Dabéři Simpsonových: Dejdar chtěl za matku Marge

Doporučujeme   16:16aktualizováno  16:16
Martin Dejdar, který se do českého dabingu zapsal nezaměnitelným hlasem Barta Simpsona, je jedním z porotců soutěže Hledá se česká rodina Simpsonových. Při výběru dvaceti postupujících rodin, které podle pravidel soutěže poslaly fotku či video, kde se do role legendárních Simpsonových stylizovaly, se Dejdar svěřil se svým dlouholetým trápením.

"Mrzí mne, že mě Marge, moje dabingová maminka, nikdy nekojila. K tomu už asi v mém věku nedojde. Kdyby mě Marge odkojila, byl bych dneska jinde, fakt jsem po tom moc toužil," prohlásil s nadsázkou.

Co ho však trápí doopravdy, jsou někteří fanoušci oblíbeného amerického animovaného seriálu. "Když za mnou někdo přijde a řekne: Bart, to je to nejlepší, co jste v životě udělal, tak to vždycky trochu zabolí, ozve se zkrátka moje herecká ješitnost. Ale asi je to normální," dodává smířeně herec.

Nápad najít českou rodinu Simpsonových uspořádala Prima COOL ke dvacátým narozeninám seriálu. Zástupci Primy a dabérský tým seriálu, v němž je kromě Dejdara jeho kolega Jiří Lábus, který propůjčil hlas Marge, Helena Štáchová, která mluví Lisu, Vlastimil Zavřel, jenž dabuje Homera, a také režisér českého znění Zdeněk Štěpán, vybrali podle fotografií a videí dvacet postupujících. O nich budou od 16. března do 6. dubna rozhodovat televizní diváci.

Martin Dejdar

Dejdar už mezi nimi svého favorita má. "Na většině fotek si lidi vyrobili masky Simpsonových. Z nich ale není poznat, kdo se pod nimi skrývá, jestli jsou to muži, ženy, děti a jestli je to vůbec rodina. Mně se líbí rodiny těch lidí, kteří si nebrali masky, ale sami se do seriálových postaviček stylizovali. Jedni z nich se mi tam líbí nejvíc, to jsou podle mne čeští Simpsonovi."

Svoji rodinu by asi k podobné akci nepřemluvil, i když se mu tenhle nápad líbí a oceňuje všechny, kteří se do toho pustili, baví je podobné věci a mají ještě chuť lidově řečeno blbnout. "Dokud budou mít lidi chuť blbnout a blbnou, tak je to v pořádku," míní.

Dovede to i on a dokazuje to třeba každé prázdniny. "Jezdíme pravidelně s přáteli do Jizerských hor, kde máme karneval a zadání už na rok dopředu. Takže každý rok přemýšlíme a připravujeme se na tuhle záležitost. Jednou jsme byli třeba za Addamsovy, to bylo prima," uzavírá Dejdar.

Autor:

Nejčtenější

Přišel jsem o všechno. Jsem vlastně bezdomovec, svěřil se Aleš Brichta

Aleš Brichta (tisková konference k 60. narozeninám Aleše Brichty, Libeňský...

Aleš Brichta (60) nemá rád rozhovory. Nejraději je doma nebo v oblíbené hospůdce, kam to má z domova pár kroků. V...

Volal jsem si sanitku a nechával se odvézt do blázince, řekl Michal Penk

Zpěvák a skladatel Michal Penk v diskusním pořadu Rozstřel.

Zpěvák, skladatel a muzikant Michal Penk (51) byl v pondělí hostem Rozstřelu. V 80. a 90. letech byl dívčím idolem, v...

Karel Gott poslal z Bertramky fanouškům nové foto a vzkaz

Karel Gott na křtu alba Ta pravá (Malostranská beseda, Praha, 26. července 2018)

Karel Gott (80) pozdravil příznivce aktuální fotografií z Bertramky. Zpěvák bojuje s akutní leukémií a podstupuje...

Táta si na mou práci zvykl, říká dcera exministra obrany Jana Tvrdíková

Jaroslav Tvrdík s manželkou a dcerou Janou Tvrdíkovou na 25.ročníku finále...

Modelku Janu Tvrdíkovou (18), jejímž otcem je exministr obrany Jaroslav Tvrdík (51), teprve čeká maturita. Již nyní má...

Nemohla jsem jinak, říká Jitka Boho. I s dcerou náhle opustila manžela

Jitka Boho s manželem Lukášem a dcerou (Praha, 26. června 2017)

Zpěvačka a bývalá modelka Jitka Boho (27) oznámila na sociálních sítích, že se po čtyřletém manželství odstěhovala od...

Další z rubriky

Tereza Maxová: Modelka? V tomhle věku? Spíš filantrop

Tereza Maxová pro Magazín MF DNES.

V dětství běhala s plynovou maskou vedle chemičky a šetřila si na růžový plyšový kabát. Ale byla šťastná. Pochází totiž...

Chtěl zabít mou těhotnou ženu, říká Nick Carter o bratrovi schizofrenikovi

Bratři Nick a Aaron Carterovi

Člen skupiny Backstreet Boys Nick Carter (39) má se svým mladším bratrem Aaronem (31) složitý vztah. Hudebníkův...

Tréninky mě baví. Poskakovala bych tam celý den, říká Radka Třeštíková

Tomáš Vořechovský a Radka Třeštíková při natáčení znělky pro StarDance X

Spisovatelka Radka Třeštíková (38) vtipkuje, že kdyby nešla do StarDance, měla by snazší život. Na nabídku ale ráda...

Maséra, který obvinil Spaceyho ze sexuálního obtěžování, našli mrtvého

Kevin Spacey (New York, 24. května 2017)

Jednoho z mužů, kteří obvinili herce Kevina Spaceyho (60) ze sexuálního obtěžování, našli mrtvého. Zemřel náhle minulý...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz