Autor Úsměvu věnuje výhru vytopené škole

  16:01aktualizováno  16:01
Vítěz fotosoutěže Kráska léta 2002 František Nohejl se rozhodl digitální fotoaparát s tiskárnou věnovat základní škole v Jižních Čechách, která byla postižena povodněmi. Redakce vybrala ZŠ v Čéčově ulici v Českých Budějovicích. "Doufám, že najde uplatnění ve fotokroužku, školních novinách nebo počítačové učebně," napsal na vysvětlenou. Jeho snímek nazvaný Úsměv peřejích vybrala porota z pěti set zveřejněných fotografií. Jména dalších pěti výherců drobných cen, o nichž jste rozhodovali ve finálovém hlasování, najdete v článku. Hlasovali jste zde. FOTOGALERIE

O škole, která fotoaparát s tiskárnou dostane, rozhodne ministerstvo školství.

Drobné dárky vyhrál za snímek RENATA Roman Pořízek, za LABRADORKU KESSY Alex Stočes, za HRÁTKY S JEZEREM Šárka Frýdlová, za HEDVIKU V. Sýkora a  za fotografii s názvem ZASNÉNÁ Blanka Kilbergová.
Prosíme autory vítězných fotografií, aby redakci iDNES (idnes@idnes.cz) sdělili adresu, na níž bychom mohli výhry poslat.

Celkem jsme na webu iDNES zveřejnili na 500 snímků, ale přišlo jich mnohem víc. Podle pravidel jsme však mohli zveřejnit jen jeden snímek od každého autora.

Zvířata soutěžila také
Do redakce přišly kromě krásných žen a dívek, také jen části těl a dokonce jste posílali i zvířata. Jestliže jste obhájili v popisku nebo v názvu fotografie, že se skutečně jedná o krásku, tedy o živého tvora půvabnějšího pohlaví, pak jsme snímek zařadili. I když části těl, stejně jako zvířata, jsme považovali spíše za vtipné, než za favority.

Od každého autora zveřejňujeme až do konce srpna pouze jeden snímek. Kromě fotografií neodpovídajících zadanému tématu, si redakce vyhrazuje právo vyřadit snímky vulgární, hraničící s pornografií a snímky nekvalitní.

Hlasy 20 snímkům, které postoupily do finále, najdete ZDE.

Jak se vám líbí?
Fotografiím mohou čtenáři vždy pod velkým snímkem přidělit své sympatie - a ohodnotit je od 0 do 100 procent. Názor čtenářů ovlivňuje pořadí snímků umístěných na seznamu.

Z fotografií pak po skončení soutěže vybere odborná porota složená z fotoreportérů deníku MF DNES absolutního vítěze a dalších 20 snímků do finále. V něm v září čtenáři svými hlasy rozhodnou o dalším pořadí a prvních pět iDNES odmění drobnými suvenýry. 

SOUTĚŽNÍ SNÍMKY
KRÁSKA LÉTA 2002

Absolutní vítěz vyhraje digitální fotoaparát, novinku na trhu, a k tomu tiskárnu na fotografie, kterou lze s fotoaparátem propojit přímo i bez počítače. Cenu věnoval on-line obchod Compaqplus.cz

JAK SPRÁVNĚ FOTOGRAFOVAT radil vedoucí  fotoreportér MF DNES Michal Růžička. Odpovědi najdete ZDE.

Historie soutěže

Letní fotosoutěž pořádá redakce iDNES už třetí rok. Na loňské téma  Léto u vody přišlo více než 500 fotografií, celkem jste soutěžní stránky otevřeli téměř půlmilionkrát. Vítězem se před rokem stal policista z Chomutova se snímkem Krmení racka.

 

Vítězný snímek do soutěže na téma Kráska léta poslal František Nohejl s doprovodným textem: "Neznámá kráska pod vodopádem v národním parku Krka v Chorvatsku - červenec 2002."

Autor:

Nejčtenější

Řepku hledá policie. Nepřebírá poštu, soud nemůže rozhodnout o jeho vězení

Tomáš Řepka

Pracovnice trestní kanceláře Okresního soudu Praha-západ se obrátily na policii, aby našla bývalého fotbalistu Tomáše...

„Aquaman“ Momoa se v rámci boje proti plastům po sedmi letech oholil

Jason Momoa na premiéře filmu Aquaman (Los Angeles, 12. prosince 2018)

Hvězda filmu Aquaman a seriálu Hra o trůny, herec Jason Momoa (39) se poprvé po sedmi letech oholil. „Stop vodě v...

Očkování jsem ohlídala u dcer, u Jiřího mě to nenapadlo, říká Menzelová

Jiří Menzel a Olga Menzelová (Výstava Václavák, 6. 11. 2017)

Olga Menzelová (41) tvrdí, že vážné nemoci, kterou prodělal její manžel Jiří Menzel (81), se dalo snadno předejít....

Moje dítě, které jsem považovala za syna, je dcera, říká Theronová

Charlize Theronová na Oscarech (Los Angeles, 24. února 2019)

Charlize Theronová (43) má dvě děti, které adoptovala coby malé kojence. Nejdřív chlapce Jacksona (7) a poté dívku...

Maroš Kramár se po dvaceti letech rozvedl s právničkou Nikitinovou

Maroš Kramár a Nataša Nikitinová (Československý ples v pražském Obecním domě,...

Slovenský herec Maroš Kramár (59) se po dvacetiletém manželství rozvedl s právničkou Natašou Nikitinovou (51), se...

Další z rubriky

Řepku hledá policie. Nepřebírá poštu, soud nemůže rozhodnout o jeho vězení

Tomáš Řepka

Pracovnice trestní kanceláře Okresního soudu Praha-západ se obrátily na policii, aby našla bývalého fotbalistu Tomáše...

Ernesto Čekan: Člověk na volné noze nemá stálý příjem, ale je svobodný

Ernesto Čekan

Herec Ernesto Čekan (46) nezapře jihoamerické geny a španělština je jeho druhým rodným jazykem. Se svými rodiči žil rok...

Janeček podpořil ženy kojící na veřejnosti. Napsal chytrý dopis do banky

Lilia Khosnoutdinová, Karel Janeček a jejich dcera Isabela

Karel Janeček (45) se zastal matek kojících na veřejnosti. V minulém týdnu poslal oficiální dopis generálnímu řediteli...

Najdete na iDNES.cz