Rok po tragické nehodě a utonutí dcery čeká lyžařská legenda Miller dvojčata

  16:37aktualizováno  16:37
Olympijský vítěz a mistr světa v alpském lyžování Bode Miller (41) a jeho manželka Morgan (32) se rok po tragické události pochlubili, že čekají dvojčata. Loni v červnu přišli manželé kvůli nešťastné náhodě o dceru Emeline Grier (†19 měsíců). Spadla do bazénu a utonula.

Manželé Millerovi (Las Vegas, 20. dubna 2017) | foto: Profimedia.cz

„Přijít o dítě, zatímco jsem byla těhotná a čekala dalšího potomka... To byla snad jedna z nejvíce matoucích zkušeností v mém životě. Měla jsem velmi smíšené pocity. Emoce mnou cloumaly, prožívala jsem krátké momenty štěstí i ty nejhorší deprese zároveň. Ptala jsem se sama sebe, zda budu moci toto dítě milovat stejně, jako jsem milovala naši dceru Emeline. Měla jsem dokonce silné výčitky z představy, že novorozeným synem ztracenou dceru částečně nahradím,“ svěřila se Morgan Millerová v příspěvku na Instagramu. 

Fotogalerie

„Cítíme však společně s manželem, že po narození syna Eastona jsme s naší dcerou spjati ještě více než dříve. Ve chvíli, kdy jsem poprvé slyšela synův pláč, se ve mně znovu probudila láska a naděje. Věděla jsem, že kvůli svým dětem musím opět začít stoprocentně fungovat. S radostí vám nyní oznamujeme, že čekáme syny, dvojčata,“ dodala. 

Bode Miller a jeho manželka Morgan se vzali v roce 2012. Novorozeného syna Eastona, který je jejich třetím společným dítětem, přivítali na svět v pátek 5. října 2018. Společně vychovávají již čtyřletého syna Nashe Skana. Miller je otcem dalších dvou dětí, syna Samuela (6) a dcery Neesyn (11), které má z předchozích vztahů.

Tragická událost, při které utonula po pádu do bazénu dcera Millerových Emeline Grier, se odehrála 10. června minulého roku v luxusní čtvrti Coto de Caza v Orange County v Kalifornii.

„Seděla jsme na pohovce, pila jsem čaj a povídali jsme si. Děti si nedaleko nás hrály. Po chvíli jsem si všimla, že Emmy nevidím a že dveře vedoucí na zahradu k bazénu jsou pootevřené. Zastavilo se mi srdce. Otevřela jsem branku a viděla jsem ji. Vznášela se ve vodě. Hned jsem pro ni skočila,“ popsala americká modelka a bývalá profesionální beachvolejbalistka v rozhovoru pro NBC s tím, že se okamžitě pokusila o resuscitaci dítěte.

12.srpna 2019 v 16:26, příspěvek archivován: 13.srpna 2019 v 11:49

Emeline Grier byla podle lékařů ve vodě odhadem třicet sekund, než ji matka objevila. Holčičku se na místě snažili neúspěšně oživit také přivolaní záchranáři. Devatenáctiměsíční Emeline byla převezena do nejbližší nemocnice, bohužel ani tam se ji nepodařilo resuscitovat. Podle lékařů byla ve vodě bez kyslíku příliš dlouhou dobu. Následující den ji v nemocnici prohlásili za mrtvou.

Morgan Millerová byla ve chvíli, kdy tragicky zemřela její dcera, v očekávání svého již třetího dítěte. Platformy sociálních sítí následně využívala k tomu, aby upozornila ostatní rodiče na nebezpečí náhodného utonutí dětí. Podle statistik je právě utonutí v bazénu jednou z nejčastějších příčin úmrtí dětí ve věku od jednoho do čtyř let.

12.června 2018 v 16:45, příspěvek archivován: 13.srpna 2019 v 11:50

„Podobným tragédiím se dá na sto procent předejít“, říká Millerová. „Musíte o vodě začít uvažovat naprosto jinak. Vnímat bazén jako zuřivého lva nebo únosce, který vás může během třiceti sekund navždy připravit o dítě. A vy musíte udělat všechno pro to, aby se to nestalo,“ řekla modelka.

„Chceme, aby památka na naši dceru pomohla předejít co nejvíce dalším podobným neštěstím. To, že se nyní dokážeme smát, neznamená, že na dceru několikrát denně nemyslíme. S vědomím, že už tu není, se musíme naučit žít,“ řekl tehdy Miller, který před šesti lety oplakal smrt bratra Chelonea (†29). Jeden z nejlepších amerických snowboardistů byl tehdy nalezen mrtev v přívěsu v Mammoth Lakes v Kalifornii.

Autor:

Nejčtenější

Hodně záleží na tom, jestli je dítě počato vědomě a láskyplně, říká Dušek

Jaroslav Dušek

Improvizátor a herec Jaroslav Dušek (58) je i velký samorost. Chystá knížku První dotek, v níž budou některé jeho...

Libor Bouček se potřetí oženil. Držte nám palce, vzkázal

Gabriela Bendová a Libor Bouček

Moderátor Libor Bouček (38) se v sobotu oženil. Po pětiletém vztahu si vzal finalistku soutěže krásy z roku 2014...

Bývalá Disney hvězdička natočila sado-maso film pro známý web s pornem

Bella Thorne (21. července 2019)

Herečka a zpěvačka Bella Thorne (21) je známá především z Disney filmů a seriálů. Před třemi lety na Twitteru oznámila,...

Doktorka Quinnová se po letech setkala se Sullym. Vypadají skvěle

Jane Seymourová a Joe Lando v seriálu Doktorka Quinnová (1993)

Herečka Jane Seymourová (68) na sociálních sítích sdílela fotku s kolegou Joem Landem (57). Oba v Česku proslavil...

Moc mezi celebrity nechodím. Většinou si jen stěžují, říká Dalibor Janda

Dalibor Janda

Ačkoliv už jeho písně neboří nejnovější žebříčky hitparád, trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda (66) má tolik...

Další z rubriky

Doktorka Quinnová se po letech setkala se Sullym. Vypadají skvěle

Jane Seymourová a Joe Lando v seriálu Doktorka Quinnová (1993)

Herečka Jane Seymourová (68) na sociálních sítích sdílela fotku s kolegou Joem Landem (57). Oba v Česku proslavil...

Po léčbě rakoviny se těžko smiřuji se svým novým tělem, říká Doherty

Shannen Doherty (Beverly Hills, 8. srpna 2019)

Představitelka Brendy ze seriálu Beverly Hills 90210, herečka Shannen Doherty (47) se svěřila s tím, že se po léčbě...

Vetchý, Štaidl i Havlová. Bulvár celebritám za lživé články zaplatil miliony

Dagmar Havlová (2017)

Dagmar Havlová není jedinou známou tváří, která uspěla u soudu ve sporu s bulvárem. Bývalá první dáma vysoudila čtyři...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz