Doporučujeme

Za oponou války | foto: Audioteka.cz

Brutální zážitky českého válečného novináře z Blízkého východu. Audiokniha zdarma

Tato audiokniha zdarma již není k dispozici
Jakub Szántó pracoval posledních několik let jako válečný reportér pro Novu a později Českou televizi. Za svou práci získal novinářskou cenu Ferdinanda Peroutky a po návratu do Čech napsal knihu Za oponou války, za kterou získal cenu čtenářů Magnesia Litera. Právě tu v podobě audiokníky mohou získat členové iDNES Premium zdarma.

Audiokniha Jakuba Szántó, válečného reportéra a zpravodaje České televize na Blízkém východě, přibližuje autorovy dramatické zážitky z frontových linií, teroristických útoků, revolucí i státních převratů.

Fotogalerie

Dlouhodobě se zaměřuje na region Blízkého východu a Afriky, kde pokrýval velkou část mezinárodních krizí: od druhé palestinské intifády přes konflikty mezi Hamásem a Izraelem, americkou okupaci Iráku, Arabské jaro po občanskou válku v Sýrii a konflikty v Iráku během americké okupace i po jejím ukončení v roce 2010. Psal reportáže o průběhu čečenské války, gruzínsko-ruské války v roce 2008, pirátství v Somálsku nebo revoluci na Ukrajině.

Původně vystudovaný historik své zážitky očitého svědka zasazuje do širšího dějinného kontextu a demytizuje práci žurnalistů uprostřed pohnutých situací a nepředvídatelného vývoje. Vedle strhujícího vyprávění dává nahlédnout i do niterných vztahů autora k rodině, novinářským kolegům i přátelům napříč Orientem. To vše balí do lehce sarkastického a sebeironického tónu, který odhaluje, nakolik je humor klíčovou ingrediencí pro práci i přežití v situacích, ze kterých normální člověk raději prchá.

Členové iDNES Premium si mohou audioknihu stáhnout zcela zdarma.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se