Doporučujeme

Naprosto pozoruhodná věc | foto: Knihy Dobrovsky

Sci-fi Naprosto pozoruhodná věc o ženě, co se přes noc proslaví. E-kniha zdarma

E-kniha zdarma již není k dispozici
Autorem sci-fi románu Naprosto pozoruhodná věc je Hank Green, bratr slavného spisovatele Johna Greena. Líčí v něm příběh mladé ženy, která se doslova přes noc stane slavnou. Právě k ní upíná celý svět oči s nadějí, že rozluští záhadu tajemných soch. Uživatelé iDNES Premium získají e-knihu zdarma.

Jsou tři hodiny ráno a třiadvacetiletá April se vrací domů z práce. Po cestě si všímá obří sochy. Vypadá jako tři metry vysoký Transformer, oblečený v samurajském brnění.

S kamarádem Andym ho pojmenují Carl a natočí s ním video, které posléze umístí na YouTube. Tím se jejich dosavadní životy naprosto změní. Video se totiž stane virálním a obletí téměř celý svět.

April se rázem ocitá v centru intenzivní mediální pozornosti. Bleskovou rychlostí se také šíří zvěsti o Carls, kteří podle natočeného materiálu obsazují desítky měst. A všechny oči se upírají právě k April, aby zjistila, co jsou zač a co chtějí.

Mladou ženu čeká dlouhá cesta, na které se bude muset vypořádat s důsledky vlastní slávy. Vztah, bezpečnost i její identita se ocitá v ohrožení.

Americký autor Hank Green je bratrem věhlasného Johna Greena. Živí se jako CEO produkční společnosti Complexly, která se podílí na výrobě vzdělávacích pořadů. Washington Post ho označil za jednoho z nejoblíbenějších amerických učitelů přírodních věd.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se


  • Nejčtenější
iDNES Premium

nepovinné
Ověřovací kód uvidíte pouze se zapnutými obrázky
Přehrát kód z obrázku

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.