Doporučujeme

Předčítač | foto: Palace Pictures

Oscarová Kate Winslet jako bývalá dozorkyně židů. Drama Předčítač zdarma

Tento film již není dostupný
Láska mezi patnáctiletým studentem a zralou třicátnicí skrývající temnou minulost vzplane ve filmu Předčítač, který se odehrává v poválečném Berlíně. V hlavní ženské roli excelovala Kate Winslet, která za svůj výkon získala několik cen, včetně Oscara. Uživatelé iDNES Premium uvidí snímek zdarma.

Když se budoucímu právníkovi Michaelovi Bergovi coby patnáctiletému udělá na ulici nevolno, pomůže mu třicátnice Hanna Schmitzová. Následně ji mladík vyhledá, aby jí poděkoval, a rychle s ní naváže intenzivní milostný vztah. 

Fotogalerie

Vzájemnou vášeň dvojice před ostatními z pochopitelných důvodů tají. Michael své milence na její přání často předčítá z knih. Jednoho dne však žena beze slova zmizí. Shledat se znovu mají až za osm let – ovšem v úplně jiných rolích.  

Ve třiadvaceti letech se Michael jako student práv účastní procesů s válečnými zločinci. Na lavici obžalovaných se objeví i jeho dávná láska. Ukáže se, že Hanna byla za druhé světové války dozorkyní židů v nacistických koncentračních táborech.

Teprve nyní mladý muž zjišťuje, že před ním žena, do které se zamiloval, celou dobu tajila svou minulost. Úplnou pravdu nechce říci ani před soudem, přestože by jí vyzrazení tíživého tajemství mohlo pomoci. Michael se nyní musí rozhodnout, zda utajovanou skutečnost soudu sdělí sám a uchrání tím Hannu před tvrdým trestem.

Film natočil režisér Stephen Daldry na motivy stejnojmenného románu německého spisovatele a právníka Bernharda Schlinka.

Oslavovaný výkon Kate Winslet

Za hlavní ženskou roli byla Kate Winslet několikrát oceněna. Získala za ni Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA. Pro režiséra Stephena Daldryho byla herečka, která se proslavila jako Rose z katastrofického snímku Titanic, první volbou. Winslet však nejprve jeho nabídku odmítla. Když se však role musela z důvodu těhotenství zříct i Nicole Kidman, nakonec s natáčením souhlasila. Po jejím boku se coby student Michael objevil David Kross a jako již dospělý právník Ralph Fiennes.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se