Gott oslavil výročí v New Yorku

  10:27aktualizováno  10:27
Až do druhé hodiny ranní trvaly oslavy Gottových 65. narozenin v newyorském společenském centru Astoria World Manor. A po celou tu dobu bylo se zpěvákem přes tři sta nadšených fanoušků, kteří si neustále chodili pro podpisy nebo chtěli společné foto.
NOVÉ: GOTTOVA OSLAVA VE FOTOGRAFIÍCH
Karel Gott a Ivana Macháčková

Karel Gott a Ivana Macháčková - Karel Gott s přítelkyní Ivanou Macháčkovou | foto: Milan Nováček

Akce začínala na české poměry netradičně - rautem. Poté se hosté odebrali do hlavního sálu, kde na ně čekal kulturní program.

Průvodcem večera byl Vladimír Hron, jenž uvedl oficiální gratulanty - Josefa Štágra, Renátu Podlipskou a Karla Štědrého. Ti všichni zpívali písničky z Gottova repertoáru.

Zpočátku oslavenec jejich produkci pouze sledoval. „Karel se dnes bude bavit a my to za něj oddřeme,“ komentoval situaci Hron.

Jen pár minut poté to však Gott nevydržel a zazpíval si společně s ním. Odměněn byl bouřlivým potleskem i výkřiky bravo. „Někoho imitujeme, protože si z něho děláme legraci, ale Karla napodobujeme proto, že ho máme rádi,“ prohlásil Hron.

Bílou přivezli v „dárkovém balení“
Se svým vyznáním přišla i Lucie Bílá, kterou na jeviště přivezli v dárkovém balení, v krabici převázané stuhou. „Nesmírně si vás vážím a budu se za vás pořád prát. Jsem váš největší fanda,“ řekla. Z Floridy telefonovali s gratulací Olga aWaldemar Matuškovi. Ostatní museli na svoji příležitost trpělivě čekat.

Kolem půlnoci se totiž Karel Gott chopil mikrofonu a nadlouho ho nepustil z ruky. Děkoval svým newyorským fanouškům za to, že ho před čtyřmi lety podpořili při jeho životně důležitém koncertu v Carnegie Hall, a vděčnost vyjádřil i jeho pořadateli Jiřímu Suchánkovi. „To ti nadosmrti nezapomenu,“ řekl a pak už jen zpíval.

Gott si utíral slzy
Po každé písničce následoval potlesk a davy lidí se mačkaly kolem pódia. Atmosféra dojala i samého Gotta. Při písničce Když jsem byl ještě malej kluk si musel utřít slzy. Lidé kolem tancovali, zpívali s ním a zlatý slavík ani nemusel předstírat, že patří jenom jim. Naopak jako první vyvedl na parket Ivanu Macháčkovou, a když dozpíval písničku Oči máš sněhem zaváté, která končí slovy „... co z toho mám, že žiju sám, neodpovím...,“ řekl: „Ale já nejsem sám, já mám Ivanu, mám tě rád, Ivanko.“

Teprve ráno měl oslavenec čas, aby přijal další dárky. Od Pavla Zedníčka a Hany Kousalové i od místního podnikatele a mecenáše Milana Jedličky. Ten mu věnoval dvanáct centimetrů velkou napodobeninu mikrofonu, celou ze zlata, posázenou brilianty. Z Astorie Gott odjel do hotelu, protože ráno měl v plánu jít do kostela a poslechnout si gospely. Do Prahy odlétá v pondělí večer.

Autoři:

Nejčtenější

Jaromír Jágr potvrdil rozchod s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Jaromír Jágr (47) už netvoří pár s Veronikou Kopřivovou (28). Hokejista to potvrdil serveru Expres.cz. Rovněž modelka...

Děkuji, byla jsi super, vzkázal Jágr expřítelkyni Kopřivové

Jaromír Jágr s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr (47) se zastal své bývalé přítelkyně Veroniky Kopřivové (28). Jeho přiznání, že už netvoří pár, totiž...

Meghan popřála Harrymu ke Dni otců. Zveřejnili fotku syna Archieho

Vévodkyně Meghan, princ Harry a jejich syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor...

Vévodkyně Meghan (37) v neděli na sociálních sítích popřála svému manželovi ke Dni otců a zároveň se s fanoušky...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

My moderní matky se nyní vracíme ke kořenům, říká Kristýna Leichtová

Herečka Kristýna Leichtová

Hvězda seriálu Ohnivý kuře Kristýna Leichtová (33) se před deseti měsíci stala maminkou. Herečka prozradila, že s...

Další z rubriky

Kate po boku královen, jejichž manželé se stali rytíři Podvazkového řádu

Nizozemská královna Máxima a vévodkyně z Cambridge Kate (Windsor, 17. června...

Britská královna Alžběta II. na hradě Windsor jmenovala španělského krále Felipeho VI. a nizozemského krále...

Hudebník Dave Mustaine oznámil, že má rakovinu. Kapela Megadeth ruší koncerty

Dave Mustaine (New York, 27. ledna 2018)

Zpěvák a kytarista thrash metalové kapely Megadeth Dave Mustaine (57) oznámil fanouškům v pondělí na sociálních sítích...

Herečka Šoposká je znovu těhotná, jako záchranářka z Ordinace má pauzu

Marika Šoposká (Praha, 14. září 2016)

Herečka Marika Šoposká (29) známá jako záchranářka Bibi Mrázková ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se na sociálních...

Najdete na iDNES.cz