Jsme mladé, pracující ženy, tvrdí princezny Eugenie a Beatrice

  11:01aktualizováno  11:01
Sestřenice prince Harryho (33), princezny Eugenie (28) a Beatrice (30), prozradily v prvním společném rozhovoru, že rády používají sociální sítě. Podle nich je důležité ukázat se veřejnosti také z jiného úhlu než jen na oficiálních královských portrétech.

Princezny Beatrice a Eugenie (dostihy Royal Ascot, 19. června 2018) | foto: Profimedia.cz

Královským povinnostem se princezny Eugenie a Beatrice z Yorku na rozdíl od jejich bratrance prince Harryho a jeho chotě Meghan nemusejí věnovat na plný úvazek, takže mají dostatek času i na svůj soukromý život. „Jsme mladé ženy, které se snaží budovat si kariéru a mít také uspokojivý osobní život. Zároveň jsme ale princezny a proto se většina věcí, které děláme, odehrává na očích veřejnosti,“ řekla Beatrice pro britské vydání magazínu Vogue.

Fotogalerie

Princezna Eugenie začala letos dokonce používat Instagram. „Chci lidem ukázat, co všechno je součástí naší práce, která leckdy není vidět. Jsme mladé, pracující ženy,“ řekla Eugenie. Té se nedávno podařilo nahrát na Instagram fotografii dosud nikdy nezveřejněné části královského paláce.

I když jsou obě sestry občas terčem kritiky médií, vzájemně se maximálně podporují a jejich největší hádka prý proběhla kdysi kvůli páru tenisek. „Máme obě stejnou velikost nohy a často si kupujeme i stejné boty. Jedné z nás se teniska roztrhla, a tak si vzala botu z páru té druhé. Opravdu jsme se kvůli tomu tehdy dost pohádaly,“ vzpomíná Eugenie.

O dva roky starší Beatrice tisk před lety vyčítal například to, že stihla za osm měsíců sedmnáct dovolených. Aktuálně pracuje Beatrice pro americkou firmu Afiniti. „Hanlivých informací o nás vychází stále dost. Byly jsme nedávno se sestrou na zahradní párty v Buckinghamském paláci. Bea se tam rozplakala nad jedním z podobných článků a já jsem ji hodinu utěšovala. Pak pro změnu Beatrice uklidňovala mě. Vždy je tu pro mě. Podporujeme se, jak jen to jde,“ řekla Eugenie.

02.srpna 2018 v 11:13, příspěvek archivován: 22.srpna 2018 v 11:41

Princezna Eugenie a manažer nočního klubu Jack Brooksbank (32) se vezmou 12. října 2018. Termín sňatku zveřejnil královský palác na sociálních sítích. Eugenie bude mít svatbu v kapli svatého Jiří na hradě Windsor, kde se v květnu oženil její bratranec princ Harry. Za svědka by měla své sestře jít princezna Beatrice. Jednou z družiček pak bude i dcera zpěváka Robbieho Williamse (44) pětiletá Theodora.

„Svatbou se už vůbec nestresuji. Samozřejmě chci, aby všechno bylo perfektní a dokonalé. Hlavní je ale to, že si v ten den vezmu člověka, se kterým chci strávit zbytek života a na ničem jiném vlastně nezáleží,“ prozradila Eugenie. Princezna Eugenie je momentálně osmá v pořadí nástupnictví na trůn a účastní se všech královských akcí. Vystudovala anglickou literaturu a historii umění a pracuje v oboru.

Autor:

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Dceři Lauře se ode mě a od táty dlouho nikam nechtělo, říká Dara Rolins

Dara Rolins (Praha, 25. 9. 2018)

Dara Rolins (46) se svěřila s tím, jak bude trávit prázdniny její jedenáctiletá dcera Laura. Tu má s muzikantem z...

Lucie Bílá se dme pýchou. Její partner se kvalifikoval na mistrovství

Lucie Bílá a Radek Filipi (10. ledna 2019)

Zpěvačka Lucie Bílá (53) se pochlubila, že její přítel Radek Filipi (35) zabojuje na šampionátu. Bývalý fitness trenér...

Češi si neoblíbili titulky, protože mají rádi své herce, míní Alexej Pyško

Alexej Pyško (2018)

Herec a dabér Alexej Pyško (62) pochází z Ostravy, kam se i s manželkou Janou rád vrací. V rozhovoru pro Rádio Impuls...

Najdete na iDNES.cz