Sexualita není jen o tom něco hrát a ukázat, říká Helena Houdová

  0:04aktualizováno  0:04
Helena Houdová (39) se v poslední době věnuje tématu posvátné sexuality. „Když to srovnám s Amerikou, mám pocit, že v Česku je hodně takzvaně probuzených lidí, kteří chtějí vědět a chtějí být lepšími milenci a být více propojeni sami se sebou,“ řekla bývalá miss v rozhovoru pro iDNES.cz.

V rámci návštěvy Česka jste byla hostem Léčivého divadla Gabrielly Filippi.
Velmi divoce a nespoutaně jsme s ženami v publiku sdílely a bylo to naprosto nádherné. Doufám, že se to ještě někdy bude opakovat.

Fotogalerie

Jak to celé probíhalo a jak reagovali diváci?
Diváci byli naprosto neskuteční. Sešla se spousta vědomých duší s otevřeným srdcem a otevřenou myslí. Bylo to úžasné. Dostali jsme se i ke zpívání, tančili jsme. Byla tam také neskutečná hudba. Měla jsem pak problém dávat věci do slov, protože jsem si jen tak všude vibrovala. 

Naplňuje mě to proto, že takto potkávám tu svou duševní rodinu a lidi, kteří to mají podobně a cítí věci, které nejsou až tak úplně hmatatelné. Začali jsme tím, že jsme mluvili o andělech a dostali jsme se až k sexu.

To jsou všechno věci, které celoživotně studujete. Vnímáte to tak, že jsou to i poznatky, které jste si přivezla ze zahraničí?
Myslím si, že na planetě Zemi se nyní lidé celkově probouzí do své síly. Už nespíme tak jako dříve a nenecháme se tak lehce zmanipulovat. Každý z nás se vrací do té své podstaty. Do toho, kým opravdu je. Kde je ta síla, kde je to naše poslání a naše dary a talenty, které nosíme v sobě a se kterými už se rodíme.

Říkala jste, že jste se v rámci představení Léčivého divadla dostala i k tématu sex. Jak ho přijímá český divák?
Mám opačný pocit. Myslím si, že Češi jsou tématům posvátné sexuality naopak hodně otevření. Když to srovnám například s Amerikou, mám pocit, že tady je hodně takzvaně probuzených lidí, kteří chtějí vědět a chtějí být lepšími milenci a být více propojeni sami se sebou. Chtějí sexualitu využít nejen k fyzickému výkonu, což je něco, co nás společnost stále učí. Ale už za tím hledají i nějaký hlubší význam.

Jak vychováváte své tři děti? Máte nějaká pravidla, nebo je necháváte, aby právě ony samy našly to své vlastní já?
Tím, že mají domácí vzdělávání, mají také poměrně hodně svobody. Snažím se, aby ta jejich primární energie a divokost byla ochráněna. Aby ji nemusely v životě hledat, jako jsem musela třeba já. A nemusely se vracet sami k sobě. Pravidla však máme. Kdyby nebyly, tak bych se zbláznila, i díky tomu, že jsem na ně sama. Je to náročné. Hodně komunikujeme, ne vždy nám to jde. Je to proces spolužití a propojování se. Děti jsou moji nejlepší učitelé. Nenechají na mně nit suchou, jak se říká. Jakmile v sobě nemám něco vyřešeného, hodí mi to a já nemám na výběr.

Helena Houdová

Helena Houdová

Jak to mají vše děti s jazyky? Slyšela jsem, že mluví anglicky. Učíte je i češtinu?
Jejich primárním jazykem je angličtina. Ale když jsme byli například na Kostarice, tak se za tři měsíce naučily dobře španělsky. Kluci česky mluví i rozumí, není to úplně čisté, ale myslím si, že to nepotřebují. Když byla dcera malá, měla jsem trochu jiné starosti, abych vůbec přežila to trauma, kterým jsem si procházela. I to, jestli bude bilinguální bylo tehdy někde hluboko na žebříčku hodnot. Teď však začala mít o češtinu zájem. Má české kamarádky, učí se od nich česky a ony od ní anglicky.

Jak strávíte s dětmi letošní léto?
Učím nyní v Chorvatsku posvátnou sexualitu pro teenagery a děti budou se mnou. Mám program i pro děti od šesti let. Je to univerzita, která se vždy jednou za rok objeví někde ve světě. Je to o tom, jak je sexualita přirozená, nádherná a léčivá síla, která je v nás a díky které se můžeme propojit se svou vlastní sílou.

Těší vás osobní předávání zkušeností ostatním lidem?
Základním bodem pro mě bylo to, že mé dítě bylo v poměrně mladém věku vystaveno pornu. Cítila jsem se, jako bych totálně selhala a byla nejhorší matkou na světě. Měla jsem obrovský pocit viny a hledala jsem nějakou variantu, kde bych mu ukázala, že sexualita je i nádherná a není to jen o tom, něco hrát a ukázat a o tom, že nějak vypadám já i moje genitálie. Hledala jsem proto nějakou alternativu a vůbec nic jsem nenašla. Proto jsem ji sama vytvořila.

Autoři: ,

Nejčtenější

Režisér byl po inhalaci u pramene 40 minut bez kyslíku. Je v kritickém stavu

Záchrana muže, který se v Mariánských Lázních otrávil v šachtě, když inhaloval...

Režisér Jan Kačena (37) skončil po inhalaci výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních ve velice vážném stavu...

Karel Gott trpí akutní leukémií, léčí se ambulantně v nemocnici

Osmdesátiny Karla Gotta se slavily 21. června 2019 v pražském Divadle Na...

Karel Gott trpí akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Zpěvák to potvrdil na...

Manželka je mentálně nemocná. Syna jsem neviděl dva měsíce, tvrdí Janeček

Karel Janeček a jeho syn Yanis

Karel Janeček (46) zveřejnil na sociálních sítích informaci o tom, že jeho manželka Mariem Mhadhbi (35) na něj podala...

Vondráčková a Michal prohráli spor s televizí Nova. Žalují i Primu

Martin Michal a Helena Vondráčková (20. listopadu 2017)

Vrchní soud v Praze v pondělí pravomocně zamítl žalobu zpěvačky Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala na...

Táta si na mou práci zvykl, říká dcera exministra obrany Jana Tvrdíková

Jaroslav Tvrdík s manželkou a dcerou Janou Tvrdíkovou na 25.ročníku finále...

Modelku Janu Tvrdíkovou (18), jejímž otcem je exministr obrany Jaroslav Tvrdík (51), teprve čeká maturita. Již nyní má...

Další z rubriky

Huffmanová jde za podvod s přijímačkami na čtrnáct dní do vězení

Felicity Huffmanová (Boston, 3. dubna 2019)

Americká herečka Felicity Huffmanová byla odsouzena ke čtrnácti dnům vězení, dvě stě padesáti hodinám veřejně...

Vychovávat po padesátce malé dítě je těžké. Chůvu nemám, říká Jacksonová

Janet Jacksonová (New York, 29. března 2019)

Janet Jacksonová (53) porodila své první dítě v jednapadesáti letech. O dnes dvouletého syna se stará sama. Jeho otcem...

Karel Gott poděkoval fanouškům za podporu a odhalil, kdo mu dodává sílu

Karel Gott

Karel Gott (80) bojuje s akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. O svém...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz