Mám v zádech kolejnice, šest šroubů a píst, prozradil Musil v Rozstřelu

  12:29aktualizováno  12:29
Honza Musil (51) utrpěl loni závažné zranění páteře. I když nebylo několik týdnů jasné, zda se ještě někdy postaví na nohy, po operaci a následné rehabilitaci se moderátor může opět pohybovat. Nejen o svých plánech do budoucna promluvil v pořadu Rozstřel.

Honza Musil byl v polovině března propuštěn z nemocnice, kde skončil koncem minulého roku po vážném úrazu páteře. Své příznivce na sociálních sítích moderátor průběžně informoval o léčbě po pádu, při němž si poranil páteř a propíchl plíce. 

Fotogalerie

Na konci roku ještě nebylo jasné, zda se vůbec postaví na nohy. Dnes již moderátor Honza Musil opět sám chodí. „Cítím se dobře. Ale všechno mě zatím ještě bolí. Bolí mě se zvednout, posadit, lehnout si. To vše je však dobrá bolest v tom smyslu, že člověk to tělo vnímá. Všichni, kdo to zažili, nebo byli v podobné situaci, jsou vlastně rádi, že je něco bolí. Stejně jako já,“ říká moderátor. 

Dramaticky rychlé zlepšení stavu připisuje Musil všem správným rozhodnutím lékařů a fyzioterapeutů. „Během jednoho týdne to vzalo rychlý spád. Zlom přisuzuji okamžiku, kdy jsem si mohl poprvé sednout. To následující šlo pak najednou všechno velmi rychle,“ říká moderátor.

Pocit, kdy si mohl sednout, byl podle Musila nepopsatelný. „Když tři měsíce jen ležíte a naučíte se zvedat přes břicho... těžko se vysvětluje, co to obnáší. Zvlášť když máte zlomených jedenáct žeber, která pořád cítíte,“ vzpomíná Musil.

Moderátor Honza Musil v diskusním pořadu Rozstřel.

Moderátor Honza Musil v diskusním pořadu Rozstřel.

„Nečekal jsem, že budu z nemocnice tak brzy doma. Byť lékaři kolem mě nemají rádi prognózy, věřili jsme, že když vše dobře půjde, tak na jaře budu opravdu sedět a postavím se na nohy. Podle jejich slov jsem to všechno předběhl zhruba o pět týdnů. Původně se počítalo s tím, že bude následovat mé rehabilitace v Kladrubech. Po dohodě konzilia jsem však do Kladrub již vůbec nejel a z hodiny na hodinu jsem z Motola ze spinálky po vizitě odjel rovnou domů. To byl pro mě úplný šok,“ říká moderátor. 

Po návratu domů čekal na Musila ozdobený vánoční stromeček i dárky. Vše zůstalo stejné jako ve chvíli, kdy musel v prosinci domov nečekaně opustit. „Plánujeme, že Vánoce oslavíme některý víkend v dubnu, včetně toho, že rozsvítíme dům. Chceme to stihnout ještě před Velikonocemi. Stromeček neopadal, protože máme kvůli pejskům umělý. Jsem na Vánoce trochu ulítlej, takže máme doma stromeček v každé místnosti,“ přiznává Musil.

Na místo nehody do garáže, kde Musil spadl ze žebříku, se zatím moderátor neodvážil. Žebřík podle něj půjde z domu a na jeho místě bude něco úplně jiného.

Moderátor Honza Musil v diskusním pořadu Rozstřel.

Moderátor Honza Musil v diskusním pořadu Rozstřel.

Jak vzpomíná Honza Musil na osudový 21. prosinec 2018? „Už jsme s Jakubem nepracovali, druhou polovinu prosince jsme měli volnou. Pamatuji si, že jsme se byli tradičně podívat na Staromáku, kde jsme si dali svařák a chodili jsme po městě. Odpoledne jsme jeli domů s tím, že se zastavíme v zahradnictví. Tam jsem dostal od šéfové vánoční růži. Věděl jsem, že máme doma vánoční květináč a vydal jsem se pro něj kolem čtvrté hodiny do garáže. A pak už jsem letěl ze žebříku. Uvědomuji si jen to, že jsem ležel na zemi a pamatuji si, že jsem necítil nohy,“ vzpomíná na nehodu Musil.

„Jakub byl naštěstí doma. Slyšel strašnou ránu z garáže, utíkal za mnou a hned mě našel. Po příjezdu záchranářů jsme jeli přes celou Prahu do nemocnice na Vinohrady. Tam mi museli prorazit žebra, aby se dostali k plícím, protože bez toho mi nemohli operovat páteř,“ říká moderátor.

„Druhý den po operaci, byť jsem necítil nohy a brněly mě ruce, jsem byl v jakési euforii, že jsem to přežil. Třetí den po operaci mi však naplno došlo, co se stalo. Přišly myšlenky na to, že se možná již nebudu moci postavit na nohy. Lékaři mi spravovali páteř během celkem tří operací. Mám v zádech dlouhé kolejnice, píst, který vyvažuje páteř a šest šroubů, které se budou za rok vytahovat,“ říká Musil.

Honza Musil

Moderátor přiznal, že se vnitřně smiřoval i s tím, že již nikdy nebude moci chodit. „Říkal jsem si ‚nevylezeš doma do schodů, budeš na obtíž, nebudeš se moci starat o vnoučata, jezdit na dovolené...‘, všechno jsem v jednu chvíli viděl opravdu negativně,“ vzpomíná Honza Musil.

Oceňuje také vnitřní sílu a ochotu svého partnera, který mu byl v nejtěžších chvílích po nehodě oporou. „V době, kdy jsem byl v nemocnici, táhl Jakub nejen sebe a mě, ale i celou mou rodinu, dům, psy a mé přátele. Denně posílal všem zprávy, jak na tom jsem... Nikdo se ho v tu chvíli neptal, jestli to zvládá,“ říká Musil.

Toho podpořil také jeho zaměstnavatel. „To, že za mnou do nemocnice sedmkrát přišel i šéf Jaromír Soukup, mě překvapilo. Potěšil mě tím, že se nechtěl bavit o práci. Znám ho jako člověka a jako šéfa. Ty dvě polohy jsou rozdílné. Jako šéf je přísný, jako člověk je to zase pravý opak. Jaromír Soukup má oproti všem dosavadním šéfům výhodu, že on tu televizi opravdu vlastní a rozhoduje o ní a jejím obsahu,“ říká Musil ke kritice Soukupa kvůli velkému množství jeho vlastních pořadů.

Pravidelnou náplní dní Honzy Musila jsou v současnosti rehabilitace, cvičení a fyzioterapie. „Zpátky do práce nespěchám a nechci spěchat. Musím si být jistý. Nechci, aby diváci viděli pořad, ve kterém budou lítostivě koukat na člověka, který to sice dokázal, ale sami uvidí, že ještě není úplně v pohodě. Táhnout sám čtyřicetiminutový pořad, to bych ještě nedal. Budu se vracet pomalu a pozvolna. V první řadě chci vědět od mých lékařů, že můžu. A já sám chci vědět, že chci,“ dodává Musil.

Autor:

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Mám právo vypadat na 38, reaguje na kritiku svého vzhledu Třeštíková

Spisovatelka Radka Třeštíková

Radka Třeštíková (38) se na sociálních sítích rozohnila nad kritickým komentářem jejího vzhledu. Ten se objevil pod...

Další z rubriky

Holky ví o všech mých problémech, říká Pártlová o kolegyních ze 3v1

Martina Pártlová, Veronika Arichteva a Nikol Štíbrová na taneční soutěži...

Martina Pártlová (40) je známá mimo jiné jako členka vtipné trojice 3v1, ve které baví fanoušky prostřednictvím videí...

Šediny a vrásky. Mareš, Klumová a další slavní zestárli díky aplikaci

Celebrity si na sociálních sítích dobrovolně přidávají roky s pomocí mobilní...

Sociální sítě zahltily upravené fotografie celebrit znázorňující je v pokročilém věku. Díky mobilní aplikaci se do...

Večírky si neužívám, mám radši klid a na sobě tepláky, říká Alice Bendová

Herečka a moderátorka Alice Bendová

Zatímco na obrazovce na jaře řádila s Martinem Dejdarem jako Jarmila v seriálu Kameňák, před kamerou v té době už Alice...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz