Kvůli penězům po tátovi se cítím provinile, říká dcera Kurta Cobaina

  11:15aktualizováno  11:15
Frances Bean Cobainová (26), dcera frontmana kapely Nirvana Kurta Cobaina (†27) se svěřila s tím, že si nedokáže naplno užívat peníze, které jí jako jediné dědičce odkázal její otec. „Sama jsem si je nevydělala. Cítím se provinile,“ přiznala rozvedená muzikantka.

Frances Bean Cobainová (Los Angeles, 8. dubna 2018) | foto: AP

Jediná dcera Kurta Cobaina a Courtney Love (54), Frances Bean Cobainová se v jednom z aktuálních rozhovorů svěřila s tím, že má výčitky kvůli penězům, které jí měsíčně přistanou na účtu díky dědictví. 

Fotogalerie

„Mám s penězi po tátovi velice komplikovaný vztah. Protože jsem si je sama nevydělala. Pocitově by se to dalo přirovnat k obrovskému dluhu, který nikdy nebudu schopna splatit. Cítím se provinile,“ řekla v podcastu RuPaul: What’s the Tee?

Muzikant Kurt Cobain se rozhodl pro dobrovolný odchod ze světa v dubnu 1994. Cobainova dcera Frances zdědila následně po tátovi jako jediný dědic stomilionový majetek. Zisky z autorských práv Kurta Cobaina se odhadují v přepočtu na dalších 800 milionů korun. Podle informací magazínu People z roku 2017 jsou navíc na účet Cobainové každý měsíc vypláceny tantiémy ve výši dva miliony korun.

„V posledních dvou letech se naprosto změnilo mé vnímání peněz. Uvědomila jsem si také, že i když máte majetek v takové výši, nemusíte žít za každou cenu jako rocková hvězda,“ zavzpomínala Cobainová na svůj divoký život, závislost na alkoholu a problémy s drogami. Od roku 2016 se muzikantka snaží žít zdravějším životním stylem. 

Se svou matkou Courtney Love má už od dětství velice komplikovaný vztah. „Když je máma střízlivá, je to jeden z nejmilejších a nejchytřejších lidí, které jsem kdy poznala. Je ohromně empatická. Bohužel však také o všem přemýšlí až moc do hloubky, kvůli čemuž má skoro celý život sebedestruktivní sklony. Snažím se ji podporovat, nesoudit ji a být tu pro ni, když mě zrovna potřebuje,“ říká Cobainová.

Foto: Dcera Kurta Cobaina Frances Bean svého otce nezapře, je mu stále podobnější. 

10.března 2018 v 09:20, příspěvek archivován: 11.února 2019 v 14:48

Dcera slavného muzikanta si v roce 2014 po tříleté známosti tajně vzala člena kapely The Eeries, Isaiaha Silvu (34). Po necelých dvou letech podala Cobainová žádost o rozvod. „Vdala jsem se, protože jsem se v sedmnácti odstěhovala od mámy a potkala kluka, díky kterému jsem se cítila konečně normálně. Celá ta idea manželství byla vlastně hlavně má touha po stabilitě a bezpečí. Po tom všem, co mi chybělo, když jsem žila s mámou,“ dodala Cobainová, která jde momentálně ve šlépějích svého otce a věnuje se muzice.

„I když nás táta opustil tím nejhorším možným způsobem, lidé ho stále romanticky uctívají. Protože jemu bude navždy 27 let. Sláva každého umělce má jen omezené trvání. Ale Kurt už nikdy nezestárne, pořád bude skvělý a pořád bude krásný,“ řekla kdysi v rozhovoru Cobainová o svém otci, který odešel na vrcholu kariéry.

Autor:

Nejčtenější

Miss Czech Republic 2019 se stala osmnáctiletá Denisa Spergerová

Galavečer Miss Czech Republic 2019 se konal 7. února 2019 v Brně. Vítězkou se...

Miss Czech Republic 2019 se ve čtvrtek večer stala osmnáctiletá studentka Denisa Spergerová z Českých Budějovic. Na...

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Tomáš Řepka dostal za zpronevěru a pornoútoky 15 měsíců nepodmíněně

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud poslal bývalého fotbalistu Tomáše Řepku (45) na 15 měsíců do vězení. Souhrnný trest zahrnuje kromě zpronevěry i...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Další z rubriky

Co neovlivním, beru s nadhledem, říká Klára Doležalová

Klára Doležalová

Moderátorka Klára Doležalová (45) sice vystudovala herectví, ale její hlavní profesí se stalo moderování. Dvojnásobná...

Další soud s Řepkou. Podle obžaloby opět neplatil alimenty

Tomáš Řepka (2017)

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka (45) čelí u Městského soudu v Brně dalšímu návrhu na potrestání, a to kvůli...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Najdete na iDNES.cz