Doporučujeme

Nicole Kidman jako Královna pouště | foto: Bontonfilm

Nicole Kidman jako Královna pouště: Film o britské badatelce zdarma

Tento film již není dostupný
Drama Královna pouště režiséra Wernera Herzoga je inspirováno skutečným příběhem Gertrudy Bell, známé britské archeoložky, cestovatelky, spisovatelky a političky. V hlavní roli zazářila Nicole Kidman. Uživatelé iDNES Premium uvidí snímek zdarma.

Gertrude Bell pocházela z bohaté britské rodiny, neměla ovšem zájem o společenský život londýnské smetánky. Plesy, rauty a privilegia ji nudily, toužila po dobrodružství.

Fotogalerie

Rozhodla se tedy připojit ke svému strýci, který zastával vysokou diplomatickou funkci v Teheránu. Právě zde se zrodila celoživotní fascinace Gertrudy Blízkým východem a také láska k zaměstnanci velvyslanectví Henrymu Cadoganovi.

Románek však neměl dlouhého trvání, protože rodiče mladé ženy jí manželství s chudým mužem zakázali. Nešťastná láska končí tragicky. Gertrude se v ten moment rozhodne, že zbytek života zasvětí bádání a psaní o Blízkém východě.

Později se vrhla na politickou dráhu. Sehrála stěžejní roli v britské politice na Blízkém východě přelomu devatenáctého a dvacátého století, respektovaly ji i místní beduínské kmeny. Spolu s T. E. Lawrencem nastolila hášemitskou dynastii v Jordánsku a Iráku. 

Natáčení probíhalo v marocké poušti a také v Jordánsku a Anglii. V roli Gertrudy Bell se představila Nicole Kidman, ve filmu si zahráli také James Franco, Damian Lewis, Robert Pattison a řada dalších hvězd.

Všechno mohlo být jinak

Režisér Werner Herzog přiznal, že hlavní role původně přislíbil jiným hercům. Gertrudu Bell měla ztvárnit Naomi Watts, kterou na poslední chvíli nahradila Nicole Kidman. Protějškem slavné cestovatelky mohl být Jude Law, ten však z natáčení odstoupil. Do Henryho Cadogana se nakonec vtělil James Franco.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se

  • Nejčtenější