Havlovým zemřela boxerka Sugar

  14:43aktualizováno  14:43
Dagmar Havlové zemřel přítel nejvěrnější, boxerka Sugar. Pošla stářím. Veřejnost by se o tom zřejmě nedozvěděla, nebýt gesta Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Nadace, která pomáhá především v boji s rakovinou tlustého střeva, poslala do světa nekrolog hodný úmrtí prezidenta.

Dagmar Havlová s boxerkou Sugar. | foto: Nadace Vize 97

Sugar zemřela ve středu 4. ledna 2006, píše se ve zprávě. Bylo jí 14,5 roku, přitom boxeři se průměrně dožívají devíti let.

"Odešla obklopena svými nejbližšími doma, v Dělostřelecké ulici, v den 9. výročí sňatku manželů Havlových," uvádí se v poněkud patetickém prohlášení. Zda se bude konat psí pohřeb, nebo Sugar skončí na zahradě domu, zpráva Nadace neuvádí.

"Paní Havlová je teď ve velice těžké situaci. Ztráta je to velice osobní, přesto se musí soustředit na zkoušky v divadle," vysvětlil iDNES mluvčí nadace Zdeněk Soudný. "Nadále beze změny zkouší v Divadle Na Vinohradech hlavní roli v divadelní hře I. Horowitze Chvíle pravdy."

"Je pravda, že naše boxerka zemřela a že je to pro nás moc bolestné. Zprávu jsem nečetla," odpověděla nám Dagmar Havlová esemeskou posílanou ze zkoušky ve Vinohradském divadle.

Kvůli Sugar musela kdysi z Hradu odejít fenka Olgy Havlové, knírač Ďula. Ta v lednu 2002 podlehla jako jedenáctiletá zhoubnému nádoru. V ústraní a bez publicity.


DOKUMENT: Doslovné znění zprávy Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97

"Ve středu, 4. ledna 2006 zemřela ve věku 14,5 roku fenka boxerky Dagmar Havlové, Sugar. Odešla obklopena svými nejbližšími doma, v Dělostřelecké ulici, v den 9. výročí sňatku manželů Havlových.

Sugar vždy nedomyslitelně patřila k Dagmar Havlové, již od jejího sňatku s presidentem Václavem Havlem. Jméno dostala podle filmové role holywoodské hvězdy, Marlin Monroe ve filmu Někdo to rád horké. Sama paní Havlová jí nicméně vždy říkala přátelsky Šušu.

Pro celou rodinu i blízké přátele manželů Havlových je to velká a bolestivá ztráta člena rodiny. Svým věkem se Sugar zařadila mezi nejstarší boxery nejen v České republice, ale podle odborníků také v celé Evropě. Boxeři se zpravidla dožívají průměrného věku 9 let, Sugar tak patřila mezi psí rekordmany.

Sugar byla zároveň čestnou dobrovolnou pracovnicí v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZI 97, kam spolu se svou osmiletou dcerou Madlenkou (pojmenovanou po Madeleine Albright, která v době jejího narození právě pobývala v České republice) pravidelně doprovázely Dagmar Havlovou a staly se tak nedílnou součástí pracovního kolektivu.

I přes bolestivou ztrátu, Dagmar Havlová nemění svůj pracovní program a nadále beze změny zkouší v Divadle Na Vinohradech hlavní roli v divadelní hře I. Horowitze Chvíle pravdy."

Autor:

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Očkování nepodceňujeme. Syn je naše největší štěstí, říká Lašková

Gabriela Lašková a její syn Benedikt (15. června 2019)

Moderátorka a Česká Miss 2013 Gabriela Lašková (29) porodila loni v dubnu syna Benedikta. „S manželem jsme nikdy nebyli...

Vždycky jsem si na všechno chtěl přijít sám, říká Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček (55) momentálně žije bicími. Hraje na ně hned ve dvou kapelách, z nichž jedna je složena z lidí ve...

Druhé manželství je prý vždy lepší, říká Šeredová o italském miliardáři

Alessandro Nasi a Alena Šeredová (Milán, 21. září 2017)

Modelka Alena Šeredová (41) se svěřila s tím, jak vychází její nový přítel, italský miliardář Alessandro Nasi (45), s...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz