Doporučujeme

Audiokniha Šifra mistra Leonarda | foto: Tympanum

Román, který popudil církev. Sleva 60 % na audioknihu Šifra mistra Leonarda

Audiokniha se slevou již není k dispozici
Americký spisovatel Dan Brown se románem Šifra mistra Leonarda z roku 2003 postaral o největší knižní bestseller 21. století. Autor pracuje s prvky fantasy i konspiračními teoriemi a kritizuje fungování církve. Pokud patříte mezi členy iDNES Premium, audioknihu můžete získat se slevou 60 %.

Profesor náboženské symbologie Robert Langdon je přivolán do pařížského Louvru kvůli smrti správce uměleckých sbírek Jacquese Sauniéra. Proč zrovna on? Vedle těla je nalezena šifra, kterou policie nemůže rozluštit.

Do děje se zaplétá i vnučka mrtvého správce Sophie Neveuová a s nasazením vlastních životů společně objevují souvislosti, které vedou k odhalení velkého církevního tajemství. Dokážou hlavní hrdinové objevit pravdu?

Šifra mistra Leonarda je jedním z nejúspěšnějších románů všech dob. Celosvětově se ho prodalo několik milionů výtisků. U nás vyšel i pod názvem DaVinciho kód.

Kniha sice pracuje s náboženskými motivy, ale zároveň kritizuje základní pilíře katolické církve. Také proto pobouřila její nejvyšší představitele, kteří se vůči Brownovu románu vymezili a věřícím jeho čtení nedoporučili. Na motivy knižní předlohy vznikl v roce 2006 stejnojmenný film s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Hlavní hrdina Robert Langdon vystupuje i v dalších Brownových románech – Andělé a démoni z roku 2000 a Ztracený symbol, vydaném v roce 2009.

Audioknihu čte Renata Honzovičová-Volfová.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se


Další audioknihy se slevou pro předplatitele

Vraždy podle abecedy

299 Kč 117 Kč
Koupit
-60 %

Šifra mistra Leonarda

289 Kč 113 Kč
Koupit
-60 %

Stopařův průvodce Galaxií

289 Kč 113 Kč
Koupit
-60 %