Nejdřív mě odsoudili, teď chtějí radu, říká o cvičení těhotná Mašlíková

  0:03aktualizováno  0:03
Moderátorka a modelka Hana Mašlíková (35) už brzy přivede na svět své první dítě, které čeká s manželem André Reindersem (36). Přípravy na miminko příliš neřeší, výbavičku už má doma a teď si raději užívá klid před porodem.

Porod už máte doslova za pár. Máte za sebou nějaké předporodní kurzy?
Hana:
Nene, já se těmto věcem vyhýbala. Samozřejmě jsem nějakou literaturu četla, abych trochu věděla, do čeho jdu. Nemám ale žádné kurzy, nemám žádný porodní plán, nemám vybraného porodníka, nic takového. Všechno to vezmu přirozenou cestou a myslím, že to dopadne nejlíp, jak může.
André: I výběr vybavení a toho všeho potřebného je hrozně důležitý, protože svůj osobní úkol beru tak, abych se postaral o rodinu a dítě. Aby bylo všechno zajištěné, aby měla Hanka klid a mohla být skvělou matkou. Ale kurzy a hledání informací po internetu, to jsme opravdu ani jeden nechtěli.

Fotogalerie

Jak si poslední dny před porodem užíváte?
Hana:
Byla jsem na manikúře a pedikúře, zítra jdu ještě na vlasy, protože mi každý vyhrožuje, jak pak dva měsíce nikam nepůjdu. Je možné, že to tak opravdu bude, ale třeba taky ne. Třeba bude miminko hrozně hodné a bude se to zvládat. Tyhle přípravy tam jsou, protože mám méně práce - chodím do televize Nova do Snídaně a pak mám ještě rádio. V divadle mám pauzu a muzikál Rocky, ve kterém hraji, začíná znovu až na podzim, takže mi všechno hrozně hezky vyšlo. Všechno se mi to takhle pěkně uvolnilo, takže si užívám volno-práci, volno-práci, což mi vyhovuje.

Vím, že je hrozně těžké nad tím přemýšlet, ale vnímáte návrat? Chtěla byste zpátky co nejdříve?
Hana:
Chtěla bych co nejdřív, hned jak to půjde. Na druhou stranu musím přihlížet na to, jestli mi to miminko dovolí, jestli budeme oba dva v naprostém pořádku, protože to pro mě bude hrozně důležité. Pokud to půjde, tak jo, protože miminko má i tatínka a ten chce být skvělým otcem, což věřím, že bude. Máme také dvě skvělé babičky a dva dědečky, takže myslím, že se to zvládnout dá. Určitě ale chci být primárně maminkou.
André: Samozřejmě se těším, až naše dítě bude parťák a člověk s ním bude moct dělat i nějaké sporty a hrát si s ním. V tom začátku je to bohužel spíš o matce, takže já Hance budu spíš pomáhat, aby mohla vykonávat i svou práci.

Hana Mašlíková nepolevila se cvičením ani na dovolené v Egyptě (2015).

V jaké je to fázi s vašimi sportovními příznivkyněmi, těhotnými i netěhotnými, které se do vás navážely na sociálních sítích, že cvičíte do poslední chvíle?
Hana:
Na začátku mě všichni odsuzovali, že cvičím, že zabíjím své dítě a hrozně mu škodím. Teď když vidí, jak si těhotenství hrozně užívám a nemám žádné komplikace - nebolely mě záda, nic - tak mi hodně žen píše na Instagram i na Facebook a chce poradit.

To není zase špatná vize do budoucna, radit ženám v těhotenství.
Hana: Stala jsem se pro ně inspirací, což mě strašně hřeje a je to pro mě obrovská čest. Na druhou stranu nemohu nikomu radit, každá žena se nejprve musí poradit se svým gynekologem a následně si najít odborného trenéra. I já tohle udělala a to jsem předtím cvičila. Zase není dobré, když ženy celý život nic nedělají a najednou to v těhotenství chtějí strhnout, to je nesmysl. Já cvičila a pak jsem v těhotenství prostě pokračovala. Takže je to tak, že mě nejdřív odsuzovali a teď mě obdivují. Ale je to na každém, ať si těhotenství užije po svém. Jestli to má někdo tak, že nic nedělá a jen baští, tak je to jeho věc. Já jsem hyperaktivní a měla jsem to hozené jinak. Možná se mi ale narodí hyperaktivní dítě.

Jak to vidíte jako odborník na sport vy?
André: Já samozřejmě myslím, že má žena respektuje můj názor, aby nedělala nic, proti čemu bych se postavil. Tohle je ale přesně věc, ve které ji musím podpořit, protože Hanka cvičí celý život. Každý odborník a gynekolog vám potvrdí, že pokud žena před těhotenstvím cvičila, tak by měla pokračovat i v těhotenství. Naopak jí to prospěje, zjednoduší průběh těhotenství, zjednoduší to porod i návrat zpátky. Jak vidíte na Hance, tak je ve skvělé formě - vyjde schody a nezadýchá se u toho, pracuje, funguje bez problémů. V posledním měsíci i sama už cvičení utlumila, ale ještě donedávna cvičila pravidelně. Konzultovali jsme to s gynekologem, vzali si trenéra, který se specializuje na cvičení s těhotnými. To bych doporučoval i ostatním těhotným. Uvidíte, jak vám to jen prospěje.

Hana Mašlíková a André Reinders

Hana Mašlíková a André Reinders

Nezměnilo vás to v tom, že si teď říkáte, že by nebylo špatné cvičení pro těhotné rozjet?
Hana:
Já se úplně nechci stavět do role rádce a poradkyně, ale s manželem máme do budoucna velký sen mít vlastní tělocvičnu a jestli mě to povede k dětičkám a maminkám, tak to možné je. Na klasické trénování mám skvělého trenéra - manžela a tomu do toho fušovat nebudu. A ani nemůžu, protože má tak letité zkušenosti a tolik vzdělání, že to není možné. Je možné, že se na tohle v budoucnu začnu specializovat, protože jak vidím, tak těch mýtů je strašně moc a já bych chtěla, aby se to rozbořilo.
André: Já bych nerad takhle konkretizoval, protože každá žena je jiná a opravdu to chce konzultovat s odborníkem a se svým doktorem. Nelze dávat obecné rady. Podle mě je důležité, aby se žena hýbala.

Měla Hanka požadavky toho typu, že o půlnoci vstane a chce zmrzlinu?
André:
Hanka je velmi zodpovědná nastávající matka a jídlo si opravdu velmi hlídá, protože chce dítěti dodat to nejlepší. Ví, že na stravě hodně záleží, takže se opravdu snažíme, aby se stravovala co nejlépe, aby se nenarozené dítě co nejlépe vyvíjelo. Musím zaklepat, že se zatím vyvíjí skvěle, všechno je v pořádku. Nějaké chutě ji samozřejmě přepadnou, občas si něco dá, ale jsou to výjimečné věci, není to pravidlem.

U jakého počtu dětí chcete jako tatínek skončit?
André:
Já byl pro dvě a Hanka se postavila rázně proti. Zatím nemáme ještě ani jedno, tak nebudeme plánovat dál.
Hana: My jsme neřekli „Jedno a dost“. V tuhle chvíli zatím nemáme na světě ani jedno. Každý se nás už samozřejmě ptá na to druhé, vždyť to sama znáte. Já nechci plánovat další dítě, když zatím to první není na světě. Chci se nejdřív stát skvělou mámou a jestli někdy v budoucnu, i když si myslím, že už na to budu asi stará, bude další, tak to uvidíme, necháme to otevřené.

Nejčtenější

Manžel žil tajný život s několika dalšími ženami, přiznala Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) se po rozvodu s manželem Omarem Amanatem (46) odstěhovala se svými třemi...

Až mi bude lékař nutit léky, abych přežil, vyhledám jiného, říká Dušek

Herec Jaroslav Dušek

Jaroslav Dušek (57) má svůj svět. Alternativní, pro někoho možná podivínský. „Od roku 1991, kdy jsem poprvé šel přes...

Pravda vyjde najevo a my nebudeme za bestie, říká Šafářová o vztahu

Na utkání se Spartou nechyběla ani tenistka Lucie Šafářová, fanynka Komety Brno...

Tenistka Lucie Šafářová (31) promluvila o vztahu s Tomášem Plekancem (36). Hokejista, který se rozvádí se zpěvačkou...

John Travolta odložil paruku a od fanoušků sklidil pochvalu

John Travolta v lednu 2019 a v prosinci 2018

Herec John Travolta (64) je známý tím, že rád ukrývá svou pleš. V zásobě má spoustu paruk a příčesků, kterými maskuje...

Karel Gott zrušil velkolepý koncert ke svým 80. narozeninám

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová

Kvůli doporučení lékařů si fanoušci bohužel musí vymazat v kalendáři jeden z nejočekávanějších koncertů letošního roku....

Další z rubriky

Po tragické smrti manželky přišel nyní Liam Neeson i o synovce

Liam Neeson (New York, 8. ledna 2018)

Téměř deset let uplynulo od tragické nehody, při které zemřela manželka Liama Neesona (66), herečka Natasha...

Nepohrdnu řízkem, ale mám hodně rád italská jídla, přiznal Dejdar

Martin Dejdar

Na kontě má nespočet hereckých rolí. Kvůli některým Martin Dejdar (53) hubl, tloustl nebo se musel učit tančit. V...

Proměna nemanželského Schwarzeneggerova syna. Z cvalíka svalovcem

Proměny nemanželského syna Arnolda Schwarzeneggera Josepha Baeny

Přestože se k němu nejdřív Arnold Schwarzenegger (71) nepřiznával, podobu s nemanželským synem Josephem Baenou (21)...

Najdete na iDNES.cz