Anakonda z filmového hororu žije !

  11:19aktualizováno  11:19
- Ve výčepech a barech kolumbijského města Ibagué je v poslední době jediným tématem hovoru anakonda, jež je údajným vrahem 22letého mladíka, o níž nikdo neví, jak se do této andské oblasti dostala až z Amazonie a kterou prokuratura pronásleduje, aniž si je jistá, že existuje.
Podle agentury EFE "vraždící anakondě" stačilo jen pár dní na to, aby se zásluhou tisku stala mýtem zdejšího kraje, v němž až doposud vládl jistý "mohán", bytost podobná lidské, která ovšem děsí rybáře a unáší těhotné ženy.
Anakonda dnes nahání hrůzu obyvatelům a rybářům u jezera Los Toros, v jehož vodách zmizel Alexander Godoy loni 7. listopadu. Letos 20. května prokurátor oprášil archív, v němž leželo oznámení jediného svědka události, Alexandrova otce Medarda Godoye, jehož vyprávění vyneslo na světlo nové ibaguéské "monstrum".
"Lidé spekulují. Jedni říkají, že spatřili hada mimořádných rozměrů; druzí ujišťují, že je zelený a chlupatý, nicméně dosud nebyla existence tohoto zvířete dokázána," vysvětluje prokurátor pověřený vyšetřováním případu Carlos Arturo Serrato.
Onoho 7.listopadu odpoledne stál Alexander ve vodě jezera Los Toros, která mu sahala jen po kolena, v ruce držel rybářskou síť a spolu s otcem lovil ryby. Najednou začal křičet: "Nějaké zvíře mě táhne!" Ačkoliv se jeho otec ihned vrhl do vody ve snaze mu pomoci, už nemohl zabránit tomu, aby ho laguna pohltila.
Tělo nešťastného mladíka bylo objeveno druhý den na břehu jezera a soudní pitva prokázala, že zemřel v důsledku "mechanického udušení", zřejmě nějakým zvířetem, poznamenává prokurátor.
Během následujících sedmi měsíců Medardo trval na tom, aby prokuratura vyšetřila, "kdo" nebo "co" zabilo jeho syna, nikdo však nebral vážně jeho svědectví, že to byl ohromný plaz.
Teprve před několika dny úřad departementu Tolima pro životní prostředí nastražil v okolí jezera tři pasti, aby se do nich zvíře chytilo, pokud to není jen nový mýtus.
Odborník úřadu Robinson Lazo upozorňuje, že anakonda je zástupce kolumbijské divoké fauny, ale že jejím přirozeným prostředím je amazonský prales. Bylo by však nebezpečné, kdyby některý jedinec žil v okolí nějakého města. "Oficiálně nebylo možné existenci tohoto živočicha prokázat," dodal Lazo, který o údajném autorovi mládencovy smrti vyjádřil pochybnosti, neboť pro hada je velmi obtížné spolknout člověka.
"Je možné, že zvíře ho pouze zabilo, avšak nemohlo ho spolknout," poznamenal s ohledem na skutečnost, že Alexandrova mrtvola byla nedotčená.
Ten, kdo ho zabil, musel vynaložit velkou sílu, aby si odnesl "zkušeného rybáře, mladého a mohutného muže," zdůraznil prokurátor.
V úřadu si vysvětlují objevení se anakondy v Ibagué (správní středisko Tolimy) v centrálním systému kolumbijských And snad jedině rozmarem někoho, kdo si anakondu přivezl z amazonské džungle, a když začala být agresivní, rozhodl se jí zbavit.
Jiná hypotéza ukazuje na majitele půdy, kde se laguna nachází, který mohl mít zájem na tom, aby rybáři nevstupovali na jeho pozemek.
Hosté kaváren v Ibagué si vyprávějí, že zmizelo dalších pět rybářů, že plaz měří devět metrů, že byl zakázán rybolov a že není radno se tam vracet. Jen pověsti a obavy, a možná další mýtus jako "mohán".
Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Jsem koučkou pro posvátnou sexualitu, pochlubila se Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) prohlásila, že se stala certifikovanou koučkou pro posvátnou sexualitu, lásku...

Hackeři zveřejnili intimní video Lewise Hamiltona a Nicole Scherzingerové

Lewis Hamilton a Nicole Scherzingerová (Filmový festival v Cannes, 22. 5. 2014)

Na internetu se v uplynulých dnech objevilo video zachycující intimní chvíli mezi bývalou zpěvačkou skupiny Pussycat...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz