Doporučujeme

Zabiják | foto: Audioteka

Zabiják udeřil v 87. revíru. Detektivka Eda McBaina jako audiokniha zdarma

Tato audiokniha zdarma už není k dispozici
Napínavý příběh Zabiják pochází z populární série 87. revír amerického spisovatele a  scenáristy Eda McBaina  Jeho hlavním hrdinou je detektiv Steve Carell z fiktivního velkoměsta Isola. Audioknihu na motivy úspěšného díla z padesátých let čte Jiří Plachý a uživatelé iDNES Premium ji získají zcela zdarma. 

V 87. revíru řádí vrah a detektiv Steve Carell se spolu se svými kolegy vydává po jeho stopách. Obětí nelítostného zabijáka byl právě jeden z Carellových spolupracovníků. Místo úspěšného pátrání však pachatel vystřelí po dalším detektivovi z okrsku. Zásluhou zvídavého novináře spadne celý případ do klína hlavnímu hrdinovi příběhu. Ten má nyní plné ruce práce, aby před vrahem ochránil svou hluchoněmou snoubenku Teddy.

Fotogalerie

Americký spisovatel Ed McBain (1926–2005), vlastním jménem Evan Hunter, napsal více než pět desítek románů z cyklu 87. revír. Zachycuje v nich příběhy Stevea Carella a jeho kolegů ze smyšleného velkoměsta Isoly, které nápadně připomíná jeho rodný New York. 

Je podepsán také pod čtenářsky velmi žádanými floridskými detektivkami s hlavním hrdinou advokátem Matthewem Hopem. Některé z jeho románů posloužily jako předlohy k detektivním seriálům, například Columbo. K McBainovým dalším dílům patří román Džungle před tabulí (1954) z prostředí americké střední školy nebo scénář k hororu Ptáci Alfreda Hitchcocka.

Audioknihu namluvil Jiří Plachý (1946), absolvent DAMU, který prošel několika divadly. Již od roku 1970 má angažmá v Divadle na Vinohradech, hrál v inscenacích jako Tři sestry, Strakonický dudák nebo Gazdina roba. Z moderních představení to byla například Přišel na večeři nebo Dvanáct rozhněvaných mužů. Plachý má za sebou také mnoho rolí ve filmu a televizí. Věnuje se i dabingu a načítání audioknih.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se