Ingredience
Postup
- Lososa opláchneme, osušíme a nakrájíme na čtyři stejně velké kousky. Ochutíme je solí, pepřem a pokapeme citronovou šťávou.
- Oloupaný česnek nasekáme nadrobno a v misce ho smícháme se čtyřmi lžícemi olivového oleje a ochutíme solí a mletým pepřem. Fenykl očistíme a rozčtvrtíme. Společně s rajčátky a cibulí ho důkladně namočíme do ochuceného oleje. Pak zeleninu položíme na plech vyložený pečicím papírem.
- V předehřáté troubě pečeme zeleninu při 200 °C 10 minut, pak přidáme lososa a pečeme dalších 10-14 minut.
- Mezitím v hrnci přivedeme do varu osolenou vodu se dvěma lžícemi oleje. Do vroucí vody vsypeme kuskus, stáhneme z ohně a necháme dojít. Hotový kuskus promícháme s koprem a pečenou zeleninou a podáváme k rybě.