Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař
Jaroslave, vás na Instagramu sleduje přes 530 tisíc lidí, s uživateli internetu se dělíte o videorecepty na poctivá jídla z české i světové kuchyně a k tomu přidáváte svůj styl humoru, občas drsnější slovo a nadhled. Jaký je váš nejoblíbenější způsob přípravy vajec a proč?
Miluju míchaná vejce na francouzský způsob, hodně másla a pomalý způsob přípravy do krémové konzistence.
Jak důležitá je pro vás vizuální stránka snídaně?
Pro mě je priorita chuť, vizuální stránka je až na druhém místě. Nejsem žádný hračička při servírování, ale taky to na talíř nefláknu z výšky bez ladu a skladu.
Snídáte vejce často, nebo si je necháváte spíše na víkend?
Ano, často. třikrát až čtyřikrát týdně, někdy místo snídaně k večeři. Recepty střídám – někdy míchačky, jindy omeleta, příště hemenex nebo zastřená vejce. Doma máme vejce rádi všichni. Pro vejce jezdím dvakrát až třikrát měsíčně. Buď pro domácí nebo přímo do chovu z volného výběhu. Vajíčka v supermarketu koupím v nouzi párkrát do roka.
Jaké chyby lidé podle vás nejčastěji dělají při přípravě vajec?
Neříkám, že je to chyba, každý má rád vejce jinak, ale jak je žloutek ve smrti, tak si slepice namáhala zadek zbytečně. A je jedno, jestli jsou vařená, míchaná nebo smažená.
S halloumi, uzenou makrelou i pohankou. Saláty podle populárních foodblogerek![]() |