Ivetinou jedinou záchranou je léčení, říká Josef Rychtář

  17:17aktualizováno  18:40
Iveta Bartošová se podle bulváru měla do Česka vrátit s Josefem Rychtářem. Její poslední ochránce Zdeněk Macura, s nímž odjela do Itálie, se na tom prý s Rychtářem dohodl. Nakonec si to ale rozmyslel. Zpěvačka po návratu měla nastoupit protialkoholickou léčbu. iDNES.cz kvůli tomu oslovil bývalé spolupracovníky Bartošové a odborníka na závislosti.

Zpěvaččin přítel Josef Rychtář, od něhož Bartošová před týdnem utekla, ji stále hledal a jejího obdivovatele Macuru nařkl z únosu. Policie to však vyloučila a vymazala ho z registru hledaných osob (více zde). Podle některých médií se Rychtář vydal do Itálie, kde mu měl Macura Bartošovou předat v Bologni.

"Promiňte, nemám zájem to komentovat," řekl Rychtář do telefonu a položil. 

Už předtím Rychtář na kameru iDNES.cz prohlásil, že jedinou šancí pro zpěvačku je nastoupení léčby. "Musí nastoupit léčení okamžitě. Komu se to povede, ať to bude pan Macura, já, nebo kdokoliv jiný, to je jediná šance, jak ji zachránit," řekl.

Telefonát Rychtáře s pohřešovanou Bartošovou

Podle odborníka na závislosti MUDr. Karla Nešpora při léčení záleží na tom, kdy závislá žena přijde. 

"Pokud přijde včas, tak to léčení je poměrně příjemné, bych řekl. Ženy jsou takové otevřenější, komunikativnější a lépe se s nimi pracuje. Ovšem jestli se to léčení dlouho odkládá, tak u žen dříve nastávají škody na tělesném i duševním zdraví. Tam má medicína určité možnosti, ale ty nejsou neomezené," prohlásil Nešpor.

Bartošová před odjezdem volala o pomoc

"Pan doktor Doubek, u kterého byla Iveta hospitalizována, řekl, že jestli se nepůjde léčit a bude dál pít, tak je to její konec a zabije ji to," prozradil Rychtář, který prý doma často nacházel lahve od alkoholu. "Ona mi tvrdila, že to jsou ještě lahve z doby pana Pomejeho. Neměl jsem důvod tomu nevěřit." 

Fotogalerie

Podle Nešpora je schovávání lahví typické pro ženy alkoholičky, které se za své pití více stydí. Muži se naproti tomu často hrdě propíjí do deliria v restauracích. Své o tom ví také herec Roman Skamene, který byl alkoholik.

"Je to taková reakce, protože člověk už neví, co má dělat. Jak dál. Já jsem myslel i na to, že skoncuji se životem. Párkrát mě to napadlo," přiznal Skamene. "Byl jsem hnusný, odporný. Člověk se musí na sebe kouknout a říct: 'Takhle to nejde.' Nebo skončí někde ve škarpě nebo mrtvý v řece." 

"Iveta dneska nemá ráda ani sama sebe a to je právě ten její konec, protože ona se hrozně milovala. Měla se strašně ráda, právě proto byla zlá, že nesnesla nikoho vedle sebe," míní první manažer Ivety Bartošové Tomáš Gottlieb. "Iveta je skandální člověk a potřebuje ty lidi ničit a pak se jim potřebuje omlouvat a znova je ničit."

Bartošová s Macurou utekla od Rychtáře

Podle Karla Nešpora se na podobné situace jako v případě Bartošové hodí anglické sousloví tough love neboli tvrdá láska. "To znamená: záleží nám na tobě, chceme ti pomáhat, ale odsud posud. Chceš-li se chovat jako idiot, poneseš si následky," dodal odborník.

Autoři: , ,

Nejčtenější

Manžel žil tajný život s několika dalšími ženami, přiznala Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) se po rozvodu s manželem Omarem Amanatem (46) odstěhovala se svými třemi...

Karel Gott zrušil velkolepý koncert ke svým 80. narozeninám

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová

Kvůli doporučení lékařů si fanoušci bohužel musí vymazat v kalendáři jeden z nejočekávanějších koncertů letošního roku....

Přiznávám, že jsem pila hodně, říká Dagmar Patrasová k autonehodě

Dagmar Patrasová na oslavě 80. narozenin Jiřího Krampola (12. 6. 2018,...

Dagmar Patrasová (62) měla na druhý svátek vánoční autonehodu nedaleko svého bydliště na Vinohradech. Policisté jí...

Bojujte proti falešnému pornu, vyzývá ženy Scarlett Johanssonová

Scarlett Johanssonová na promo fotografiích značky DOLCE AND GABBANA (2009)

Hollywoodská herečka Scarlett Johanssonová (34) nabádá ženy, které se staly oběťmi falešného porna, aby se k celé věci...

Novotného sestra: Byl vždycky trochu hovado, ale manželka ho zpracovala

Pavel Novotný a jeho sestra Lenka Fialová

Někdejší protekční fracek, král bulváru a pokerová star Pavel Novotný (37) je nyní starostou pražských Řeporyjí. Jeho...

Další z rubriky

Na hubnutí po porodu jsem nespěchala, prozradila Eva Longoria

Herečka Eva Longoria a její sexy korálový model.

Eva Longoria (43) tvrdí, že po porodu svého prvního syna nedrží žádné striktní diety a na úbytek váhy nespěchá. „K...

Žena obvinila Chrise Browna ze znásilnění, zpěvák byl ve vazbě

Zpěvák Chris Brown (East Rutherford, 7. června 2015)

Pařížská policie v úterý propustila z vazby amerického zpěváka Chrise Browna (29), kterého mladá žena obvinila ze...

Donald Trump s manželkou jsou nominováni na Zlatou malinu

Donald Trump a jeho manželka Melania Trumpová (Washington, 20. ledna 2017)

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií mají nominace na anticenu Zlatá malina, která se každoročně uděluje...

Najdete na iDNES.cz