Doporučujeme

Příběh nového jména | foto: Audiotéka

Příběh nového jména: Dvě dívky objevují sexualitu v audioknize se slevou

Tato audiokniha se slevou již není k dispozici
Kniha Příběh nového jména neapolské spisovatelky Eleny Ferrante zachycuje mládí dvou dívek. Elena a Lily objevují vlastní těla a sexualitu. Audioknihu, kterou čte Zuzana Slavíková, získají uživatelé iDNES Premium se slevou 30 %.

Obě mladé ženy jsou ve druhém díle tetralogie konfrontovány se světem neapolských mužů, pro které milovat znamená především vlastnit. Děj se odehrává v šedesátých letech dvacátého století, tedy v době, kdy se Itálie probouzí k životu, poznává zábavu a bezstarostnost. Přichází sexuální revoluce, ale i studentské a dělnické nepokoje.

Fotogalerie

Elena Ferrante je pseudonym neapolské spisovatelky a překladatelky. Její pravé jméno Anita Rajová vyšlo najevo až v roce 2016.

Tvoří spolu se svým manželem, spisovatelem Domenicem Starnonem. Dva z jejích románů, pro které jsou typické výrazné ženské postavy, se dočkaly filmového zpracování.

Audioknihu čte Zuzana Slavíková, oblíbená herečka, známá i z televizní obrazovky. Účinkovala v řadě filmů a seriálů, například v Četnických humoreskách. Má za sebou i moderátorské zkušenosti, uváděla udělování cen TýTý nebo vědomostní soutěž Nejslabší, máte padáka! Vedle svých divadelních aktivit se hodně věnuje dabingu a načítání audioknih.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se

  • Nejčtenější
iDNES Premium

nepovinné
Ověřovací kód uvidíte pouze se zapnutými obrázky
Přehrát kód z obrázku

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.