Doporučujeme

Darebáčci | foto: promo foto

Woody Allen jako zlodějíček s plánem vyloupit banku. Film Darebáčci si můžete pustit

Tento film již není dostupný
Kriminální komedie Darebáčci je považována za jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů Woodyho Allena. Kromě toho, že napsal scénář a snímek režíroval, si v něm také zahrál hlavní roli. Uživatelé iDNES Premium se na něj mohou podívat zcela zdarma. 

Woody Allen se scénářem vrátil do časů ztřeštěných snímků ve stylu gangsterky Seber prachy a zmiz z konce šedesátých let. Vidíme ho zde v roli hlavního hrdiny Raye Winklera, malého zlodějíčka s velkými sny, který špatně snáší poctivou práci umývače nádobí. Manželka Frenchy, kterou hraje Tracey Ullmanová, nejprve pro jeho sny nemá příliš pochopení. Až do chvíle, kdy Ray a jeho kumpán David (Hugh Grant) dostanou nápad, jak vyloupit banku.

Fotogalerie

Do akce se zapojí i Frenchy, když investuje poslední úspory do pronájmu malé cukrárny vedle vytipované banky. Její koláčky se stávají nečekanou senzací, zato vyloupení banky může být pro lehce potrhlou partu těžkým oříškem.

Příběh zfilmovaný v roce 2000 odráží také poměry v americké vyšší společnosti. Se ziskem 17,2 milionu dolarů se stal nejvýdělečnějším snímkem Allena od roku 1989. To se změnilo v roce 2005, kdy bylo drama Match Point - Hra osudu ještě žádanější.

Nominace na Zlatý glóbus

Za své ztvárnění Rayovy manželky Frenchy byla Tracey Ullmanová nominovaná na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v komedii nebo muzikálu. Cenu nakonec dostala Renée Zellwegerová za roli ve filmu Sestřička Betty.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se