Po chemoterapiích jsem stále kontrolovala svoje vlasy, přiznala Anna K.

  15:39aktualizováno  15:39
Anna K. (53) vyhrála podruhé v životě boj s rakovinou. O průběhu léčby zákeřné nemoci, o dlouhých vlasech i o tom, kdo jí dodával sílu, si zpěvačka povídala s moderátorem Mírou Hejdou ve velice otevřeném rozhovoru v pořadu Limuzína.

Zpěvačka Anna K. letos podruhé ve svém životě porazila rakovinu. V roce 2017 jí lékaři po sedmi letech v prsu objevili zhoubné nádory, které musely okamžitě pryč. Zpěvačku tak opět čekal již dobře známý kolotoč chemoterapií a ozařování. Ten na začátku letošního roku skončil úspěšně.

Fotogalerie

V listopadu a prosinci čeká zpěvačku turné po Čechách, v rámci kterého odehraje celkem patnáct akustických koncertů. Cestování je podle ní sice trochu punk, ale turné i jeho pojetí je sestavené s ohledem na její kondici. Protože Anna K. nemá ráda hotely, z každého koncertu v republice se na noc vrací domů do své postele.

Boj se zákeřnou nemocí proložený prací a vystupováním na koncertech byl podle zpěvačky v jejím případě tou nejlepší variantou léčby. „Pokud na to má člověk sílu a tělo to dovolí, každý by měl v takovou chvíli dělat to, co má nejvíce rád. Dokud jsem mohla, tak jsem pracovala. O víkendech jsem vystupovala na festivalech a v pondělí jsem pak vždy šla na chemoterapii. Týden jsem se z toho do pátku dostávala a v sobotu jsem už pak zase stála na stagi a zpívala jsem,“ vzpomíná Anna K.

Zpětná vazba od fanoušků dokázala zpěvačku vždy nabít pozitivní energií. „Cítila jsem sounáležitost. To, jak mi lidé drží palce a jdou do toho se mnou. Všechno bylo pro mě však tentokrát po letech náročnější. Přece jen mi už není patnáct,“ hodnotí Anna K. zpětně koncertování v průběhu druhé léčby.

„Myslela jsem si naivně, že na letní festivaly už budu úplně v kondici. Můj druhý příběh měl však, co se týká léčby, trochu delší dojezd a tělo bylo logicky hodně vyčerpané. Naložila jsem si spoustu aktivit. Nikdo ale předem nevěděl, že budou v létě padesátistupňová vedra a já v nich budu hrát dva koncerty za den. To bylo opravdu trochu moc,“ konstatovala zpěvačka.

07.září 2018 v 11:04, příspěvek archivován: 26.října 2018 v 10:42

Anna K. přiznala, že v průběhu léčby stále sledovala své vlasy. Oproti situaci před léty dostávala tentokrát na chemoterapie speciální silikonovou chladicí čepici. Pokožka hlavy se s její pomocí zchladí na teplotu okolo tří až sedmi stupňů, čímž se výrazně sníží prokrvení v okolí vlasových kořínků a zabrání se tím průniku cytostatika do části povrchu hlavy.

TALK SHOW LIMUZÍNA S MÍROU HEJDOU SLEDUJTE NA ÓČKO STAR

Kromě Anny K. se diváci v příštích dílech mohou těšit například na Jitku Zelenkovou, nebo Terezu Brodskou. Nové díly pořadu je možno vidět vždy v pátek ve 21:00 na ÓČKO STAR. Repríza pak čeká diváky v sobotu v 11:30 a v neděli v 18:00 hodin.

„Nebylo to nic příjemného a byl to trochu očistec. Ale stálo to za to. Půlka vlasů mi tentokrát díky tomu zůstala, takže jsem nebyla úplně holohlavá jako kdysi. To je pro ženskou fajn. I když už jsem to zažila a je to, nechci říct „to nejmenší“, ale není to pro mě zase taková tragédie o vlasy dočasně přijít,“ říká zpěvačka.

Poté, co Anna K. zjistila, že se nemoc po letech vrátila, doufala hlavně v to, že její tělo náročný boj i podruhé zvládne. „Nemyslím si, že je to takový propad do neznáma jako poprvé, kdy vůbec netušíte, do čeho jdete a co vás čeká. Nejhorší bylo to, že léčba trvala rok. Což je pro netrpělivého člověka, jako jsem já, opravdu strašné. Musíte sebrat všechnu trpělivost a krůček po krůčku jít za vítězným cílem,“ dodává zpěvačka.

Po posledním letošním koncertu, který se koná 22. prosince v pražské Hybernii, plánuje Anna K. přecpat se bramborovým salátem a kaprem a následně si užít několik měsíců zaslouženého volna.

Autor:

Nejčtenější

Řepku hledá policie. Nepřebírá poštu, soud nemůže rozhodnout o jeho vězení

Tomáš Řepka

Pracovnice trestní kanceláře Okresního soudu Praha-západ se obrátily na policii, aby našla bývalého fotbalistu Tomáše...

„Aquaman“ Momoa se v rámci boje proti plastům po sedmi letech oholil

Jason Momoa na premiéře filmu Aquaman (Los Angeles, 12. prosince 2018)

Hvězda filmu Aquaman a seriálu Hra o trůny, herec Jason Momoa (39) se poprvé po sedmi letech oholil. „Stop vodě v...

Očkování jsem ohlídala u dcer, u Jiřího mě to nenapadlo, říká Menzelová

Jiří Menzel a Olga Menzelová (Výstava Václavák, 6. 11. 2017)

Olga Menzelová (41) tvrdí, že vážné nemoci, kterou prodělal její manžel Jiří Menzel (81), se dalo snadno předejít....

Moje dítě, které jsem považovala za syna, je dcera, říká Theronová

Charlize Theronová na Oscarech (Los Angeles, 24. února 2019)

Charlize Theronová (43) má dvě děti, které adoptovala coby malé kojence. Nejdřív chlapce Jacksona (7) a poté dívku...

Maroš Kramár se po dvaceti letech rozvedl s právničkou Nikitinovou

Maroš Kramár a Nataša Nikitinová (Československý ples v pražském Obecním domě,...

Slovenský herec Maroš Kramár (59) se po dvacetiletém manželství rozvedl s právničkou Natašou Nikitinovou (51), se...

Další z rubriky

Princ Louis slaví první narozeniny. Jeho nové fotky pořídila maminka Kate

Princ Louis na snímku vévodkyně Kate u příležitosti jeho prvních narozenin...

Britský princ Louis slaví 23. dubna první narozeniny. Královský palác k této příležitosti zveřejnil jeho nové portréty....

Zemřel lucemburský velkovévoda Jean. Bylo mu 98 let

Lucemburský velkovévoda Jean (Lucemburk, 3. října 1999)

Ve věku 98 let zemřel velkovévoda Jean, který stál v čele Lucemburska od roku 1964 do své abdikace v roce 2000. Za jeho...

Bůh ví, co dělá a pro všechno má své důvody, říká Melissa Joan Hartová

Melissa Joan Hartová (2018)

Melissa Joan Hartová (43) se na české obrazovky dostala díky seriálu Sabrina - mladá čarodějnice. Dnes již trojnásobná...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz