V Talentu vyhrála skromnost, peníze si odnesl operní pěvec Pavlusík

  0:03aktualizováno  0:03
Třetí ročník soutěže Česko Slovensko má talent vyhrál Jozef Pavlusík. Finále bylo přitom velmi vyrovnané a výhru by si zasloužilo více účinkujících. Tvůrci pořadu jim dali možnost částku si rozdělit. Výtvarník Alex Dowis to však překazil, a dopřál tak celou sumu soupeři.

Soutěžící v Česko Slovensko má talent dostali tentokrát nečekanou nabídku. Mohli se rozhodnout, jestli si výhru 100 tisíc eur odnese jen absolutní vítěz, nebo se rozdělí mezi všech devět soutěžících procentuálně podle hlasování diváků.
Všichni až na dosavadního favorita Alexe Dowise nabídku na rozdělení peněz přijali. On jediný řekl "ne", a tím vrátil pravidla soutěže, kde byla.

Udělal to i s vědomím, že mu to diváci neodpustí. Lucie Bílá, kterou svým light artem dojal k slzám, vzala zpět svou podporu tomuto umělci a jediný, kdo se za jeho rozhodnutí postavil, byl Jaro Slávik. To mu však u diváků moc nepomohlo, a i když možná plakali při jeho světelném ztvárnění Imagine Johna Lennona nebo 17. listopadu s Václavem Havlem či u finálového vystoupení, které věnoval zesnulému karikaturistovi Vladimíru Jiránkovi, neposlali dost hlasů.

Zvítězil proto myč aut Jozef Pavlusík, který se po celou dobu projevoval velice skromně a vždy byl překvapen svým postupem.

Fotogalerie

"Poslední dva ročníky vyhráli srdcaři. Lidi, kteří se nás dotkli v srdci, a já jsem přesvědčená, že vyhraješ," řekla Lucie Bílá po jeho vystoupení.

"Nikdy nezapomeň, žes myl ta auta, protože to lidi drží nahoře a nepustí je dolů," varoval ho Dejdar, aby se mu ze slávy nezatočila hlava.

"Toto je zrod hvězdy," ohodnotil jeho výkon Slávik.

Zjevením letošního ročníku bylo i stínové divadlo Teulis. I přes jejich nesporné kvality jim porota nicméně velké šance nedávala. "Nemyslím si, že vyhrají. Myslím, že to jejich ukrajinské občanství bude překážkou. Ale show je to velkolepá," řekl o Teulis Slávik.

Jeho favoritkou byla zpěvačka Katarína Landlová, která přezpívala slavný hit Eltona Johna a troufla si i na vlastní slova. Slávik se ale o její budoucnost neobává. "Ty už jsi vyhrála svou kariéru," ubezpečil ji.

Z tanečních čísel vzbudily u diváků největší ohlas děti z Jumbochicks. Holčičky v kostýmech kankánových tanečnic sice působily trochu bizarně, ale divákům v bratislavské Incheba areně se líbily natolik, že jim tleskali vestoje.

Martin Dejdar chválil především taneční skupinu Credance, kterou favorizoval už od začátku. Jeho i Slávika naopak zklamal sólový tanečník Patrik Gluchowski, jehož výkon zastínila monstrózní show kolem.

Patrik Gluchowski

Patrik Gluchowski

Credance

Credance

Výpravnou produkci připravil pro něj i ostatní režisér večera Jeffo Minařík a většinou to jednotlivým číslům spíš pomohlo, jako třeba v případě malého bubeníka Andreje Kampfa, kterého nechal hrát na vznášející se plošině a pod něj na stejné nechal přijet jeho otce, čímž se oběma splnil sen zabubnovat si společně.

Andrej Kampf s otcem

Andrej Kampf s otcem

Jediné číslo, které si vysloužilo ostrou kritiku od poroty, byla Monika Olšovská se svou fenkou Arsi, která připravila tanec na téma shození atomové bomby na Hirošimu. "Zdálo se mi to nepatřičné a neuctivé," řekl Slávik.

Diváky po celý večer bavilo moderátorské duo Martin "Pyco" Rausch a Jakub Prachař, kteří se pro letošní ročník skvěle sehráli. Hostem večera byl zpěvák Richard Müller.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Beckhamová, Wintourová i Herzigová vzpomínají na Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld a Victoria Beckhamová (14. listopadu 2013)

Svět zaskočila zpráva o úmrtí jednoho z nejvlivnějších módních návrhářů Karla Lagerfelda (†85). První reakce slavných...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Je náročné sledovat partnera, jak se pere a zápasí, říká Bagárová

Monika Bagárová s přítelem Makhmudem Muradovem na Česko-Slovenském plese v...

Zpěvačka Monika Bagárová (24) si potrpí na hezké šaty, ke kterým si mnohdy vytvoří takový vztah, že je po zapůjčení...

Najdete na iDNES.cz