Doporučujeme

The Beatles | foto: Bontonfilm

Fenomén Beatles v unikátním dokumentu: Pusťte si ho

Tento film již není dostupný
Období, kdy byli legendární „Brouci“ na vrcholu, mapuje snímek oscarového režiséra Rona Howarda, který stojí například za filmy Apollo 13, Da Vinciho kód nebo Rivalové. Dokument Beatles: Perná léta z roku 2016 připomíná příběh kapely, která změnila svět. Uživatelé iDNES Premium se na něj mohou podívat zdarma.

Film se zaměřuje na období z let 1962 – 1966, kdy Beatles slavili obrovské úspěchy na koncertním turné. V té době odehráli stovky koncertů v devadesáti městech po celém světě. Všude, kam přijeli, propukla naplno takzvaná Beatlemánie. Takový hudební fenomén svět do té doby nezažil.

Fotogalerie

Režisér Ron Howard použil mnoho exkluzivních záběrů, včetně těch do té doby nezveřejněných. Nechybí rozhovory se členy skupiny, ale ani materiály z jejich soukromých archivů. Tvůrci měli k dispozici více než sto hodin raritních nahrávek, mnohými z nich přispěli fanoušci, využity ale byly i dobové reportáže zpravodajských agentur a zapojily se také národní archivy.

Dokument zahrnuje celkem dvanáct koncertních vystoupení, která byla sestříhána a přepracována ve vysokém rozlišení s prostorovým zvukem 5.1. Šílenství, které dokázali ve své době Beatles vyvolat, přináší divákům s využitím moderních technologií, avšak se zachycením autentické atmosféry šedesátých let.

Ocenění zvuku i hudby

Snímek byl nominován na několik prestižních cen. Britská filmová akademie ho v rámci cen BAFTA vybrala mezi nejlepší dokumenty roku, dvě výhry ve zvukových kategoriích si připsal na udílení Primetime Creative Arts Emmy Awards. V kategorii Nejlepší hudební film bylo dílo odměněno slavnou Grammy.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se