Doporučujeme

Pavel Šporcl | foto: Ticketportal

Nejznámější český houslista Pavel Šporcl v O2 areně. Přednostní vstupenky zde

Vstupenky v předprodeji již nejsou k dispozici. Nakupte v klasickém prodeji
Vystupoval po celém světě včetně Carnegie Hall v New Yorku, v Suntory Hall v Tokiu, Čajkovského sále v Moskvě nebo ve Walt Disney Hall v Los Angeles. Je to nejznámější a nejpopulárnější český houslista. Nyní vystoupí v O2 areně, kam si jako členové iDNES Premium můžete koupit přednostně vstupenky na ta nejlepší místa.

Pavel Šporcl je český houslový virtuóz světového renomé, přímý pokračovatel slavné tradice české houslové školy. Díky svému umění i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších světových pódiích u posluchačů všech generací. Jedná se patrně o vůbec nejpopulárnějšího českého umělce působícího v oblasti klasické hudby.

Fotogalerie

Světově uznávaný kritik a historik Henry Roth ho zařadil jako jediného z českých houslistů mladé generace do své knihy Housloví virtuozové - od Paganiniho po 21. století. V koncertní sezóně 2001/2002 po uvedení Dvořákova houslového koncertu s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu nazvali kritikové Pavla Šporcla talentem, který se rodí možná jednou za sto let.

Kromě jeho umu proslavil Šporcla též otevřený přístup ke klasické hudbě, jímž chce nalákat posluchače všech generací. Své publikum navíc zaujal svým často velmi neformálním vystupováním a oblékáním, kterým se snažil obecenstvu co nejvíce přiblížit – vystupoval se stylizovaným „pirátským“ šátkem na hlavě a v džínách.

Pokud byste chtěli vidět jeho virtuózní vystoupení v O2 areně, díky iDNES Premium máte možnost si přednostně pořídit vstupenky na ta nejlepší místa. Prodej pro veřejnost bude zahájen 17. prosince od 10 hodin, vy můžete nakupovat již od pondělí 16. prosince od 10 hodin.

Vstupenky nakupte zde

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se