Doporučujeme

Kosmonaut z Čech | foto: Audiotéka

Světoznámé sci-fi Kosmonaut z Čech o nejslavnějším muži na Zemi jako audiokniha

Tato audiokniha zdarma už není k dispozici
Kosmonaut Jakub Procházka z malého státu uprostřed Evropy by se mohl stát nejslavnějším mužem na Zemi. Sci-fi román Kosmonaut z Čech, jehož autorem je Jaroslav Kalfař, získají uživatelé iDNES Premium jako audioknihu zdarma. Čtou Petr Jeništa, Veronika Khek Kubařová a Vasil Fridrich.

Příběh osamoceného českého kosmonauta je cestou do hlubin vesmíru, ale i astronautovy duše.

Fotogalerie

Hlavní hrdina Jakub Procházka je vyslán na nebezpečnou misi, která má za cíl prozkoumat podivný oblak ve sluneční soustavě. Skličuje ho však osamělost a ztráta kontaktu s manželkou, kterou nechal doma.

Román sklidil uznání zahraničních médií. „Kalfařův neposedný a hyperaktivní styl pohrdá obecnými hranicemi, stejně jako texty mladého Jonathana Safrana Foera. Jeho román je částečně vesmírná opera, trochu pohádka, ale především milostná báseň věnovaná Praze. Vtipný, lidský a zvláštně věcný příběh, jak to v jeho stručném shrnutí nelze vyjádřit,“ napsal The Guardian.

Američané si myslí, že celý den pijeme vodku, říká autor Kosmonauta z Čech

Jaroslav Kalfař se narodil a vyrůstal v Praze, v patnácti letech se ovšem přestěhoval do USA. Získal zde titul MFA na Newyorské univerzitě. Dnes žije v Brooklynu. Svůj první román Kosmonaut z Čech napsal v angličtině, čímž mu usnadnil cestu k přízni světových kritiků i čtenářů.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se