MISS POD LUPOU: Cojocarová trpěla kvůli příbuzenství se žhářem z Vítkova

  0:20aktualizováno  0:20
Šárka Cojocarová získala titul Česká Miss Earth 2011 a za krátkou dobu na výsluní už na vlastní kůži okusila negativní sílu bulváru. Modelka je totiž sestřenicí Václava Cojocaru, který byl odsouzen na 20 let odnětí svobody za útok zápalnými lahvemi ve Vítkově.

"Spojení s mým bratrancem v bulváru mě vůbec nepřekvapilo. Jelikož bulvár dychtí po senzaci, docela jsem to čekala. Ale řekla jsem si, že český národ je natolik soudný, že si uvědomí, že za činy jiných nezodpovídáme, ani když je to příbuzný. Situace to je obecně nepříjemná a zdlouhavá, ale snažím se přes to přenést. A ani bulvár už to naštěstí moc nezajímá," řekla Cojocarová.

Ani přes negativní zájem médií své účasti v soutěži nelituje. "Myslím si, že soutěž Česká Miss všem finalistkám poskytla takovou malou školu života, nové zážitky a nové kontakty. V průběhu příprav jsme všechny byly skvělá parta a dosud se vídáme, tak snad nám to vydrží," prozradila jednadvacetiletá kráska.

MISS POD LUPOU: Šárka Cojocarová

Na finále se prý nijak nepřipravovala, i když neplánovaně shodila nějaké to kilo. Žádná dieta za tím ale není. "Nikdy jsem žádnou dietu nezkoušela a jako holka z vesnice mám ráda plnohodnotnou domácí stravu. Ale musím se přiznat, že s pravidelným stravováním mám problém, protože mi na to chybí čas, a když jsem zrovna v Praze, tak se občas zastavím i ve fast foodu. Obecně se ale snažím jíst zdravě, a jelikož doma chováme vlastní zvířata a pěstujeme ovoce a zeleninu, tak se dá říct, že jím často biopotraviny. Jím téměř všechno, ale na sladké moc nejsem a spíš hřeším slanými brambůrkami," přiznala Cojocarová s tím, že kalorie pak spaluje sportem. Baví ji hlavně zumba a plavání.

Na rozdíl od České Miss Jitky Nováčkové a České Miss World Denisy Domanské nevyhrála Cojocarová, která pochází z Ostravska, pronájem pražského bytu. Dívky si ale vzájemně pomáhají. "Obě dvě vítězky, jak Jitka, tak Denisa, mi samy nabídly, že u nich můžu kdykoliv přespat, a já toho ráda využívám. U Denči mám už i nějaké svoje věci a dala mi dokonce i klíče od bytu. Obě holky jsou fajn a při všech těch povinnostech je jejich nabídka velkou pomocí, za kterou jim děkuju," vzkázala Cojocarová, která je zatím také jako jediná z nových královen krásy nezadaná.

MISS POD LUPOU: Šárka Cojocarová

"Přítele nemám, ani jsem žádného nápadníka v průběhu soutěže neměla. Stejně by na něj nebyl čas. A jak by ten ideální partner měl vypadat? Co se týká vzhledu, tak by měl být pokud možno vyšší než já, čímž už odpadává asi tak třetina mužské populace. Preferuji spíše tmavé typy, tmavé oči i vlasy. Povahově na mužích oceňuju samostatnost, skromnost, upřímnost, inteligenci a pracovitost. Takový by mohl být i můj budoucí partner," shrnula Miss Earth.

Autoři

Redaktor: Eva Čerešňáková

Fotografie: Lenka Hatašová

Make-up: Monika Navrátilová

Fotografováno v v rezidenci Fivestarmalostranska

Dvaadvacetiletá Cojocarová studovala baletní konzervatoř v Ostravě a potom jazykové gymnázium. Nyní studuje anglickou a francouzskou filologii na Ostravské univerzitě. S modelingem začala už ve třinácti letech a už o dva roky později pracovala jako modelka v zahraničí. "Byla jsem v Miláně, Rakousku, Číně, Jižní Koreji, Řecku, Španělsku a Turecku. Když jsem nastoupila na vysokou školu, musela jsem cestování omezit," řekla Cojocarová.

Do budoucna by ale chtěla využít své jazykové schopnosti. "Jednou bych se ráda věnovala překladům nebo tlumočnictví, ale nepohrdla bych ani prací v nějaké nadnárodní společnosti nebo třeba i v sektoru školství," dodala.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Další z rubriky

Nemáme datum expirace, zlobí se Klumová a chce dál předvádět prádlo

Heidi Klumová v kampani na spodní prádlo (2017)

Německá topmodelka Heidi Klumová (44) odmítá kritiku, že je příliš stará na předvádění spodního prádla. Prohlásila, že...

Topmodelka Adriana Sklenaříková je v 46 letech těhotná

Adriana Sklenaříková (Praha, 17. února 2015)

Slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková (46) očekává přírůstek do rodiny. Po několika neúspěšných pokusech stát se...

Na jméně jsme se snad už jednoznačně shodli, doufá těhotná Lašková

Gabriela Lašková a její manžel Filip na Plese jako Brno (27. ledna 2018)

Prvního potomka přivede na svět už v březnu. Česká Miss 2013 a moderátorka Gabriela Lašková (27) se netají tím, že to...

Najdete na iDNES.cz