Doporučujeme

Císařovy nové šaty a další pohádky | foto: Audioteka

Císařovy nové šaty a další Andersenovy pohádky jako audiokniha zdarma

Tato audiokniha zdarma už není k dispozici
Hned tři příběhy z pera legendárního dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena si můžete poslechnout v audioknize Císařovy nové šaty a další pohádky. Čtou Martina Preissová a Martin Preiss. Uživatelé iDNES Premium ji získají zcela zdarma.

O bezelstnosti a upřímnosti malých dětí ve srovnání s marnivostí a vypočítavostí dospělých vypráví pohádka Císařovy nové šaty. Dva podvodní tkalci mají ušít nové šaty pro císaře. Když mu je předávají, tvrdí, že šaty jsou neviditelné pro lidi hloupé a nezpůsobilé k výkonu své funkce. Císař sice neexistující oděv nevidí, ale nechce působit hloupě - stejně jako ostatní u dvora. Až slovo dítěte pomůže celý podvod odhalit.

Fotogalerie

Pohádka Pasáček vepřů líčí, jak princ v převleku naučí pyšnou a marnivou princeznu lásce a moudrosti. Třetí z příběhů se jmenuje Pastýřka a kominíček a vypráví o nezdolné lásce, která překoná všechny úklady.

Hans Christian Andersen proslul jako jeden z nejvýznamnějších autorů pohádek na světě. Napsal příběhy jako Malá mořská víla, Princezna na hrášku, Ošklivé káčátko, Císařův slavík, Statečný cínový vojáček a mnohé další. Zemřel na následky zranění po pádu z postele. V den jeho pohřbu v roce 1875 byl v Dánsku vyhlášen národní smutek.

Audioknihu namluvili herci Martina Preissová a Martin Preiss. Byla vydána na podporu akce Noc s Andersenem a o ilustraci na obálce se postaral Jiří Troskov. Pohádky přeložil František Fröhlich.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se