Dva měsíce po porodu je Pergnerová opět na heroinu

  12:35aktualizováno  12:35
Moderátorka Tereza Pergnerová opět propadla po několika letech abstinence drogám a leží na detoxikačním oddělení primáře Jiřího Dvořáčka v psychiatrické léčebně v Červeném Dvoře u Českého Krumlova. Je tam dobrovolně na odvykací kúře po předávkování drogami. Podobnou léčbu už tady absolvovala před časem. Potvrdil to jeden ze zaměstnanců léčebny.
Podívejte se na fotografie a reportáž TVD.

"Paní Pergnerová teď potřebuje především klid. Je ve stádiu, kdy se u pacienta mohou objevit abstinenční příznaky. Snažíme se jí co nejvíce podpořit. Ze všech sil se snaží dostat se ze závislosti a staví se k léčbě velmi pozitivně. Zatím se nedá vůbec odhadnout, jak dlouho terapie potrvá. Je to individuální záležitost a někdy léčebný proces může trvat i tři měsíce," řekl službu konající lékař František Petr. Dodal, že život moderátorky není ohrožen.

Tereza Pergnerová, jíž se v současnosti o dvouměsíčního syna Samuela starají její rodiče, má před sebou velmi těžké období. Každý pacient musí v okamžiku, kdy se dobrovolně rozhodne k abstinenci, podepsat s lékaři smlouvu, v níž se zavazuje, že zařízení neopustí minimálně po dobu jednoho měsíce.

Zároveň se podřizuje velmi přísné režimové léčbě. Léčené osoby dodržují přesný budíček, účastní se skupinových terapií a zároveň musí studovat množství předepsané literatury.

Heroin považují odborníci za velmi nebezpečnou tvrdou drogu. Po jejím požití prožívá narkoman stavy obrovské eufórie a slasti. Velmi tvrdý je ovšem takzvaný dojezd, tedy stav, kdy droga přestává působit. Léčba u osob závislých na heroinu je úspěšná v 20 až 30 procentech. I u vyléčených osob, které abstinují i několik let, však dochází v mnoha případech k nečekané recidivě.

Samotný život narkomana heroin bezprostředně neohrožuje, neboť není příliš jedovatý. Jeho zdraví a život je ovšem ohrožován příznaky, které droga vyvolává. Osoby užívající velké dávky heroinu totiž necítí hlad, žízeň ani zimu.

Odborníci považují nemocnici v Červeném Dvoře za špičkové zařízení, jehož lékaři dosahují vynikajících výsledků. Psychiatrickou léčebnu založil v padesátých letech už zesnulý MUDr. Vladimír Kubíček, který úspěšně vyléčil stovky osob závislých na alkoholu, lécích i jiných látkách.


 

Moderátorka Tereza Pergnerová leží na detoxikačním oddělení v psychiatrické léčebně v Červeném Dvoře u Českého Krumlova. (3. února 2001)

Moderátorka Tereza Pergnerová leží na detoxikačním oddělení v psychiatrické léčebně v Červeném Dvoře u Českého Krumlova. (3. února 2001)

Moderátorka Tereza Pergnerová leží na detoxikačním oddělení v psychiatrické léčebně v Červeném Dvoře u Českého Krumlova. (3. února 2001)

Moderátorka Tereza Pergnerová leží na detoxikačním oddělení v psychiatrické léčebně v Červeném Dvoře u Českého Krumlova. (3. února 2001)

Autoři:

Nejčtenější

Hodně záleží na tom, jestli je dítě počato vědomě a láskyplně, říká Dušek

Jaroslav Dušek

Improvizátor a herec Jaroslav Dušek (58) je i velký samorost. Chystá knížku První dotek, v níž budou některé jeho...

Libor Bouček se potřetí oženil. Držte nám palce, vzkázal

Gabriela Bendová a Libor Bouček

Moderátor Libor Bouček (38) se v sobotu oženil. Po pětiletém vztahu si vzal finalistku soutěže krásy z roku 2014...

Ženy obvinily Dominga ze sexuálního obtěžování. Vždy souhlasily, tvrdí pěvec

Plácido Domingo s tanečnicemi ze skupiny The Rockettes (New York, 27. února...

Operního zpěváka a dirigenta Plácida Dominga (78) obvinili, že nutil ženy k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci...

Vondráčkovou spojují s parkouristou Zonygou. Je to známý, tvrdí zpěvačka

Tomáš Zonyga a Lucie Vondráčková (Praha, 13. srpna 2019)

Lucie Vondráčková (39) odletěla do Kanady. Na letišti ji vyfotili s parkuristou Tomášem Zonygou (26). Podle bulváru...

Bývalá Disney hvězdička natočila sado-maso film pro známý web s pornem

Bella Thorne (21. července 2019)

Herečka a zpěvačka Bella Thorne (21) je známá především z Disney filmů a seriálů. Před třemi lety na Twitteru oznámila,...

Další z rubriky

Vdávat jsem se nikdy nechtěla, přiznala Jaroslava Obermaierová

Jaroslava Obermaierová

Tato herečka je nezmar. Uplynulý rok Jaroslavu Obermaierovou (73) sužoval jeden zdravotní problém za druhým. Naposledy...

Vztah na dálku nebyl pro mě, říká přítelkyně gólmana Wolfa Nikola Mertlová

Nikola Mertlová na tiskové konferenci k 20. výročí působení Gospel Time (Praha,...

Někdejší členka dívčích skupin 5Angels a Pink Angels Nikola Mertlová (20), se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřila s tím,...

Pravidelné vyšetření, komentuje Gottova mluvčí návštěvu nemocnice

Karel Gott na projekci filmu Klec (2019)

Zpěváka Karla Gotta (80) v pondělí vyfotili před nemocnicí na pražském Karlově náměstí. Podle webu Expres.cz jeho...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz