Čerešňáková: Nejvíce mi v životě pomáhá víra a duchovní rozměr

  0:01aktualizováno  0:01
Česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková (32) po odchodu z vedení České Miss rozhodně netruchlí. Vrátila se k marketingu a moderování. Projekt krásy podle ní ztrácí lesk. „Byly momenty, kdy si člověk opravdu sáhl na dno,“ přiznala Čerešňáková v rozhovoru pro iDNES.cz.

Poslední dva roky pro vás byly náročné. Prodej soutěže Česká Miss, nemoc partnera. Co vám pomohlo nelehké chvíle zvládnout?
Byly momenty, kdy si člověk opravdu sáhl na dno. Sešlo se toho poměrně hodně naráz. Některé věci v životě ovlivníme, jiné však nikoliv. Musíme je přijímat tak, jak přicházejí. Snažím se být životní optimista, i když někdy je to neskutečně těžké. Pozitivní přístup k životu určitě pomáhá. Pokud mám sílu, čerpám energii při sportu, hlavně běhání. Nejvíc mi však v životě pomáhá víra v boha a duchovní rozměr. Cítím, jak se spolu s každou životní zkouškou v tomto směru posouvám o kus dále.

Fotogalerie

Našla jste si po finálovém galavečeru a následném odchodu ze soutěže krásy čas na odpočinek? Nebo jste se hned vrhla na další pracovní povinnosti?
Cítila jsem, že musím po tom náročnějším období vypnout a načerpat síly, dobít baterky. Na několik týdnů jsem proto v létě odjela do Itálie a s kamarádkou jsme procestovaly Toskánsko. Také jsem si užila krásný relax v Luhačovicích. Musím přiznat, že se mi podařilo se úplně odtrhnout od reality a na pracovní povinnosti jsem se poté doslova těšila. Dokážu si odpočinout i při moderování. 

V létě jste oznámila odchod z České Miss. Čemu se aktuálně věnujete?
Po letním odpočinku a cestování jsem se vrátila k moderování nejrůznějších akcí, a to jak v češtině, tak angličtině a dalších jazycích. Dříve jsem kvůli Miss musela spoustu nabídek odmítat. Současně řeším marketing pro jednu mezinárodní společnost a také spolupracuji na několika dalších projektech.

Soutěž krásy je pro vás tedy minulostí?
Ano. I přesto, že jsem po prosbě aktuálního majitele pomáhala dívky připravit na světové soutěže. Mým největším snem je nyní spokojený rodinný život, harmonické partnerství a několik dětí. Ale než se mi takový sen splní, tak je tu prostor realizovat jiné menší sny. V příštím roce bych ráda vydala další knížku. Také bych chtěla procestovat Latinskou Ameriku, alespoň některé státy, a v rámci kariéry bych si přála získat příležitost moderovat přímý přenos. Vím, že je to ambiciózní cíl, ale s více jak desetiletými zkušenostmi v oblasti moderování věřím, že bych to zvládla. Tak uvidíme. Třeba se příležitost objeví. Byla bych za ni vděčná.

Eva Čerešňáková a Martin Ditmar 15. ledna odstartují další ročník České Miss

Eva Čerešňáková a Martin Ditmar

Odchod ze soutěže krásy je pro vás úleva, nebo vás to mrzí?
Úleva je to v tom, že to bylo opravdu náročné. Řešilo se hodně věcí, které veřejnost ani nevidí. Jde o celoroční práci na plný úvazek. Zároveň to nebylo jednoduché při těch okolnostech, které tam byly. Ať už to byla nemoc partnera Martina, nebo komplikace ve vztahu. Mediální útoky proti nám, to byl pro mě neskutečný stres a tlak. Musím říct, že díky tomu, že v soutěži v tuto chvíli už nejsem, se mi děsně ulevilo.

Co je tím motorem, který vás žene?
Určitě charita. Před dvěma lety jsem šla do soutěže krásy s tím, že bych chtěla charitu dělat ve větším. Bohužel, bylo tam toho tolik, že na to zbývalo opravdu minimum času. Proto jsem šťastná, že teď mohu konečně zase pomáhat druhým.

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Vždycky jsem si na všechno chtěl přijít sám, říká Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček (55) momentálně žije bicími. Hraje na ně hned ve dvou kapelách, z nichž jedna je složena z lidí ve...

Život sám ukáže, kdy a s kým založím rodinu, říká čtyřicátnice Němcová

Benjamin Larretche a Petra Němcová na večírku značky Chopard (Cannes, 17....

Petra Němcová, která 24. června slaví 40. narozeniny, je jednou z českých krásek, které prorazily ve světě. Nyní se na...

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Najdete na iDNES.cz