Na Moravu za božolé, do Prahy na dorty a na ostravský hrad pro pivo

  0:01aktualizováno  0:01
Předpovědi slibují teplotně spíše nadprůměrný týden, tak posedávání u kamen ještě na chvíli odložte a raději se vydejte na výlet. Pokud se vám nechce jen tak bloumat krajinou, a navíc vás honí mlsná, udělejte z výletu gastrovýlet a zaskočte si na Václavák za lososy a cukrářským zápolením, na hradní hodokvas na Slezskoostravský hrad, na výlov našeho největšího rybníka, na Máslovické dýňování nebo na Pálavu za gulášem.

Na Václavském náměstí v Praze se bude v sobotu slavit Den kuchařů a také zde proběhne cukrářská soutěž. Ilustrační snímek. | foto: Profimedia.cz

Praha: Mezinárodní den kuchařů

Oslavte Mezinárodní den kuchařů ve společnosti skvělého jídla a pití. V sobotu 13. října se na pražském Václavském náměstí kromě turistů sejdou i příznivci gastronomie, aby společně vzdali hold kuchařskému řemeslu. Během dne si budete moci pochutnávat na nabídce kulinářských dobrot od gastronomických společností a restaurací, chystá se také pestrý doprovodný program. Od 13 hodin bude probíhat divácky atraktivní soutěž profesionálů – MAKRO mistrovství ČR ve filetování čerstvého lososa. Součástí akce je i soutěž Ochutnejte Českou republiku, do níž se mohl se svými cukrářskými výrobky přihlásit kdokoliv dostatečně odvážný. Výtěžek z akce bude i letos věnován na charitativní účely. Více ZDE.

Moravskoslezský kraj: Hradní hodokvas se středověkou kuchyní

Ilustrační snímek

Dvoudenní kulturní akci pro všechny fanoušky jídla, pití a dobré zábavy přichystal Slezskoostravský hrad na víkend 13. až 14. října. Středověký hodokvas nabídne nepřeberné množství pochoutek, ke kterým budete moci ochutnávat hradní vína nebo točená piva mnoha značek, včetně nefiltrovaných zámeckých piv. Hodování zpříjemní bohatý program s lidovou hudbou a tancem, přichystány budou rovněž zábavné soutěže pro velké i malé. Více ZDE.

Jihočeský kraj: Výlov rybníka Rožmberk 2012

Výlov rybníka Rožmberk.

Výlov největšího českého rybníka, to je velká rybářská událost, u které byste neměli rozhodně chybět. Už od časných ranních hodin budete moci obdivovat rybářské řemeslo a zároveň si užívat podzimní atmosféru výlovu. Právě vylovené ryby bude možné na místě zakoupit, a tak si raději přichystejte v lednici dost místa. Těšit se můžete také na nabídku rybích specialit a na doprovodný program. Výlov Rožmberka se provádí jednou za dva roky a letos připadá na 12. až 14. října. Více ZDE.

Středočeský kraj: Máslovické dýňování

Zátiší s dýněmi

Tradiční akce věnovaná dýňovým pokrmům a dýňovým strašidlům se bude konat v sobotu 20. října v obci s líbezným názvem Máslovice. Zdejší náves bude zaplavena dýněmi nejrůznějších tvarů a barev, ze kterých se budou na místě vyřezávat všelijaká strašidýlka. Pokud máte chuť se připojit, tak si nezapomeňte vzít sebou ostrý nůž a prkénko. Dýně se budou také konzumovat, připraveny budou všelijaké dobroty, z nichž některé se budou chystat přímo v průběhu akce. V Máslovicích máte také možnost navštívit unikátní Muzeum másla nebo se projít po Máslovické naučné stezce. Více ZDE.

Jihomoravský kraj: Pálavský gulášfest s ochutnávkou Moravského Božolé

Guláš

V atraktivních prostorách mikulovského Hotelu Zámeček propukne v sobotu 20. října gulášová přehlídka v podobě Mezinárodní soutěže o nejlepší kotlíkový guláš. Každý z přihlášených týmů bude mít za úkol uvařit 30 litrů guláše, porota bude následně hodnotit vzhled, konzistenci šťávy, křehkost masa, dekoraci při expedici a design stánku. Návštěvníci pak budou mít jedinečnou šanci ochutnat nejrůznější variace tohoto jídla – nabízen bude například jelení, dančí, kozí, vinařský, prezidentův nebo mexický guláš. Během dne vás také mimo jiné čeká ochutnávka špičkových mladých vín z raných odrůd (Moravské Božolé) a košt vín z vinné kašny pod vinnou pergolou. Více ZDE.

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Příběh Evy: Můj život je jeden průšvih za druhým, už nevím jak dál

Ilustrační snímek

Jsem odložené dítě, vychovali mě prarodiče. O babičku jsem se starala až do její smrti, ale z dědictví mě vyšoupla...

Další z rubriky

RECEPT DNE: Mrkvové řezy

Mrkvové řezy

Upečte si k nedělní kávě skvělé mrkvové řezy podle našeho osvědčeného receptu.

RECEPT DNE: Vepřová panenka s bylinkami ve slanině

Vepřová panenka s bylinkami ve slanině

Máme pro vás skvělý tip na nedělní oběd. Vyzkoušejte recept na vepřovou panenku s bylinkami a slaninou.

RECEPT DNE: Domácí čokoládová pomazánka

Domácí čokoládová pomazánka

Pro milovníky sladkých snídaní a svačinek přinášíme recept na zdravější čokoládovou pomazánku.

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz