný pořad The Jeremy Kyle show. Ten podle...

Meditující Brenda i vyčerpaná Donna. Beverly Hills má novou upoutávku

Tori Spellingová, Jason Priestley, Gabrielle Carterisová, Ian Ziering, Jennie...

Televize Fox představila novou upoutávku na pokračování seriálu Beverly Hills 90210, které bude mít premiéru letos v...

Nechtěli mě v televizi, tak jsem se stal zpěvákem, říká Leoš Mareš

Leoš Mareš

Léta se snažil dokázat, že není zpívající blázen v kožichu, nýbrž především moderátor. A pak se před třemi lety něco...

Další z rubriky

Krampolovou propustili z nemocnice. Hanička se má dobře, říká herec

Jiří Krampol a jeho manželka Hana (Praha, 29. dubna 2019)

Hana Krampolová (57) přecenila své síly a v Tunisku, kam odcestovala s manželem Jiřím Krampolem (80), a skončila v...

Profesionální celebrita Kim Kardashianová dala synovi neobvyklé jméno

Kim Kardashianová

Rapper Kanye West (41) a jeho žena Kim Kardashianová (38) světu konečně vyzradili jméno čtvrtého potomka, kterého jim...

OBRAZEM: Královská svatba ve Windsoru. Bratranec Alžběty II. provdal dceru

Thomas Kingston a lady Gabriella Windsorová se vzali ve Windsoru 18. května...

Kaple svatého Jiří na hradě Windsor opět hostila královskou stavbu. Před rokem se tu oženil princ Harry a na podzim se...

Najdete na iDNES.cz