S Bolkem to byla láska na první pohled, vzpomíná Chantal Poullain

  0:16aktualizováno  0:16
Herečka a šansoniérka Chantal Poullain (62) se svěřila s tím, že má celý život komplex ze svého hlasu. V rozhovoru na Rádiu Impuls prozradila také to, že s bývalým manželem hercem Bolkem Polívkou (69) to kdysi byla láska na první pohled.

Chantal Poullain | foto: Monika Navrátilová

„Šansonům se věnuji už dlouho. Společně se třemi jazzovými muzikanty jezdím po celém Česku a Slovensku. Přivedl mě k tomu kdysi Jiří Vondrák, kamarád z Brna,“ říká česko-francouzská divadelní a filmová herečka Chantal Poullain.

Fotogalerie

„Česky nezpívám proto, že mám celý život komplex ze svého hlasu a nemám dobrou češtinu. Tak se držím raději francouzštiny. Osobně poslouchám také hlavně francouzský šanson. Umím francouzsky, italština je mi velmi blízká a česky bohužel neumím,“ směje se. „Nejsem moc jazykově vybavená. To Vladimír nebo Bolek, ti jsou na tom o moc lépe. Mají talent na jazyky,“ dodává. 

Syn Chantal Poullain Vladimír Polívka (29) je známý tím, že svou maminku rád a skvěle napodobuje. „Nezlobí mě tím. Mám ráda, když si ze mě dokáže udělat vkusnou legraci. Občas se na něj chodím podívat do Dejvického divadla, kde hraje. Dokonce mu někdy zavolám ‚Vladimíre, miláčku. Přijď, potřebuju se smát.‘ Bydlíme hned vedle sebe. On přijde a já se s ním půl hodiny směji a jsem spokojená. Už jsem viděla i jeho film Ženy v běhu. Moc se mi to líbilo,“ říká herečka v rozhovoru na Rádiu Impuls.

Práce v Nadaci Archa Chantal jí zabírá většinu času. „Je to každodenní zaměstnání. Mám jen dvě kolegyně, takže jsme v kontaktu každý den. Nehraji již ani ve francouzských produkcích. Nemám totiž kdy,“ říká Chantal Poullain. 

„Dnes jsem například vstala v sedm ráno, potom jsem vyřídila e-maily a učila se texty pro nově chystané představení,“ popisuje herečka svůj běžný den. „Chystám dvě knihy. Zatím však nechci prozrazovat víc, je to překvapení,“ dodává. 

S bývalým manželem Bolkem Polívkou prý udržuje stále dobrý vztah. „Seznámili jsme se kdysi při natáčení. Přišli za mnou, že se musím podívat na geniálního herce z Československa. Tam jsem Bolka poprvé viděla s klaunským nosem na hlavě a úplně mě okouzlil. Byla to láska na první pohled. Pokud jste s někým spoustu let, nejde k tomu člověku najednou nemít žádný cit. Pokud ano, znamená to, že jste toho člověka nikdy pořádně nemilovali,“ míní Poullain. 

Autor:

Nejčtenější

Sharon Stone: Po mrtvici na mě všichni zapomněli, přišla jsem o vše

Sharon Stone (Cannes, 20. května 2014)

Sharon Stone (61) cítí velkou křivdu, se kterou se rozhodla vypořádat v rozhovoru pro magazín Variety. Herečka tvrdí,...

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Nijak se neomezuji a příliš nehlídám, říká o jídle a pití Puhajková

Inna Puhajková na filmovém festivalu v Karlových Varech (2019)

Moderátorka Inna Puhajková (33) přiznala, že dokonalou postavu si vymakala cvičením, ale zázračné diety nikdy nedržela....

Sharon Stone: Po mrtvici na mě všichni zapomněli, přišla jsem o vše

Sharon Stone (Cannes, 20. května 2014)

Sharon Stone (61) cítí velkou křivdu, se kterou se rozhodla vypořádat v rozhovoru pro magazín Variety. Herečka tvrdí,...

Marfušu z Mrazíka Innu Čurikovovou po úrazu propustili z nemocnice

Inna Čurikovová (Moskva, 18. září 2017)

Herečku Innu Čurikovovou (75), představitelku Marfuši z pohádky Mrazík, po úrazu a krátkém pobytu v nemocnici...

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.

Najdete na iDNES.cz