MISS POD LUPOU: Čerešňáková se odhalila, s kůží na trh půjdou další

  0:13aktualizováno  0:13
Redakci Revue iDNES.cz posílila v listopadu loňského roku Česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková. Ta si i v roce 2011 dává jasné předsevzetí: přinášet zaručené zprávy ze světa soutěží krásy. V rubrice Miss pod lupou se pravidelně dočtete, jak si vítězky uplynulých ročníků žijí, co jim soutěž miss dala či co vzala.

Součástí rozhovorů o vítězkách soutěží krásy budou pravidelně i exkluzivní fotografie přední české fotografky Lenky Hatašové, která s redakcí Revue iDNES.cz spolupracuje již řadu let. A protože je dobré jít ostatním příkladem, jako první pózovala před jejím objektivem právě Eva Čerešňáková, která k podobné akci již brzy vyzve i své kolegyně.

Miss pod lupou

Kdo připravuje rubriku

Redaktor: Eva Čerešňáková

Fotografie: Lenka Hatašová

Make-up: Monika Navrátilová

MISS POD LUPOU: Eva Čerešňáková

Evo, vraťme se do roku 2007, kdy jsi se stala první Českou vicemiss. Jak jsi žila před soutěží a před následným vstupem do českého showbyznysu?
Jsem aktivní člověk a i jako malá jsem měla mnoho zájmů. Do roku 2005 jsem žila v Uherském Hradišti se svými rodiči a mladší sestrou, studovala na víceletém gymnáziu, několik let hrála závodně házenou, současně jsem 12 let hrála na klasickou kytaru v lidové škole umění a asi od 14 let se příležitostně věnovala modelingu, jednou za čas módní přehlídka nebo focení. A samozřejmě jsem si vyzkoušela i soutěže krásy. V září 2005 jsem se přestěhovala do Prahy, začala studovat na vysoké škole a kromě modelingu jsem také kouzlila s kouzelníkem Jakubem Kroulíkem, se kterým jsme dokonce reprezentovali Českou republiku na mistrovství světa moderní magie.

To jsem ani netušil, není nad to, když je člověk všestranně nadaný. Od tvého úspěchu v České miss už uplynuly čtyři roky, co se za tu dobu změnilo? Nelituješ, že jsi do soutěže šla?
Vyzkoušet si soutěž Česká Miss byl můj dlouholetý sen a už samotný postup do finále byl pro mě velkým úspěchem. Z následného umístění jsem měla velkou radost a čekala spoustu příležitostí i práce v oblasti modelingu. Na půl roku jsem přerušila studium a postupně se seznamovala s novým prostředím, ve kterém jsem se čím dál častěji pohybovala. Celkově bych mohla říct, že mi "titul" otevřel dveře ke spoustě příležitostí, ale vždy bylo jenom na mně, zda jsem jednotlivých možností dokázala využít. Přiznám se, že ne vždy to bylo jednoduché. Krátce po soutěži jsem třeba velmi těžce nesla každý negativní článek v bulvárních médiích, který se mě týkal. Dnes už to neřeším, jsem nad věcí. Díky příležitostem jednat s lidmi, novým kontaktům i pracovním příležitostem jsem určitě jednodušeji pronikla do "světa byznysu" a vyspěla. Od začátku jsem si ale přála zůstat nohama na zemi a žít realitou. A to se mi, doufám, podařilo. Snažím se i o podporu dobrých věcí a myslím, že letošní rostoucí počet dárců krve je po čtyřech letech propagace této problematiky ve spolupráci se známými tvářemi určitě úspěchem, stejně jako před rokem zahájený můj vlastní projekt na podporu dětí v Bangladéši For You Too.

V průběhu soutěže jsi měla přítele Adama, ale nedávno váš vztah po několika letech skončil. Byla to právě soutěž miss, která ovlivnila tvůj soukromý život, jak to ostatně u tvých kolegyň bývá zvykem?
Určitě má soutěž miss významný vliv na partnerské vztahy. Ty pevné přežijí, soutěž jako miss je utuží, ty slabé se krátce po soutěži rozpadnou. Pro náš vztah, který začal několik měsíců před soutěží, byl průběh soutěže velkou zkouškou. A tehdy jsme ji zvládli na výbornou. Bohužel se v průběhu let ukázalo, že bude lepší, když každý půjdeme vlastní cestou. Na náš rozchod ale neměla soutěž, titul ani showbyznys žádný vliv. Bylo to o nás a já si dodnes Adama velmi vážím a jsem ráda, že jsme mohli zůstat přáteli.

Pojďme do současnosti. Přeci jen začal nový rok a člověk by měl hledět především dopředu a nikoliv se pořád otáčet směrem k minulosti. Jak vypadá tvůj běžný den?
Hekticky (smích). Snažím se o dobrý time management, abych zvládala všechno, čemu se věnuji. Spím asi šest hodin, třikrát týdně strávím pár hodin ve škole, dva až tři večery v týdnu mám pracovní, dvakrát až třikrát týdně brzy ráno chodím cvičit. Průběžně přes den řeším telefonicky a mailem pracovní povinnosti pro své klienty, věnuji se public relations, komunikaci a produkci. K tomu se snažím mít jednou za týden privátní lekci italštiny a španělštiny, abych jazyky udržovala aktivní, a rétoriky, protože na sobě musím a chci pracovat. Program mám hodně nabitý, ale dá se to zvládat a občas je čas i na zábavu. Tím, že se pohybuji ve společnosti, mohu čtenářům iDNES.cz přinášet aktuální novinky a zajímavosti.

Naše čtenářky by mi asi neodpustily, když bych se nezeptal, jak si udržuje krásnou postavu. Jak vypadá tvůj životní styl?
Snažím se a někdy se mi to i daří. Stravuji se zdravě, sportuji, hodně piji vodu a čaje, ale vím, že bych měla spát trochu více. Ráda bych se více zaměřila na stravování, protože mi v něm chybí pravidelnost, ale primárně se v ničem neomezuji a raději spálím kalorie na běžeckém páse. Nebudu tajit, že si ráda pochutnám na výborném jídle a vínu a z cest si nejčastěji vozím gurmánské delikatesy.

Díky a do nového roku ti přeji jen to dobré a těším se, s jakými dalšími zprávami dorazíš na příští poradu...
S těmi nejlepšími, přeci (smích). Tobě i našim čtenářům přeji nádherný nový rok 2011 a ať je lepší, než ten uplynulý.

Nejčtenější

Fotbalista Jan Koller se rozvádí. V Bratislavě ukázal novou přítelkyni

Jan Koller s manželkou Hedvikou na belgické Zlaté kopačce (2011)

Fotbalista Jan Koller (46) potvrdil, že se po patnácti letech rozvádí se svou manželkou Hedvikou Kollerovou (44). Na...

S veganstvím končím. Díky masu se mi restartoval mozek, říká Hathawayová

Anne Hathawayová na premiéře filmu Debbie a její parťačky (New York, 5. 6. 2018)

Anne Hathawayová (36) se svěřila s tím, proč se po několika letech vzdala veganství. Přiznala, že svým způsobem za to...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Úspěšná show po čtrnácti letech končí. Kvůli podezřelé smrti účastníka

Moderátor Jeremy Kyle (5. března 2018)

Britská televize ITV oznámila, že po čtrnácti letech vysílání ruší úspěšný pořad The Jeremy Kyle show. Ten podle...

Nechtěli mě v televizi, tak jsem se stal zpěvákem, říká Leoš Mareš

Leoš Mareš

Léta se snažil dokázat, že není zpívající blázen v kožichu, nýbrž především moderátor. A pak se před třemi lety něco...

Další z rubriky

Topmodelka Adriana Sklenaříková je v 46 letech těhotná

Adriana Sklenaříková (Praha, 17. února 2015)

Slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková (46) očekává přírůstek do rodiny. Po několika neúspěšných pokusech stát se...

Yasmin Le Bonová: Kvůli menopauze mám vrstvu tuku a horší paměť

Yasmin Le Bonová (Paříž, 27. února 2018)

Modelka Yasmin Le Bonová (53) vypadá, jako by dokázala zastavit čas. V 80. letech patřila k hvězdám modelingu a občas...

Ve finále Miss Universe jsou poprvé transgender modelky

Miss Španělska Ángela Ponce, Miss Universe 2018

Jednou z favoritek letošní Miss Universe, jejíž finále proběhne už dnes večer v Thajsku, je Španělka Ángela Ponce (27),...

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz