Čerešňáková: Nejvíce mi v životě pomáhá víra a duchovní rozměr

  0:01aktualizováno  0:01
Česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková (32) po odchodu z vedení České Miss rozhodně netruchlí. Vrátila se k marketingu a moderování. Projekt krásy podle ní ztrácí lesk. „Byly momenty, kdy si člověk opravdu sáhl na dno,“ přiznala Čerešňáková v rozhovoru pro iDNES.cz.

Poslední dva roky pro vás byly náročné. Prodej soutěže Česká Miss, nemoc partnera. Co vám pomohlo nelehké chvíle zvládnout?
Byly momenty, kdy si člověk opravdu sáhl na dno. Sešlo se toho poměrně hodně naráz. Některé věci v životě ovlivníme, jiné však nikoliv. Musíme je přijímat tak, jak přicházejí. Snažím se být životní optimista, i když někdy je to neskutečně těžké. Pozitivní přístup k životu určitě pomáhá. Pokud mám sílu, čerpám energii při sportu, hlavně běhání. Nejvíc mi však v životě pomáhá víra v boha a duchovní rozměr. Cítím, jak se spolu s každou životní zkouškou v tomto směru posouvám o kus dále.

Fotogalerie

Našla jste si po finálovém galavečeru a následném odchodu ze soutěže krásy čas na odpočinek? Nebo jste se hned vrhla na další pracovní povinnosti?
Cítila jsem, že musím po tom náročnějším období vypnout a načerpat síly, dobít baterky. Na několik týdnů jsem proto v létě odjela do Itálie a s kamarádkou jsme procestovaly Toskánsko. Také jsem si užila krásný relax v Luhačovicích. Musím přiznat, že se mi podařilo se úplně odtrhnout od reality a na pracovní povinnosti jsem se poté doslova těšila. Dokážu si odpočinout i při moderování. 

V létě jste oznámila odchod z České Miss. Čemu se aktuálně věnujete?
Po letním odpočinku a cestování jsem se vrátila k moderování nejrůznějších akcí, a to jak v češtině, tak angličtině a dalších jazycích. Dříve jsem kvůli Miss musela spoustu nabídek odmítat. Současně řeším marketing pro jednu mezinárodní společnost a také spolupracuji na několika dalších projektech.

Soutěž krásy je pro vás tedy minulostí?
Ano. I přesto, že jsem po prosbě aktuálního majitele pomáhala dívky připravit na světové soutěže. Mým největším snem je nyní spokojený rodinný život, harmonické partnerství a několik dětí. Ale než se mi takový sen splní, tak je tu prostor realizovat jiné menší sny. V příštím roce bych ráda vydala další knížku. Také bych chtěla procestovat Latinskou Ameriku, alespoň některé státy, a v rámci kariéry bych si přála získat příležitost moderovat přímý přenos. Vím, že je to ambiciózní cíl, ale s více jak desetiletými zkušenostmi v oblasti moderování věřím, že bych to zvládla. Tak uvidíme. Třeba se příležitost objeví. Byla bych za ni vděčná.

Eva Čerešňáková a Martin Ditmar 15. ledna odstartují další ročník České Miss

Eva Čerešňáková a Martin Ditmar

Odchod ze soutěže krásy je pro vás úleva, nebo vás to mrzí?
Úleva je to v tom, že to bylo opravdu náročné. Řešilo se hodně věcí, které veřejnost ani nevidí. Jde o celoroční práci na plný úvazek. Zároveň to nebylo jednoduché při těch okolnostech, které tam byly. Ať už to byla nemoc partnera Martina, nebo komplikace ve vztahu. Mediální útoky proti nám, to byl pro mě neskutečný stres a tlak. Musím říct, že díky tomu, že v soutěži v tuto chvíli už nejsem, se mi děsně ulevilo.

Co je tím motorem, který vás žene?
Určitě charita. Před dvěma lety jsem šla do soutěže krásy s tím, že bych chtěla charitu dělat ve větším. Bohužel, bylo tam toho tolik, že na to zbývalo opravdu minimum času. Proto jsem šťastná, že teď mohu konečně zase pomáhat druhým.

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Další z rubriky

Tereza Bebarová se po čtyřicítce stala dvojnásobnou maminkou

Herečka Tereza Bebarová

Herečka a dabérka Tereza Bebarová (43), známá jako Světlana Nyklová z nekonečného seriálu Ulice, je dvojnásobnou...

Bündchenová o rozchodu s DiCapriem: Alkoholové večírky mi už nestačily

Leonardo DiCaprio a Gisele Bündchenová na 77. ročníku předávání filmových...

Gisele Bündchenová (38) přiznala, že rozejít se po pěti letech s její velkou láskou, hercem Leonardem DiCapriem (44)...

Co neovlivním, beru s nadhledem, říká Klára Doležalová

Klára Doležalová

Moderátorka Klára Doležalová (45) sice vystudovala herectví, ale její hlavní profesí se stalo moderování. Dvojnásobná...

Najdete na iDNES.cz