Bývalý rumunský princ odmítal tři roky uznat, že má dceru

  13:09aktualizováno  13:09
Až po třech letech uznal bývalý rumunský princ Nicholas (34), že je otcem holčičky, kterou přivedla na svět Nicoleta Cirjanová, žena, s níž měl milostnou aférku. Po testech otcovství oznámil, že dítě je skutečně jeho. Nicholas, kterému dědeček v roce 2015 odebral titul, se loni oženil s novinářkou Alinou-Marií Binderovou.

Bývalý rumunský princ Nicholas a novinářka Alina-Maria Binderová | foto: Profimedia.cz

Nicholas Medforth-Mills šel s pravdou ven na sociálních sítích poté, co testy jeho otcovství potvrdily.

Fotogalerie

„Nicoleta Cirjanová po mém naléhání souhlasila s testy otcovství ohledně mého údajného dítěte. Výsledek byl pozitivní, takže jsem otcem jejího dítěte. S ohledem na skutečnosti, za kterých toto dítě přišlo na svět, a sice, že jsem neměl vztah s matkou, jsem za to převzal právní odpovědnost,“ napsal Nicholas na Facebooku.

Dodal, že chce chránit zájmy dcery Iris Anny, a proto všechny podrobnosti o ní a jejím životě zůstanou přísně soukromé. Nechce holčičku vystavovat mediálnímu tlaku nebo šikaně a už se k celé věci nebude vyjadřovat.

Nicholas je vnukem posledního rumunského krále Michala I., jenž zemřel v roce 2017. Jako jediný syn druhorozené dcery krále byl třetím v následnické linii trůnu zaniklého rumunského království po své matce a bezdětné tetě Margaritě. Titul a hodnost rumunského prince mu však dědeček odebral 1. srpna 2015 a zároveň byl odstraněný z pořadí následnictví trůnu.

„Postavení rumunského prince a nástupnictví na rumunský trůn ukládají způsob života, který je pro mě obtížné přijmout. Proto s velkou bolestí v duši věřím, že rozhodnutí Jeho Veličenstva krále je pro mě správné. Budu se v budoucnu snažit sloužit svým ideálům a principům jiným způsobem,“ uvedl tenkrát Nicholas.

Poslední rumunský král

Nicholasův dědeček, poslední rumunský král Michal I., vládl své zemi dvakrát. Poprvé usedl na trůn v roce 1927 v šesti letech. Jeho otec totiž kvůli svým  záletům na trůn nastoupit nemohl. Po třech letech však přece jen Karel II. na trůn usedl.

Podruhé se stal Michal králem v září 1940 po abdikaci svého otce. Tou dobou už však Rumunsku vládl pevnou rukou proněmecký diktátor, maršál Ion Antonescu. V roce 1944, když postupující Rudá armáda překročila rumunské hranice, se král Michal I. rozhodl změnit strany a Antoneska svrhl. Rumunští vojáci poté bojovali na straně spojenců, tisíce se jich koncem války zúčastnily osvobozování Československa.

Bývalý rumunský král Michal I. ve společnosti své dcery Markéty Rumunské a...

Bývalý rumunský král Michal I. ve společnosti své dcery Margarity Rumunské a svého synovce Nicholase Medforth-Millse (Bukurešť, 8. listopadu 2013)

Ani panovníkův příklon na vítěznou stranu ovšem nezachránil monarchii a nezabránil nástupu komunistů. Nicméně komunisté Michala na královském trůně přece jen tolerovali. K abdikci ho donutili na konci roku 1947 a o pár měsíců později musel opustit zemi. V exilu poté odvolal svou abdikaci, komunisté reagovali tím, že ho zbavili rumunského občanství. Michal I. také v Rumunsku přišel o veškerý majetek.

Král poté žil v Londýně, ve Florencii a Švýcarsku. Živil se jako farmář, pilot a podnikatel. Oficiálně mohl svou zemi navštívit až v roce 1992, kdy mu to povolila rumunská vláda. O čtyři roky později mu prezident Emil Constantinescu vrátil rumunské občanství.

V březnu 2016 se Michal stáhl z veřejného života. Královská rada oznámila, že je to ze zdravotních důvodů. Během svého exilu se léčil s leukémií a rakovinou. Zemřel ve Švýcarsku v prosinci 2017 ve věku 96 let.

Autor:

Nejčtenější

Jaromír Jágr potvrdil rozchod s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Jaromír Jágr (47) už netvoří pár s Veronikou Kopřivovou (28). Hokejista to potvrdil serveru Expres.cz. Rovněž modelka...

Děkuji, byla jsi super, vzkázal Jágr expřítelkyni Kopřivové

Jaromír Jágr s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr (47) se zastal své bývalé přítelkyně Veroniky Kopřivové (28). Jeho přiznání, že už netvoří pár, totiž...

Meghan popřála Harrymu ke Dni otců. Zveřejnili fotku syna Archieho

Vévodkyně Meghan, princ Harry a jejich syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor...

Vévodkyně Meghan (37) v neděli na sociálních sítích popřála svému manželovi ke Dni otců a zároveň se s fanoušky...

Koukalová zabojuje ve StarDance o titul královny tanečního parketu

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Soutěž StarDance se vrací na televizní obrazovku. Česká televize odtajnila první pár. V jubilejní desáté řadě zabojují...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

Další z rubriky

Režisér tvrdí, že muže nezneužil. Přesto mu zaplatí 150 tisíc dolarů

Bryan Singer na premiéře filmu Hobit: Šmakova dračí poušť (2. prosince 2013,...

Režisér Bryan Singer (53) pořád odmítá nařčení, že v roce 2003 sexuálně zneužil tenkrát sedmnáctiletého Carlose...

Parkourista a youtuber Taras „Tary“ Povoroznyk se oženil na Ukrajině

Parkourista a youtuber Taras „Tary“ Povoroznyk na premiéře filmu Aquaman (IMAX...

Nejsledovanější parkourista v Česku a úspěšný youtuber Taras Tary Povoroznyk (26) se ve čtvrtek oženil. S novinkou se...

Modeling je pro mě již minulostí, svěřila se bývalá Miss Jitka Boho

Jitka Boho na udílení hudebních cen Anděl (5. března 2019)

I když se Jitka Boho (27) po porodu dcery Rosalie (3) rychle dostala do formy, k modelingu se už rozhodně vracet...

Najdete na iDNES.cz