Doporučujeme

Tyson | foto: Bontonfilm

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Tento film již není dostupný
Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém festivalu v Cannes, kde sklidil velké ovace. Desetiminutový potlesk a cenu. Šampion v těžké váze se v dokument odhaluje jako nikde jinde.

Co všechno ovlivnilo budoucího šampiona v těžké váze Mika Tysona v dospívání? Proč se z něj stal tak odhodlaný boxer, který si šel neuvěřitelně za svým cílem a dařilo se mu? A co ho, po vší té slávě, nakonec dostalo až na dno?

Fotogalerie

Právě na tyhle otázky odpovídá dokumentární film s názvem Tyson, který se promítal poprvé na filmovém festivalu v Cannes, kde získal jednu z cen a desetiminutový potlesk. I v recenzích dostával jednu pochvalu za druhou. 

“Žádný filmař se nedostal k profesionálnímu sportovci tak blízko jako režisér James Toback k Miku Tysonovi v tomto dokumentu,” napsali například na serveru Vulture. “Podíváte se, jaké je to žít uvnitř těla Mika Tysona,” píše zase New York Post.

Mike Tyson se podvolil k natáčení v průběhu své odvykací léčby a s režisérem byli dohodnutí, že žádné téma z jeho života nebude tabu. Jen tak mohlo vzniknout něco tak otevřeného, jako dokument Tyson.

Členové iDNES Premium se na něj mohou podívat zcela zdarma.

Režisér zná Mika Tysona od jeho 19 let

Jak se dostal režisér dokumentu James Toback ke slavnému sportovci tak blízko? Je to jednoduché. Zná ho od doby, kdy bylo Mikovi Tysonovi teprve 19 let. Sám režisér ze své kapsy celý snímek financoval a nakonec natočil okolo 30 hodin záběrů, ze kterých musel dokument sestříhat. Když film poprvé pustil samotnému Mikovi Tysonovi, ten údajně několik minut beze slova seděl a pak prohlásil: „Je to jako řecká tragédie. Akorát já jsem hlavní hrdina.“

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ
  • Nejčtenější