Petra Němcová (Londýn, 17. června 2019) | foto: Profimedia.cz

Petra Němcová dala synovi netradiční spirituální jméno podle fíkusu

  • 35
Modelka Petra Němcová (40) oznámila fanouškům, jaké jméno vybrala pro syna, který se narodil před pár dny. Kluka pojmenovala podle posvátného stromu Bodhi, pod nímž Buddha přibližně před dvěma a půl tisíci let došel osvícení.

Rodačka z Karviné popsala, jak s manželem Benjaminem Larretchem nejdřív otevřeli svá srdce a díky tomu přišli na jméno pro syna.

„Už jsme mohli pocítit silnou energii našeho učitele, našeho pána... Jaké jméno by mohlo ztělesňovat velkou podstatu, kterou cítíme a víme, že jí budeš? Během vzácného bouřlivého dne jsme uslyšeli, jak jsi nám poprvé řekl své jméno skrze zvuky hromu, pak jsme uviděli mraky a objevila se duha,“ stojí v příspěvku novopečené maminky na Instagramu.

02.prosince 2019 v 16:11, příspěvek archivován: 03.prosince 2019 v 12:57

„Tvé jméno je Bodhi, odvozené od starodávného buddhistického učení, které vyjadřuje porozumění a čisté poznání bytí ve spojení s přírodou vesmíru. V sanskrtu to znamená osvícený a probuzený. Stav nirvány, kterého je dosaženo ‚správným způsobem života‘ v rovnováze a harmonii s přírodou,“ dodala s modlitbou pro syna, v níž zmiňuje i strom Bodhi.

Strom osvícení či Strom probuzení je fíkus, pod kterým podle buddhistické tradice dosáhl Buddha Gautama probuzení. Tento druh stromu je považován za jeden ze tří posvátných objektů symbolizujících Buddhu. Ze semen fíkovníku posvátného se vyrábějí korálky užívané k modlitbám.

Fotogalerie

Topmodelka na konci listopadu oznámila, že se stala maminkou. Syna porodila předčasně ve 34. týdnu těhotenství uprostřed noci na odlehlém místě v přírodě. Kde chlapeček přišel na svět, Němcová neuvedla. Svěřila se, že od jeho narození 15. listopadu s ním jezdila po různých nemocnicích a modlila se za to, aby byl silnější a zdravější.

Začátkem srpna se rodačka z Karviné v Sedoně v americkém státu Arizona vdala za francouzsko-venezuelského podnikatele Benjamina Larretchea a o něco později na Instagramu informovala, že čeká dítě.

Němcová začala kariéru v modelingu v šestnácti letech. V roce 2004 zažila v Thajsku cunami, které nepřežil její tehdejší přítel, módní fotograf Simon Atlee. Pod vlivem této zkušenosti založila charitativní organizaci na pomoc obětem přírodních katastrof.

Petra Němcová pracovala pro nejznámější módní a kosmetické značky, objevila se na titulní stránkách předních časopisů věnujících se módě a životnímu stylu.