Chodúr porazil Šmajdu a stal se první Česko-Slovenskou SuperStar

  23:01aktualizováno  23:01
Netrpělivě očekávaný souboj mezi dvěma finalisty pěvecké soutěže Česko-Slovenská Superstar 2009, Čechem Martinem Chodúrem a Slovákem Miroslavem Šmajdou, vyhrál Chodúr. Diváci jim celkem poslali 1 250 000 hlasů. V mezinárodním pěveckém zápolení tedy díky němu lépe obstálo Česko.

Do superfinále v bratislavské Inchebě se po třech měsících zápolení probojovali dva mladí muži, dvacetiletý Martin Chodúr, jenž byl od začátku považován za favorita soutěže a jednadvacetiletý Miroslav Šmajda. Za sebou nechali deset svých kolegů a kolegyň, kteří byli ovšem nezbytnou součástí slavnostního večera. Superfinále totiž začalo společnou vánočně laděnou písní finálové dvanáctky.

Vánoční čas dýchal z celého večera. Svátky klidu a pohody čišely ze scény laděné do zimní atmosféry, z moderátorů Leoše Mareše a Adely Banášové, kteří si během vystoupení obou finalistů dokonce zatancovali a také z poroty, která už jen chválila. O klidu a pohodě naopak nemohly mluvit samotné hvězdy soutěže. I když se Martin a Miro dostali tak daleko a získali si přízeň publika a své fanoušky, v cíli čekala ještě další odměna, o kterou stálo za to bojovat - 100 tisíc eur.

Miro Šmajda

Miro Šmajda

Finálové klání sestávalo ze tří kol, z nichž dvě nesla společného jmenovatele - Vánoce, a tak byly zvolené písničky hrdinů večera prošpikované českým či anglickým názvem tohoto svátku. Poslední kolo bylo výběrem toho nejlepšího, co oba finalisté v soutěži dosud předvedli. Miro vsadil mimo jiné na Gottův hit C´est la Vie, který předvedl poprvé v pátém kole, Martin do svého výstupu zařadil titul Supreme z repertoáru Robbieho Williamse, který si zazpíval ještě na prknech brněnského divadla. Finišem - úryvkem hitu A Little Less Conversation Elvise Presleyho - splnil především přání poroty, kterou bavil jeho tanec a který jí v posledních kolech chyběl.

Finálový playlist

Vítěz Martin Chodúr Martin Chodúr

Marvin Gaye - Heard It Through the Grapevine

White Christmas

Robbie Williams - Supreme

Elvise Presley - A Little Less Conversation

Miro Šmajda Miro Šmajda

Alter Bridge - Watch Over You

Wham - Last Christmas

Karel Gott - C'est la vie

Guns N´Roses - Welcome To The Jungle

Zajímavé byly sondy do hodnocení porotců, kteří na samém začátku neměli například jasno o tom, jestli pustí dál Martina Chodúra, jenž se jim předvedl poprvé s kytarou. "Zpíváš staře, možná vyletíš v příštím kole," řekl například při konkurzu Habera. "První písničkou jsi nepřesvědčil, druhá mě přesvědčila, takže máš štěstí, že jsi ji zazpíval. Budeš to mít ale v dalších kolech těžké," mínila Jandová. "Jsi jiný, máš netradiční vkus a projev, což by mohlo hrát ve tvůj prospěch," tipovala zase Rolins. Hejma u prvního konkurzu chyběl, a tak zavtipkoval, že by tenkrát určitě řekl, že je to nejlepší zpěvák a jasná SuperStar.

Šmajdovi prorokovali při finálovém večeru slibnou budoucnost Pavol Habera i Marta Jandová. "Věřím, že z tebe jednou bude opravdová hvězda, rosteš, je to vidět," řekl Habera. Jandová reagovala na Šmajdův pád, kterým korunoval svůj poslední výstup v soutěži. Stal se mu totiž osudný kluzký povrch. "Na tobě se mi líbí nejvíc, že i z pádu uděláš dobrý dojem, nezpanikaříš a neděláš jakoby nic. To by každá hvězda měla umět."

Porota

Porota: Ondřej Hejma, Marta Jandová, Dara Rolins a Pavol Habera Martin Chodúr - to byl společný verdikt odborné poroty na vítěze. Zasedli v ní Ondřej Hejma, Marta Jandová, Dara Rolins a Pavol Habera

Napětí v publiku rozděleném na dva tábory prodlužovaly záběry z návštěvy obou finalistů ve svých rodných městech a z jejich tamních koncertů a také vyhlašování vítězů tří kategorií: Nejlepší úsměv, Nejlepší image a Největší úlet. Cenu za úsměv si odnesl finalista Thomas Puskailer, za image byly oceněny členky poroty Dara Rolins a Marta Jandová a vítězem hvězdné pěchoty byl jmenován Ivan Kandráč, který předvedl na konkurzu písničku Michala Davida Pijeme colu a nezapomenutelně ji přetextoval. Kandráč si užil svou chvilku slávy i před nadšeným publikem, když svůj oblíbený hit v bratislavské hale osobně zazpíval.

Na konci dvou a půl hodinového přímého přenosu svůj poslední ortel vyřkla porota. "Vyhrát by měl Martin Chodúr, protože je nejlepší," řekl Hejma. Dara Rolins jmenovala vítězem také Martina Chodúra a Marta se odpovědi vyhnula spojením obou jmen. "Vyhrát by měl Martin Šmajda." Pavol Habera prohlásil, že nejlépe v této soutěži pro něj zpíval Martin Chodúr. "Miro, byl jsi velmi zdatným soupeřem a možná jsi i vyhrál," dodal Habera.

Vítěz Martin Chodúr

Vítěz Martin Chodúr

Nakonec se radovali příznivci Martina Chodúra. "Je škoda, že to končí, zazpíval bych si ještě příští týden," řekl krátce před rozuzlením Chodúr. Zazpíval si ale hned o pár minut později. Bouřícímu publiku se totiž předvedl coby vítěz. Ze soutěže si odnesl sto tisíc eur a také slib sponzorů, že mu umožní setkání s jeho idolem Tomem Jonesem.

A to už byla opravdová tečka za letošní soutěží Česko-Slovenská Superstar. Jak si Martin Chodúr povede na jiné půdě než "superstárové", je už jen na něm stejně jako to, jak bude vypadat jeho budoucnost. Obojí se brzy ukáže, 16. ledna totiž v pražské O2 Aréně vystoupí celá finálová dvanáctka.

Autor:

Nejčtenější

Jaromír Jágr potvrdil rozchod s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Jaromír Jágr (47) už netvoří pár s Veronikou Kopřivovou (28). Hokejista to potvrdil serveru Expres.cz. Rovněž modelka...

Děkuji, byla jsi super, vzkázal Jágr expřítelkyni Kopřivové

Jaromír Jágr s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr (47) se zastal své bývalé přítelkyně Veroniky Kopřivové (28). Jeho přiznání, že už netvoří pár, totiž...

Meghan popřála Harrymu ke Dni otců. Zveřejnili fotku syna Archieho

Vévodkyně Meghan, princ Harry a jejich syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor...

Vévodkyně Meghan (37) v neděli na sociálních sítích popřála svému manželovi ke Dni otců a zároveň se s fanoušky...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

My moderní matky se nyní vracíme ke kořenům, říká Kristýna Leichtová

Herečka Kristýna Leichtová

Hvězda seriálu Ohnivý kuře Kristýna Leichtová (33) se před deseti měsíci stala maminkou. Herečka prozradila, že s...

Další z rubriky

KVÍZ: Láska nejen na place. Při jakém natáčení se poznaly tyto herecké páry?

Kvíz: Při natáčení jakého filmu či seriálu se poznaly tyto herecké páry?

Bývalí partneři Kristen Stewartová a Robert Pattinson, rozvádějící se Angelina Jolie a Brad Pitt i spokojení manželé...

V soutěži StarDance zabojuje i hvězda seriálu Comeback, herec Matouš Ruml

Herec Matouš Ruml s tanečnicí Natálií Otáhalovou (StarDance 2019)

Pátým soutěžícím, který zatančí v jubilejní desáté řadě StarDance, je herec Matouš Ruml (33). Toho doprovodí na...

Souboj královských klobouků. Alžběta II. i Máxima se ukázaly v Ascotu

Britská královna Alžběta II. a nizozemská královna Máxima na dostizích v Ascotu...

Dostihy v Ascotu jsou velkou událostí a britská královna na ně v úterý pozvala i nizozemský panovnický pár, který je na...

Najdete na iDNES.cz