Ze světa modelek jsem vycouvala. Zpěvem mapuji duši žen, říká Kubelková

  0:02aktualizováno  0:02
Iva Kubelková (42) patří mezi nejslavnější české modelky, ovšem dlouhé roky je už spíš moderátorkou nebo herečkou. A nyní se vrhla i do světa muziky. S kytarovou legendou Michalem Pavlíčkem natáčí svou první desku. „Držím se hesla, že nikdy není pozdě začít dělat věci, které vás naplňují,“ řekla týdeníku 5plus2.

Modelka a miss Iva Kubelková na Plese v Opeře (6. února 2016) | foto: iDNES.cz Marek Navrátil

Pánové, až v pondělí 29. července půjdete po ulici, nedivte se, pokud vás nějaká žena zaujme neobvyklou barvou nebo intenzitou své rtěnky. Právě na tento den totiž připadá Národní den rtěnek (National Lipstick Day). „Nezáleží ani tak na tom, kolik rtěnka stojí, ale jak vám vyhovuje,“ říká někdejší česká vicemiss a úspěšná modelka Iva Kubelková.

Týdeník 5plus2

Každý pátek zdarma

5plus2

Červená nebo růžová rtěnka, to už je pro mnohé ženy v dnešní době nuda. Vídáme rty černé, fialové nebo zelené. Můžeme podle toho my muži odhadnout, jakou povahu daná žena má? Máme se třeba dívky s černými rty bát?
Každá žena má v sobě mnoho barevných odstínů své osobnosti a stejně tak volí i výběr rtěnky. Často to souvisí s náladou, kterou právě máme, s pocitem sebevědomí, kterým zrovna disponujeme nebo také nedisponujeme. A důležitá je pochopitelně příležitost, k níž rtěnku volíme. Každá z nás má občas chuť nasadit si rudou rtěnku a být nebezpečně sexy, ale často se také cítíme jako něžné, zranitelné bytosti, které potřebují mít na rtech jen velmi jemné odstíny rtěnek. Žádné ženy byste se neměli bát, ženu je třeba hlavně pochopit a ty, které nosí černé rtěnky, možná potřebují chápající náruč nejvíce. (úsměv)

Rtěnky stojí tisíce korun, ale také třeba jen stovku. Jaký je v nich z pohledu „profesionální uživatelky“ rozdíl?
Víte, kvalita vždy nekoresponduje s cenou. Nezáleží ani tak na tom, kolik rtěnka stojí, ale jak vám vyhovuje. Všude je dnes možnost před koupí si produkt vyzkoušet, a tak je třeba to i udělat. Zkusit si barvu a hustotu a také to, jak rtěnka drží. Klidně ji zkouším na ruku, to nevadí. Jsem si ale jistá, že při výběru rtěnky hraje hlavní roli barva, která se nám líbí, nebo jak se hodí k nějakému oblečení. 

Když se řekne Iva Kubelková, většina lidí si vzpomene na krásnou českou modelku. Vy jste ale také herečka, cestovatelka, malířka, zpěvačka a textařka.  Co z toho jste v poslední době nejvíc?
Za posledních více než 10 let se nejvíce věnuji moderování televizních pořadů a různých společenských akcí. Takže jsem určitě nejvíce moderátorkou, ale dost tomu šlape na paty herectví a zpěv, jelikož nově hraju a zpívám v muzikálu Trhák a také připravuji své debutové CD, které jsem si otextovala.

Fotogalerie

Máme od vás očekávat pop, nebo nějakou hudební alternativu?
Moje deska vzniká pod producentským vedením skvělého skladatele a kytaristy Michala Pavlíčka. Michal sloužil hudbu a já jsem písně otextovala. Všechny texty jsou české, od začátku jsem měla v plánu zpívat česky. Co se týká stylu, je to takový kytarový pop, jsou tam jemné balady, ale i energické vypalovačky. Všechno to spojují kytary, které nahrál Michal Pavlíček, pracovali jsme i s elektronikou v kombinaci s živými nástroji. 

Mluvíte o baladách i vypalovačkách, ale jaké motivy a témata jste si vybrala pro své texty?
Moje texty jsou takovou výpovědí o různých rozměrech ženské osobnosti, jsou tam texty vážnější i odlehčené. Myslím, že celé je to taková mapa ženské duše. Zpívám o tom, že jsme křehké a potřebujeme pohlazení, ale i o tom, že jsme silné a je v nás mocná síla, kterou je třeba, abychom v sobě nepotlačovaly. Zpívám o tanci, o svědomí, o jiskření i o tom, že nad vším rády přemýšlíme. 

Iva Kubelková

■ Narodila se 8. května 1977 v Písku. Vystudovala soukromou střední  ekonomickou školu, později i sociální a masovou komunikaci na vysoké škole.
■ Ve druhém ročníku střední školy se přihlásila do soutěže Miss ČR a stala se první vicemiss roku 1996. Během dalších měsíců dokončila studium a začala se věnovat povinnostem vyplývajícím z vítězství v soutěži.
■ Herecká kariéra Ivy Kubelkové začala nabídkou F. R. Čecha k účinkování v jeho Prozatímně osvobozeném divadle. Hrála v Dívčí válce, Loupežnících na Chlumu a v Pravdě o zkáze Titaniku. V roce 2002 získala hlavní roli ve hře Noc s modelkou. Moderovala televizní pořad pro ženy Sama doma či reality show VyVolení. Hrála v seriálech Velmi křehké vztahy, Cesty domů, Přístav, V.I.P. vraždy. V roce 2007 účinkovala v taneční soutěži Bailando.
■ Několik let byl partnerem Ivy Kubelkové hokejista Jaromír Jágr.
■ Má dvě dcery, Natálii a Karolínu, jejím partnerem je designér Georg Jirasek.

Kdy nebo jak jste v sobě objevila umělecký talent, ať už jde o herectví nebo muziku?
To prostě jednoho dne přišlo. Nic jsem extra neobjevovala, prostě většinou přišly nabídky a já jsem do toho šla. Se zpěvem to ale bylo trochu jinak, nejdřív jsem asi před čtyřmi roky začala chodit na zpěv a pak se na to nabalovaly různé příležitosti. Jako malá jsem hrála docela dlouho na klavír, muzika je mou podstatou a vždy jsem chtěla zpívat, jen jsem si to dovolila až teď. Nevadí, nikdy není pozdě začít dělat věci, které vás naplňují. 

Dříve jste i malovala, věnujete se tomu ještě?
Ne, už na to nemám čas. Malovala jsem před tím, než jsem měla děti. Vznikla z toho série obrazů, které občas vystavuji v galeriích.

Vzhledem k tolika různým aktivitám to vypadá, že svět modelingu opouštíte.
Ten jsem začala opouštět velmi brzy, co jsem do něj vůbec vstoupila. (smích) Nikdy jsem tuto práci nechtěla dělat ve větším rozsahu, vždy jsem pokukovala po něčem, u čeho se víc mluví. Takže jsem v roce 2007 začala moderovat na České televizi pořad Sama doma. Od té doby jsem se začala věnovat moderování ze 70 procent svého pracovního času a dělám to již 12 let, dnes například moderuji na FTV Prima pořad Jak se staví sen, kde pomáháme lidem zlepšovat podmínky, v nichž žijí. 

Dobře, když ne modelka, tak jste určitě aktivní „instamodelka“. Na Instagramu propagujete různé výrobky. Cítíte se jako influencerka?
Instagram jsem zapojila do svého portfolia zcela záměrně. Je to hezký prostředek, jak být v kontaktu s lidmi, a to já ráda. Kdo je úspěšný a kdo ne, je podle mého názoru relativní. Jsou tam dívky, které mají mnoho followerů, ale ještě toho v životě nestihly moc udělat. A zase na druhou stranu jsem si všimla některých velmi talentovaných lidí, kteří na Instagramu nemají moc sledujících. Je to platforma se specifickým publikem, hlavně mladším, a také je to určitě módní záležitost. Snažím se jít s dobou, ale pořád si zakládám na tom, že moje práce má základnu jinde, chci věci vytvářet a ne je pouze umět prezentovat.

Vaše dcera Natálka už se také vrhla na modeling, konečně má k tomu díky vám nejlepší předpoklady. Co jí v této oblasti radíte především?
Natálka už má dost svou hlavu, budu ji určitě varovat před všemi problémy, které tato branže přináší, a zároveň jí fandit. Je to moje dítě, takže je to přeci přirozené. Valí se na ni různé nabídky ze všech stran, a tak se to snažíme zatím regulovat do nějaké přijatelné podoby v souvislosti s jejím věkem. Také už začíná chápat, že není vše jen to hezké, ale že je za tím spousta disciplíny a koncentrace, strategie a dobrého odhadu. Je třeba velké sebereflexe a schopnost z ní vytěžit vše pozitivní do budoucna.

Iva Kubelková v kalendáři Stock 2007
Iva Kubelková je jednou z tváří jubilejního ročníku kalendáře Stock.

Iva Kubelková v kalendáři Stock pro roky 2007 a 2012

Varovala byste ji před něčím? Ostatně se říká, že kolem modelingu se točí hodně i drogy.
Nemyslím si, že ji mohu nějak ochránit před tím, co ji má v životě potkat. Já jsem se například vždy drogám zdaleka vyhýbala, a tak s nimi nemám zkušenost. Jak se ale svět modelingu změnil za tu dobu, to nevím, jelikož se v něm nepohybuji. Určitě je ovšem důležité najít si dobrou agenturu, která k vám má osobní přístup. 

Zatím je to daleko, ale přesto dovolte na závěr otázku: Jak si představujete své stáří? Pro krásnou ženu totiž někdy bývá složité se se stárnutím smířit.
Neřeším, co bude, až mi bude třeba 75 let. Vždyť bych tím ztrácela kouzlo přítomnosti, tu radost z věku, který žiji teď – a stejně tak to budu dělat, až mi bude třeba právě těch pětasedmdesát. Neřešte, co kdo řeší. Užívejte to, co je, a netrapte se tím, co bude, až to bude. Doporučuji všem!

Autor:

Nejčtenější

Přišel jsem o všechno. Jsem vlastně bezdomovec, svěřil se Aleš Brichta

Aleš Brichta (tisková konference k 60. narozeninám Aleše Brichty, Libeňský...

Aleš Brichta (60) nemá rád rozhovory. Nejraději je doma nebo v oblíbené hospůdce, kam to má z domova pár kroků. V...

Volal jsem si sanitku a nechával se odvézt do blázince, řekl Michal Penk

Zpěvák a skladatel Michal Penk v diskusním pořadu Rozstřel.

Zpěvák, skladatel a muzikant Michal Penk (51) byl v pondělí hostem Rozstřelu. V 80. a 90. letech byl dívčím idolem, v...

Karel Gott poslal z Bertramky fanouškům nové foto a vzkaz

Karel Gott na křtu alba Ta pravá (Malostranská beseda, Praha, 26. července 2018)

Karel Gott (80) pozdravil příznivce aktuální fotografií z Bertramky. Zpěvák bojuje s akutní leukémií a podstupuje...

Nemohla jsem jinak, říká Jitka Boho. I s dcerou náhle opustila manžela

Jitka Boho s manželem Lukášem a dcerou (Praha, 26. června 2017)

Zpěvačka a bývalá modelka Jitka Boho (27) oznámila na sociálních sítích, že se po čtyřletém manželství odstěhovala od...

Stav mé těhotné přítelkyně mě momentálně nezajímá, říká MMA zápasník Vémola

Lela Ceterová a Karlos Vémola na premiéře filmu Rambo: Poslední krev (Praha,...

Karlos „Terminátor“ Vémola (34) a jeho přítelkyně, playmate Lela Ceterová (30) se těší na svého prvního společného...

Další z rubriky

Američanka obvinila britského prince Andrewa ze sexuálního zneužití

Britský princ Andrew (Ascot, 20. června 2019)

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa (59), že ji kdysi coby sedmnáctiletou...

Natáčet s dětmi je stres, říká hvězda komedie Přes prsty Petra Hřebíčková

Petra Hřebíčková

S plačícím dítětem v karavanu se nesoustředí na herecký výkon zrovna nejlépe. Petra Hřebíčková, která v pátek oslavila...

Přátelé slaví 25 let. Newyorská parta ovlivnila životy milionů diváků

Matt LeBlanc, Courteney Coxová, Matthew Perry, Lisa Kudrowová, Jennifer...

Americký seriál Přátelé patřil k nejúspěšnějším televizním projektům vysílaným na přelomu století. Na obrazovkách se...

Moderátorka Kloubková nabídku na StarDance nedostane. A tak tančí s přítelem

Moderátorka Kristina Kloubková a tanečník Václav Kuneš

Ten nejhodnější porotce z loňského ročníku StarDance Václav Kuneš se svým souborem 420PEOPLE právě dokončil podařené...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz