Helena Vondráčková: Táta říkal, že když něco dělám, tak ať je to pořádně

  10:43aktualizováno  10:43
Zpěvačka Helena Vondráčková (71) má i před svátky pořád hodně práce. Přesto si pokaždé najde chvilku a už tradičně peče německé štoly, na kterých si nejvíce pochutnává její kolega Karel Gott (79).

Konec roku je pro umělce vždy velmi náročný. Jak to máte s vařením a přípravami na Vánoce? Máte třeba nějaký oblíbený recept?
Já moc ráda vařím a na to si čas udělám vždy. Znám hodně receptů, a pokud bych měla říct nějaký rychlý vánoční recept, tak jeden mám. Nepečený dort, ten je fajn. K tomu vám stačí dětské piškoty namočené v mléce, trochu rumu, prokládané žloutkovým krémem s trochou kafíčka a poslední ingredience je meruňkový kompot. Hezky naňahňaný po patrech. 

Je to moc super „dietní“ bašta. Teď jsem se i inspirovala dalšími dobrotami v knížce Když hvězdy vaří, kterou dělala kamarádka Jiřinka Bohdalová se svými hosty, které si zvala do pořadu. Tak se těším, až si něco uvařím.

Fotogalerie

Jak to máte s pečením cukroví? Pečete ráda?
Já sice peču ráda, ale cukroví nestíhám. Letos jsem měla dlouhé turné Helena dnes, takže jsem to nezvládala. Stihla jsem péct německé štoly, na které jsem si přivezla recept ze svých cest po Německu. Myslím si, že se mi povedly. Vždycky jich peču několik, jednu dám Karlu Gottovi, protože ten je nadevše miluje. Jednu dám sestře a třeba i sousedům. Takže to jsem zvládla.

A co nakupování vánočních dárků?
Tak to se musím přiznat, že nemám skoro nic. Stíhám až na Štědrý den. Jsem z toho na nervy a nemám ani nápad. Snad se mi rozsvítí a něco ještě seženu.

Prozradíte, jaké máte plány na Silvestra?
Na Silvestra mám jasný plán. Budu v nově otevřeném hotelu Lomnice v Tatrách a tam mám dvě vystoupení. Pak 13. ledna 2019 mi budou Němci předávat slavnostně cenu za celoživotní práci, to mě moc těší. Je to krásný dárek, který si moc považuji. Bude tam spousta velkých hvězd a slavných jmen. To jsou mé nejbližší plány. 

Když mluvíte o ceně, kam je doma vlastně dáváte?
Vyhradila jsem si na to jednu místnost, kde mám vlastně vše, co je spojené s mou kariérou. Je to pro mě takový malý výstavní sál. Najdou se mezi nimi nejen ceny hudební, ale i tenisové. Tento sport mě totiž moc baví, je to moje potěšení. 

Pravidelně jezdím třeba na týdenní Tenisovou akademii Petra Huťky do Přerova. Potkám zde i hodně přátel z řad umělců, takže je to krásných několik dní v roce, které jsou pro mne velmi důležité. Vše pak vrcholí turnajem, který odstartuje velký koncert na náměstí.

Když se ohlédnete za svou hudební kariérou, jste spokojená?
Myslím si, že to vše dopadlo nad mé očekávání. Určitě jsem na začátku své kariéry vůbec netušila, že to budu dělat, navíc tak dlouho. Opravdu nebylo mým snem být zpěvačkou. Hudba mě bavila, hrála jsem i na klavír či kytaru. Původně jsem chtěla dělat filologii, protože jsem studovala jazyky. Pak přišel rok 1964 a táta mě přihlásil do soutěže Hledáme nové talenty. Podařilo se mi zvítězit a všechno v mém životě se změnilo. Táta vždycky říkal, že když něco dělám, ať to dělám pořádně. A měl pravdu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Další z rubriky

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

SOCKY: Propagátoři trendu bosé chůze a nahá chodidla ve výtahu

SOCKY (únor 2019)

Chození naboso, dokonce i v zimě, se těší stále větší oblibě. Moderátor Dominik Vršanský zjistil, kteří čeští umělci...

Co neovlivním, beru s nadhledem, říká Klára Doležalová

Klára Doležalová

Moderátorka Klára Doležalová (45) sice vystudovala herectví, ale její hlavní profesí se stalo moderování. Dvojnásobná...

Najdete na iDNES.cz