Plus size modelky Ashley Jamesová, Felicity Haywardová, Robyn Lawleyová a Hayley Hasselhoffová při focení reklamní kampaně (Londýn, 6. listopadu 2018) | foto: Profimedia.cz

Neřešte zdraví obézních lidí, vzkazuje plus size modelka Hasselhoffová

  • 79
Plus size modelka Hayley Hasselhoffová (27) se svěřila, že zatímco její otec David Hasselhoff (67) běhal při natáčení po pláži jako záchranář Mitch Buchannon, ona doma přešívala své oblečení. Těm, kterým vadí propagování morbidní obezity, vzkazuje, že nemají řešit zdravotní stav někoho jiného.

„Když mi něco nesedělo, upravila jsem to tak, abych to mohla nosit. Prsa mi začala růst už v osmi letech, jako úplně první holce ve třídě,“ svěřila se v rozhovoru pro britský deník Daily Mail Hayley Hasselhoffová, která se plus size modelingu věnuje již od svých čtrnácti let.

Fotogalerie

Jako mladá dívka se prý za výrazné křivky velice styděla. „Když jste v pubertě a někdo k vám přijde v šatně u bazénu, kde se převlékáte, a začne vás nepříjemně popichovat ohledně velikosti vašeho poprsí, není to dvakrát příjemné. Dělo se to pořád,“ vzpomíná modelka.

Hasselhoffová zažila kvůli mírné nadváze v pubertě i šikanu ze strany spolužáků. „Dívky, které jsem považovala za kamarádky, mi několikrát řekly, ať jdu pryč, že nechtějí, aby je nejhezčí kluci ze školy viděli v přítomnosti tlusté holky,“ pokračuje.

Ve čtrnácti letech podepsala Hasselhoffová se souhlasem rodičů smlouvu s prestižní agenturou Ford Models, která zastupovala známé modelky jako například Jerry Hallovou, Christy Turlingtonovou či plus size modelku Ashley Grahamovou.

„V roce 2004 lidé ještě vůbec netušili, co to je plus size móda. Když jsem řekla, že předvádím oblečení větších velikostí, nechápali, co přesně si pod tím mají představit. Dnes konečně vypadají modelky na přehlídkových molech, co se týká postavy, stále častěji jako opravdové ženy, které potkáváte běžně na ulicích,“ pochvaluje si Hasselhoffová.

12.března 2019 v 09:06, příspěvek archivován: 12.října 2019 v 14:01

Co říká na to, že mnoha lidem se nelíbí propagování morbidní obezity, jako v případě modelky Tess Hollidayové, která pózovala před rokem na titulce magazínu Cosmopolitan?

„Takovým lidem bych vzkázala, že nejsou její lékaři. Tak by vůbec neměli řešit zdraví někoho cizího. Plus size móda má povzbudit ženy, které nemají padesát kilo, aby si na sebe vzaly pěkné šaty a cítily se v nich dobře,“ dodává Hasselhoffová.

VIDEO: David Hasselhoff svou dceru Hayley v modelingu podporuje: