Ivetinou jedinou záchranou je léčení, říká Josef Rychtář

  17:17aktualizováno  18:40
Iveta Bartošová se podle bulváru měla do Česka vrátit s Josefem Rychtářem. Její poslední ochránce Zdeněk Macura, s nímž odjela do Itálie, se na tom prý s Rychtářem dohodl. Nakonec si to ale rozmyslel. Zpěvačka po návratu měla nastoupit protialkoholickou léčbu. iDNES.cz kvůli tomu oslovil bývalé spolupracovníky Bartošové a odborníka na závislosti.

Zpěvaččin přítel Josef Rychtář, od něhož Bartošová před týdnem utekla, ji stále hledal a jejího obdivovatele Macuru nařkl z únosu. Policie to však vyloučila a vymazala ho z registru hledaných osob (více zde). Podle některých médií se Rychtář vydal do Itálie, kde mu měl Macura Bartošovou předat v Bologni.

"Promiňte, nemám zájem to komentovat," řekl Rychtář do telefonu a položil. 

Už předtím Rychtář na kameru iDNES.cz prohlásil, že jedinou šancí pro zpěvačku je nastoupení léčby. "Musí nastoupit léčení okamžitě. Komu se to povede, ať to bude pan Macura, já, nebo kdokoliv jiný, to je jediná šance, jak ji zachránit," řekl.

Telefonát Rychtáře s pohřešovanou Bartošovou

Podle odborníka na závislosti MUDr. Karla Nešpora při léčení záleží na tom, kdy závislá žena přijde. 

"Pokud přijde včas, tak to léčení je poměrně příjemné, bych řekl. Ženy jsou takové otevřenější, komunikativnější a lépe se s nimi pracuje. Ovšem jestli se to léčení dlouho odkládá, tak u žen dříve nastávají škody na tělesném i duševním zdraví. Tam má medicína určité možnosti, ale ty nejsou neomezené," prohlásil Nešpor.

Bartošová před odjezdem volala o pomoc

"Pan doktor Doubek, u kterého byla Iveta hospitalizována, řekl, že jestli se nepůjde léčit a bude dál pít, tak je to její konec a zabije ji to," prozradil Rychtář, který prý doma často nacházel lahve od alkoholu. "Ona mi tvrdila, že to jsou ještě lahve z doby pana Pomejeho. Neměl jsem důvod tomu nevěřit." 

Fotogalerie

Podle Nešpora je schovávání lahví typické pro ženy alkoholičky, které se za své pití více stydí. Muži se naproti tomu často hrdě propíjí do deliria v restauracích. Své o tom ví také herec Roman Skamene, který byl alkoholik.

"Je to taková reakce, protože člověk už neví, co má dělat. Jak dál. Já jsem myslel i na to, že skoncuji se životem. Párkrát mě to napadlo," přiznal Skamene. "Byl jsem hnusný, odporný. Člověk se musí na sebe kouknout a říct: 'Takhle to nejde.' Nebo skončí někde ve škarpě nebo mrtvý v řece." 

"Iveta dneska nemá ráda ani sama sebe a to je právě ten její konec, protože ona se hrozně milovala. Měla se strašně ráda, právě proto byla zlá, že nesnesla nikoho vedle sebe," míní první manažer Ivety Bartošové Tomáš Gottlieb. "Iveta je skandální člověk a potřebuje ty lidi ničit a pak se jim potřebuje omlouvat a znova je ničit."

Bartošová s Macurou utekla od Rychtáře

Podle Karla Nešpora se na podobné situace jako v případě Bartošové hodí anglické sousloví tough love neboli tvrdá láska. "To znamená: záleží nám na tobě, chceme ti pomáhat, ale odsud posud. Chceš-li se chovat jako idiot, poneseš si následky," dodal odborník.

Autoři: , ,

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Mám právo vypadat na 38, reaguje na kritiku svého vzhledu Třeštíková

Spisovatelka Radka Třeštíková

Radka Třeštíková (38) se na sociálních sítích rozohnila nad kritickým komentářem jejího vzhledu. Ten se objevil pod...

Další z rubriky

Malajsijský král abdikoval kvůli miss, pár měsíců po svatbě se rozvedl

Oksana Vojevodinova a bývalý malajsijský král sultán Muhammad V.

Tajná svatba loni, abdikace letos v lednu, narození syna v květnu a v červenci konec manželství. Bývalý malajsijský...

Na film jsem moc hezký, žertuje Hejlík. Vedle hraní se projedl republikou

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík (39) prozradil, že kvůli své Gastromapě projedl za šest let v různých podnicích jeden a půl milionu korun....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Najdete na iDNES.cz