Hvězdy, které bojovaly s rakovinou prsu: Anna K., Navrátilová i Minogue

  14:06aktualizováno  14:06
Kvůli zvýšenému riziku rakoviny si Angelina Jolie nechala preventivně odstranit obě ňadra. S tímto onemocněním bojovaly také další známé tváře. Rakovině prsu se nevyhnuly třeba Anna K., Lenka Termerová, Naďa Urbánková a Martina Navrátilová, ale i světové hvězdy jako Kylie Minogue nebo Anastacia.

Anna K., Martina Navrátilová a Kylie Minogue | foto: Koláž iDNES.cz

Třiasedmdesátiletá zpěvačka Naďa Urbánková během léčby přišla o oba prsy. "Rakovina je strašné slovo. Je to strašák, kterého se každý bojí. Já jí vymyslela název bubák. Vyšetření jsem si dala k sedmdesátým narozeninám. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mi ji vážně najdou," uvedla zpěvačka loni na jedné z osvětových přednášek.

Fotogalerie

Devětačtyřicetiletá šéfka komunikace motolské nemocnice a bývalá tvář Občanského juda Pavlína Danková je onkologickou pacientkou už dva roky. "Nahmatala jsem si bouli, zrovna jsem byla před preventivní prohlídkou, takže jsem tam rovnou šla s tím, že tam něco mám. To něco se potvrdilo, proběhly dvě operace, ozařování a jsem stále v léčbě, která potrvá ještě několik let," řekla Danková (celý rozhovor zde).

Sedmačtyřicetiletá zpěvačka Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu v září 2009. Nejdříve svou nemoc tajila, protože se bála reakce okolí. Nakonec se na základě své zkušenosti rozhodla vyburcovat všechny české ženy k včasnému vyšetření prsou a k pravidelným lékařským kontrolám. Aby pravidelně chodily na sonografické či mamografické vyšetření.

Podívejte se, jak o nemoci mluvila Anna K. v talkshow Jana Krause

Pětašedesátileté herečce Lence Termerové diagnostikovali rakovinu prsu v roce 2009. V důsledku náročné léčby se tehdy herečka téměř stáhla z veřejného života a vynaložila veškeré síly na boj se zákeřnou nemocí. "Věděla jsem, že každá nemoc je nějaké upozornění, že se člověk vychýlil z rovnováhy. Uvědomila jsem si, že jsem se ve všem nezachovala dobře, tudíž už nedopustím, aby zoufalství do mě došlo tak, abych z toho onemocněla," prohlásila Termerová.

S rakovinou prsu bojovala také herečka Lenka Termerová

Šestapadesátileté tenisové legendě Martině Navrátilové diagnostikovali rakovinu prsu v roce 2010. Nastoupila šestitýdenní léčbu ozařováním. "Nejtěžší to bylo po emocionální stránce. Bylo to jako šestitýdenní vězení," vzpomínala dobu před Roland Garros 2010, kdy každé ráno podstupovala terapii. Přesto během léčby zůstávala aktivní. Hrála hokej, na pařížském grandslamu a s Janou Novotnou triumfovaly v turnaji legend.

S rakovinou prsu se musela poprat také čtyřiašedesátiletá Marta Vančurová. Onemocnění u ní zjistili v roce 2000 a herečka ho tajila sedm let i před kolegy.

S rakovinou bojovaly i světové hvězdy

Čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka Anastacia letos v únoru oznámila, že ruší plánované evropské turné. Lékaři jí opět zjistili rakovinu prsu. Americká zpěvačka s nemocí bojovala už v roce 2003.

Čtyřiačtyřicetileté australské zpěvačce Kylie Minogue lékaři objevili nádor v roce 2005. Podstoupila chemoterapii i operaci.

Australské hvězdě Olivii Newton-Johnové onemocnění diagnostikovali v roce 1992, když jí bylo 44 let. Zpěvačka podstoupila odstranění prsu a následnou rekonstrukci.

Jednačtyřicetiletá herečka Christina Applegate prodělala rakovinu prsu v roce 2008. Život jí zachránilo včasné odstranění obou prsů, v kterých měla již bující metastázy. Noc před mastektomií si nechala profesionálním fotografem nafotit svá prsa ze všech úhlů, aby nikdy nezapomněla, jak vypadala před operací.

Šedesátiletá Sharon Osbourne v roce 2012 prodělala oboustrannou mastektomii. Měla za sebou rakovinu tlustého střeva a strach z další byl tak velký, že si raději nechala odstranit obě ňadra.

Zpěvačka Anastacia

Zpěvačka Anastacia

MTV Movie Awards 2013 - Kylie Minogue

Kylie Minogue

Suzanne Somersová (17. února 2013)

Suzanne Somersová

Shirley Temple Blacková (2006)

Shirley Temple Blacková

V roce 2006 bojovala s rakovinou prsu jednapadesátiletá zpěvačka Sheryl Crow.

Miranda ze seriálu Sex ve městě bojovala s rakovinou prsu také. Sedmačtyřicetiletá Cynthia Nixonová si v roce  2006 našla v pravém prsu bulku. Při mamografickém vyšetření jí potvrdili rakovinu. O nemoci kromě rodiny nikomu neřekla, později však vyšla s pravdou ven.

Šestašedesátiletá Suzanne Somersová po skončení seriálu Krok za krokem prošla těžkým obdobím, kdy od roku 2001 bojovala s rakovinou prsu. Odmítla chemoterapii, protože věří, že zabíjí pacienty. Ve svých knihách nabádá nemocné, aby tuto drastickou léčbu nepodstupovali, a doporučuje alternativní způsoby léčby.

Pětaosmdesátileté Shirley Temple Blackové diagnostikovali rakovinu prsu v roce 1972. Byla první slavnou celebritou, která o své nemoci veřejně informovala.

Osmasedmdesátileté britské herečce Maggie Smithové rakovinu prsu diagnostikovali v roce 2008. Podstoupila jednorázové odstranění postižené tkáně a posléze chemoterapii.

Autor:

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Jsem šťastná a těším se. Špatně mi bylo jen chvíli, říká těhotná Šafářová

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

Lucie Šafářová (32) nedávno skončila s tenisem, Tomáš Plekanec (36) si po tahanicích přivezl z Kanady domů oba syny....

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Zesvětluji si knírek. Pečuji i o pleť dvouleté dcery, říká Williamsová

Serena Williamsová s dcerou Alexis Olympií (9. dubna 2019)

Serena Williamsová (37) prozradila, že její dcera Alexis Olympia, která brzy oslaví teprve své druhé narozeniny,...

Holky ví o všech mých problémech, říká Pártlová o kolegyních ze 3v1

Martina Pártlová, Veronika Arichteva a Nikol Štíbrová na taneční soutěži...

Martina Pártlová (40) je známá mimo jiné jako členka vtipné trojice 3v1, ve které baví fanoušky prostřednictvím videí...

Šediny a vrásky. Mareš, Klumová a další slavní zestárli díky aplikaci

Celebrity si na sociálních sítích dobrovolně přidávají roky s pomocí mobilní...

Sociální sítě zahltily upravené fotografie celebrit znázorňující je v pokročilém věku. Díky mobilní aplikaci se do...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz